Kırıkhan Kartonpiyer Firmaları

Adres: Alsancak Mh. Çevre Yolu Üzeri No:160/A
Beğeni: 10 kişi beğendi Firma Türü: normal
10 kişi beğendi.
Firma Türü: normal
Adres: Hatay Kırıkhan
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Hatay Kırıkhan Kartonpiyer - Kartonpiyer Hatay Kırıkhan firmaları 41 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş!
Kırıkhan Kartonpiyer Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Hatay Kırıkhan Kartonpiyer Alternatif Arama Seçenekleri
Kırıkhan Kartonpiyer sektöründe 41 adet firma bulunmaktadır, Kartonpiyer sektörü 13 Kasım 2019 Çarşamba günü tarihi itibari ile 16540 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Kırıkhan Kartonpiyer sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Kırıkhan Kartonpiyer, En Popüler Kırıkhan Kartonpiyer, En Çok Aranan Kırıkhan Kartonpiyer, En Beğenilen Kırıkhan Kartonpiyer, En İyi Kırıkhan Kartonpiyer, En Yeni Kırıkhan Kartonpiyer, En Yakın Kırıkhan Kartonpiyer, En Güncel Kırıkhan Kartonpiyer, Kırıkhan Kartonpiyer Nerede?
Hatay İli Kırıkhan İlçesindeki 408 Evler Kartonpiyer, 408evler Kartonpiyer, Abalakli Kartonpiyer, Adalar Kartonpiyer, Alakoyun Kartonpiyer, Alaybeyli Kartonpiyer, Alibeyçağilli Kartonpiyer, Alparslan Kartonpiyer, Alsancak Kartonpiyer, Arkitça Kartonpiyer, Attutan Kartonpiyer, Aydınlı Kartonpiyer, Aygirgölü Kartonpiyer, Bahçelievler Kartonpiyer, Balarmudu Kartonpiyer, Baldiran Kartonpiyer, Barbaros Kartonpiyer, Başpinar Kartonpiyer, Bektaşli Kartonpiyer, Çamsari Kartonpiyer, Çamseki Kartonpiyer, Camuzkişlasi Kartonpiyer, Çankaya Kartonpiyer, Çataltepe Kartonpiyer, Ceylanli Kartonpiyer, Çiloğlanhüyüğü Kartonpiyer, Cumhuriyet Kartonpiyer, Danaahmetli Kartonpiyer, Dedeçinar Kartonpiyer, Delibekirli Kartonpiyer, Demirkonak Kartonpiyer, Fatih Kartonpiyer, Fevziçakmak Kartonpiyer, Gazi Kartonpiyer, Gölbaşi Kartonpiyer, Gültepe Kartonpiyer, Gündüz Kartonpiyer, Güventaşi Kartonpiyer, Güzelce Kartonpiyer, İçada Kartonpiyer, İlikpinar Kartonpiyer, İmece Kartonpiyer, İncirli Kartonpiyer, Kaletepe Kartonpiyer, Kamberlikaya Kartonpiyer, Kamişlar Kartonpiyer, Kangallar Kartonpiyer, Karaçağil Kartonpiyer, Karadurmuşlu Kartonpiyer, Karaelmasli Kartonpiyer, Karamağara Kartonpiyer, Karamankaşi Kartonpiyer, Karataş Kartonpiyer, Kazkeli Kartonpiyer, Kizilkaya Kartonpiyer, Kodalli Kartonpiyer, Kurtlusarimazi Kartonpiyer, Kurtlusoğuksu Kartonpiyer, Kurtuluş Kartonpiyer, Menderes Kartonpiyer, Mimar Sinan Kartonpiyer, Mimarsinan Kartonpiyer, Muratpaşa Kartonpiyer, Narlihopur Kartonpiyer, Özkizilkaya Kartonpiyer, Özsoğuksu Kartonpiyer, Özyörük Kartonpiyer, Reşatli Kartonpiyer, Saylak Kartonpiyer, Söğütlüöz Kartonpiyer, Sucuköy Kartonpiyer, Taşoluk Kartonpiyer, Topboğazi Kartonpiyer, Torun Kartonpiyer, Utlu Kartonpiyer, Yalangoz Kartonpiyer, Yeni Kartonpiyer, Yilanli Kartonpiyer mahallerindeki Kartonpiyer sektöründeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Hatay Kırıkhan Kartonpiyer Hakkında Detaylı Açıklama

Kartonpiyer alçı ile iplik liflerinin ve suyun birarada karıştırılarak elde edilen malzemenin kalıplara dökülerek kurumasının ardından çıkarılan ürüne kartonpiyer nedir. Kartonpiyer dekorasyon amaçlı ve yapılarda uygulamada ortaya çıkan bazı eksiklikleri izole etmede çok yaygın olarak kullanılan bir yapı malzemesidir.

Ucuz işgücüne sahip olan Türkiye’de alçı kartonpiyer çok kullanılmakla beraber, her geçen gün alçısız kartonpiyer (polistren) ürünlerinin kullanım oranında çok hızlı artış yaşanmaktadır. Sektörde yaklaşık 100-120 bin kişi istihdam edilmektedir.Yapıları kabartmalarla bezemek için çoğunlukla duvar ve tavan ara kesitleriyle tavan göbeklerinde kullanılan, sertleştirilmiş mukavva veya katıklı alçıdır.

Binaların içleri ile cephelerini çeşitli malzeme ve tekniklerle süsleme geleneği, neredeyse mimarlık tarihi kadar eskilere dayanıyor. Kartonpiyer, İtalyanca carta (kağıt) sözcüğünden köklenen “cartone” den geliyor, anlamı ise sıkıştırılmış kağıt. Yaklaşık 500 yıllık bir geçmişe sahip bu sözcük 1610’lardan itibaren karton kutular için de kullanılmaya başlıyor. Sıkıştırılmış kağıdın sanat dünyasına katılışının bir örneği; Raphael’in 1680’de üzerine freskolar yaptığı ünlü kartonlarıdır.Kartonpiyer, suyla karıştırılıp hamur haline getirilen kağıdın önce tutkal, sonra üstübeçle karıştırılmasıyla elde edilen bir malzeme. Bu malzeme önceden hazırlanan kalıplara (ki, eskiden her biri birer sanat eseri değerinde idi) dökülür ve kuruduktan sonra yapıların tavanlarına ya da duvarlarına monte edilir.