Rize Bağımsız Denetim Firmaları

Rize Bağımsız Denetim mi arıyorsunuz? | Bağımsız Denetim Rize firmaları 0 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Rize+Bağımsız+Denetim Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Rize Bağımsız Denetim Firmaları Rize Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleRize Bağımsız Denetim Firmaları Rize Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 3.0 | 2 Oy
Rize Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Rize Bağımsız Denetim Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Rize Bağımsız Denetim sektöründe 0 adet firma bulunmaktadır, Bağımsız Denetim sektörü 23 Şubat 2020 Pazar günü tarihi itibari ile 22103 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Rize Bağımsız Denetim sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Rize Bağımsız Denetim, En Popüler Rize Bağımsız Denetim, En Çok Aranan Rize Bağımsız Denetim, En Beğenilen Rize Bağımsız Denetim, En İyi Rize Bağımsız Denetim, En Yeni Rize Bağımsız Denetim, En Yakın Rize Bağımsız Denetim, En Güncel Rize Bağımsız Denetim, Rize Bağımsız Denetim Nerede?
Rize İlindeki Ardeşen Bağımsız Denetim, Çamlıhemşin Bağımsız Denetim, Çayeli Bağımsız Denetim, Derepazarı Bağımsız Denetim, Fındıklı Bağımsız Denetim, Güneysu Bağımsız Denetim, Hemşin Bağımsız Denetim, İkizdere Bağımsız Denetim, İyidere Bağımsız Denetim, Kalkandere Bağımsız Denetim, Merkez Bağımsız Denetim, Pazar Bağımsız Denetim, Rize Merkez Bağımsız Denetim ilçelerindeki Bağımsız Denetim sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Rize Bağımsız Denetim Hakkında Detaylı Açıklama

Bağımsız denetim, işletmelerin yıllık finansal tablo ve diğer finansal bilgilerinin, bu tablo ve bilgiler için belirlenen kriterlere (örneğin, uluslararası finansal raporlama standartlarına) uygunluğu ve doğruluğu hususunda, makul güvence sağlayacak yeterli ve uygun bağımsız denetim kanıtlarının elde edilmesi amacıyla, genel kabul görmüş bağımsız denetim standartlarında öngörülen gerekli tüm bağımsız denetim tekniklerinin uygulanarak, defter, kayıt ve belgeler üzerinden denetlenmesi ve değerlendirilerek rapora bağlanmasını ifade eder.

Bağımsız Denetimin Amacı Nedir?

Finansal tabloların bağımsız denetiminin amacı; finansal tabloların finansal raporlama standartları doğrultusunda bir işletmenin finansal durumunu ve faaliyet sonuçlarını tüm önemli yönleriyle gerçeğe uygun ve doğru bir biçimde gösterip göstermediği konusunda bağımsız denetçinin görüş bildirmesini sağlamaktır.

Bağımsız Denetimin İlkeleri Nelerdir?

a) Mesleki şüphecilik; bağımsız denetçinin, sorgulayıcı bir yaklaşımla, kanıtların geçerliliğini incelemesi ve kanıtların, işletme yönetiminin açıklamaları ve diğer bilgi ve belgeler ile çelişki içinde olup olmadığını değerlendirmesidir.

b) Makul güvence; bağımsız denetim, finansal tabloların önemli bir yanlışlık içermediği konusunda makul bir güvenceyi sağlayacak şekilde tasarlanır. Makul güvence, bir bütün olarak finansal tabloların nitelik ve nicelik bakımından önemli bir yanlışlık içermediğine dair bir sonuca varmada yeterli ve uygun bağımsız denetim kanıtının toplanmasıdır.