Giresun Bağımsız Denetim Firmaları

Giresun Bağımsız Denetim mi arıyorsunuz? | Bağımsız Denetim Giresun firmaları 0 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Giresun+Bağımsız+Denetim Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Giresun Bağımsız Denetim Firmaları Giresun Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleGiresun Bağımsız Denetim Firmaları Giresun Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 2.7 | 3 Oy
Giresun Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Giresun Bağımsız Denetim Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Giresun Bağımsız Denetim sektöründe 0 adet firma bulunmaktadır, Bağımsız Denetim sektörü 23 Şubat 2020 Pazar günü tarihi itibari ile 22073 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Giresun Bağımsız Denetim sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Giresun Bağımsız Denetim, En Popüler Giresun Bağımsız Denetim, En Çok Aranan Giresun Bağımsız Denetim, En Beğenilen Giresun Bağımsız Denetim, En İyi Giresun Bağımsız Denetim, En Yeni Giresun Bağımsız Denetim, En Yakın Giresun Bağımsız Denetim, En Güncel Giresun Bağımsız Denetim, Giresun Bağımsız Denetim Nerede?
Giresun İlindeki Alucra Bağımsız Denetim, Bulancak Bağımsız Denetim, Çamoluk Bağımsız Denetim, Çanakçı Bağımsız Denetim, Dereli Bağımsız Denetim, Doğankent Bağımsız Denetim, Espiye Bağımsız Denetim, Eynesil Bağımsız Denetim, Giresun Merkez Bağımsız Denetim, Görele Bağımsız Denetim, Güce Bağımsız Denetim, Keşap Bağımsız Denetim, Merkez Bağımsız Denetim, Piraziz Bağımsız Denetim, Şebinkarahisar Bağımsız Denetim, Tirebolu Bağımsız Denetim, Yağlıdere Bağımsız Denetim ilçelerindeki Bağımsız Denetim sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Giresun Bağımsız Denetim Hakkında Detaylı Açıklama

Bağımsız denetim, işletmelerin yıllık finansal tablo ve diğer finansal bilgilerinin, bu tablo ve bilgiler için belirlenen kriterlere (örneğin, uluslararası finansal raporlama standartlarına) uygunluğu ve doğruluğu hususunda, makul güvence sağlayacak yeterli ve uygun bağımsız denetim kanıtlarının elde edilmesi amacıyla, genel kabul görmüş bağımsız denetim standartlarında öngörülen gerekli tüm bağımsız denetim tekniklerinin uygulanarak, defter, kayıt ve belgeler üzerinden denetlenmesi ve değerlendirilerek rapora bağlanmasını ifade eder.

Bağımsız Denetimin Amacı Nedir?

Finansal tabloların bağımsız denetiminin amacı; finansal tabloların finansal raporlama standartları doğrultusunda bir işletmenin finansal durumunu ve faaliyet sonuçlarını tüm önemli yönleriyle gerçeğe uygun ve doğru bir biçimde gösterip göstermediği konusunda bağımsız denetçinin görüş bildirmesini sağlamaktır.

Bağımsız Denetimin İlkeleri Nelerdir?

a) Mesleki şüphecilik; bağımsız denetçinin, sorgulayıcı bir yaklaşımla, kanıtların geçerliliğini incelemesi ve kanıtların, işletme yönetiminin açıklamaları ve diğer bilgi ve belgeler ile çelişki içinde olup olmadığını değerlendirmesidir.

b) Makul güvence; bağımsız denetim, finansal tabloların önemli bir yanlışlık içermediği konusunda makul bir güvenceyi sağlayacak şekilde tasarlanır. Makul güvence, bir bütün olarak finansal tabloların nitelik ve nicelik bakımından önemli bir yanlışlık içermediğine dair bir sonuca varmada yeterli ve uygun bağımsız denetim kanıtının toplanmasıdır.