Kars Bağımsız Denetim Firmaları

Kars Bağımsız Denetim mi arıyorsunuz? | Bağımsız Denetim Kars firmaları 0 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Kars+Bağımsız+Denetim Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Kars Bağımsız Denetim Firmaları Kars Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleKars Bağımsız Denetim Firmaları Kars Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 5.0 | 2 Oy
Kars Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Kars Bağımsız Denetim Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Kars Bağımsız Denetim sektöründe 0 adet firma bulunmaktadır, Bağımsız Denetim sektörü 23 Şubat 2020 Pazar günü tarihi itibari ile 22094 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Kars Bağımsız Denetim sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Kars Bağımsız Denetim, En Popüler Kars Bağımsız Denetim, En Çok Aranan Kars Bağımsız Denetim, En Beğenilen Kars Bağımsız Denetim, En İyi Kars Bağımsız Denetim, En Yeni Kars Bağımsız Denetim, En Yakın Kars Bağımsız Denetim, En Güncel Kars Bağımsız Denetim, Kars Bağımsız Denetim Nerede?
Kars İlindeki Akyaka Bağımsız Denetim, Arpaçay Bağımsız Denetim, Digor Bağımsız Denetim, Kağızman Bağımsız Denetim, Kars Merkez Bağımsız Denetim, Merkez Bağımsız Denetim, Sarıkamış Bağımsız Denetim, Selim Bağımsız Denetim, Susuz Bağımsız Denetim ilçelerindeki Bağımsız Denetim sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Kars Bağımsız Denetim Hakkında Detaylı Açıklama

Bağımsız denetim, işletmelerin yıllık finansal tablo ve diğer finansal bilgilerinin, bu tablo ve bilgiler için belirlenen kriterlere (örneğin, uluslararası finansal raporlama standartlarına) uygunluğu ve doğruluğu hususunda, makul güvence sağlayacak yeterli ve uygun bağımsız denetim kanıtlarının elde edilmesi amacıyla, genel kabul görmüş bağımsız denetim standartlarında öngörülen gerekli tüm bağımsız denetim tekniklerinin uygulanarak, defter, kayıt ve belgeler üzerinden denetlenmesi ve değerlendirilerek rapora bağlanmasını ifade eder.

Bağımsız Denetimin Amacı Nedir?

Finansal tabloların bağımsız denetiminin amacı; finansal tabloların finansal raporlama standartları doğrultusunda bir işletmenin finansal durumunu ve faaliyet sonuçlarını tüm önemli yönleriyle gerçeğe uygun ve doğru bir biçimde gösterip göstermediği konusunda bağımsız denetçinin görüş bildirmesini sağlamaktır.

Bağımsız Denetimin İlkeleri Nelerdir?

a) Mesleki şüphecilik; bağımsız denetçinin, sorgulayıcı bir yaklaşımla, kanıtların geçerliliğini incelemesi ve kanıtların, işletme yönetiminin açıklamaları ve diğer bilgi ve belgeler ile çelişki içinde olup olmadığını değerlendirmesidir.

b) Makul güvence; bağımsız denetim, finansal tabloların önemli bir yanlışlık içermediği konusunda makul bir güvenceyi sağlayacak şekilde tasarlanır. Makul güvence, bir bütün olarak finansal tabloların nitelik ve nicelik bakımından önemli bir yanlışlık içermediğine dair bir sonuca varmada yeterli ve uygun bağımsız denetim kanıtının toplanmasıdır.