Bolu Bağımsız Denetim Firmaları

Doğuş Bağımsız Denetim
Sektörler: Bağımsız Denetim
Adres: Borazanlar Mh. Mehmet Akif Ersoy Bulvarı No: 21/1 MERKEZ / BOLU
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Bolu Bağımsız Denetim mi arıyorsunuz? | Bağımsız Denetim Bolu firmaları 4 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bolu+Bağımsız+Denetim Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Bolu Bağımsız Denetim Firmaları Bolu Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleBolu Bağımsız Denetim Firmaları Bolu Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 5.0 | 2 Oy
Bolu Bağımsız Denetim Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Bolu Bağımsız Denetim Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Bolu Bağımsız Denetim sektöründe 4 adet firma bulunmaktadır, Bağımsız Denetim sektörü 19 Şubat 2020 Çarşamba günü tarihi itibari ile 21940 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Bolu Bağımsız Denetim sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Bolu Bağımsız Denetim, En Popüler Bolu Bağımsız Denetim, En Çok Aranan Bolu Bağımsız Denetim, En Beğenilen Bolu Bağımsız Denetim, En İyi Bolu Bağımsız Denetim, En Yeni Bolu Bağımsız Denetim, En Yakın Bolu Bağımsız Denetim, En Güncel Bolu Bağımsız Denetim, Bolu Bağımsız Denetim Nerede?
Bolu İlindeki Bolu Merkez Bağımsız Denetim, Dörtdivan Bağımsız Denetim, Gerede Bağımsız Denetim, Göynük Bağımsız Denetim, Kıbrıscık Bağımsız Denetim, Mengen Bağımsız Denetim, Merkez Bağımsız Denetim, Mudurnu Bağımsız Denetim, Seben Bağımsız Denetim, Yeniçağa Bağımsız Denetim ilçelerindeki Bağımsız Denetim sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Bolu Bağımsız Denetim Hakkında Detaylı Açıklama

Bağımsız denetim, işletmelerin yıllık finansal tablo ve diğer finansal bilgilerinin, bu tablo ve bilgiler için belirlenen kriterlere (örneğin, uluslararası finansal raporlama standartlarına) uygunluğu ve doğruluğu hususunda, makul güvence sağlayacak yeterli ve uygun bağımsız denetim kanıtlarının elde edilmesi amacıyla, genel kabul görmüş bağımsız denetim standartlarında öngörülen gerekli tüm bağımsız denetim tekniklerinin uygulanarak, defter, kayıt ve belgeler üzerinden denetlenmesi ve değerlendirilerek rapora bağlanmasını ifade eder.

Bağımsız Denetimin Amacı Nedir?

Finansal tabloların bağımsız denetiminin amacı; finansal tabloların finansal raporlama standartları doğrultusunda bir işletmenin finansal durumunu ve faaliyet sonuçlarını tüm önemli yönleriyle gerçeğe uygun ve doğru bir biçimde gösterip göstermediği konusunda bağımsız denetçinin görüş bildirmesini sağlamaktır.

Bağımsız Denetimin İlkeleri Nelerdir?

a) Mesleki şüphecilik; bağımsız denetçinin, sorgulayıcı bir yaklaşımla, kanıtların geçerliliğini incelemesi ve kanıtların, işletme yönetiminin açıklamaları ve diğer bilgi ve belgeler ile çelişki içinde olup olmadığını değerlendirmesidir.

b) Makul güvence; bağımsız denetim, finansal tabloların önemli bir yanlışlık içermediği konusunda makul bir güvenceyi sağlayacak şekilde tasarlanır. Makul güvence, bir bütün olarak finansal tabloların nitelik ve nicelik bakımından önemli bir yanlışlık içermediğine dair bir sonuca varmada yeterli ve uygun bağımsız denetim kanıtının toplanmasıdır.