Ardahan Oruk İçli Köfte Firmaları

Ardahan Oruk İçli Köfte - Oruk İçli Köfte Ardahan firmaları 6 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...

Alternatif Ardahan İli Firmaları

Sektörler: Müftülükler
Yer: Ardahan, Göle
Adres: Göle İlçe Müftülüğü, Kubilaybey Mah. Cami Sok. No: 23 , 2 75700
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Ardahan Oruk İçli Köfte - Oruk İçli Köfte Ardahan firmaları 6 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş!
Ardahan İli Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Ardahan Oruk İçli Köfte Alternatif Arama Seçenekleri
Ardahan Oruk İçli Köfte sektöründe 6 adet firma bulunmaktadır, Oruk İçli Köfte sektörü 18 Kasım 2019 Pazartesi günü tarihi itibari ile 19985 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Ardahan Oruk İçli Köfte sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Ardahan Oruk İçli Köfte, En Popüler Ardahan Oruk İçli Köfte, En Çok Aranan Ardahan Oruk İçli Köfte, En Beğenilen Ardahan Oruk İçli Köfte, En İyi Ardahan Oruk İçli Köfte, En Yeni Ardahan Oruk İçli Köfte, En Yakın Ardahan Oruk İçli Köfte, En Güncel Ardahan Oruk İçli Köfte, Ardahan Oruk İçli Köfte Nerede?
Ardahan İlindeki Ardahan Merkez Oruk İçli Köfte, Çıldır Oruk İçli Köfte, Damal Oruk İçli Köfte, Göle Oruk İçli Köfte, Hanak Oruk İçli Köfte, Merkez Oruk İçli Köfte, Posof Oruk İçli Köfte ilçelerindeki Oruk İçli Köfte sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Ardahan Oruk İçli Köfte Hakkında Detaylı Açıklama

İçli köfte diğer adıyla Oruk, Arap mutfağından (Suriye, Lübnan, Ürdün, Irak, Mısır) Türk mutfağına giren bulgurun hamur haline getirilerek içinin doldurulması suretiyle yapılan bir yemektir. Aslen Levant mutfağına ait olan bu yemeğe Kibbe ve bazı yörelerde dolgulu köfte da deniliyor. İçli köfte, iki türlü hazırlanır. Bunlardan birincisi haşlama usulüdür.Diğeride kızgın yağda kızartma işlemidir.

Türk mutfağında içli köfte olarak bilinen bu yemek daha çok Mardin, Adana, Adıyaman, Kahramanmaraş , Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Osmaniye, Hatay, Malatya, Elazığ, Tunceli yörelerinde yapılmaktadır.

Köftenin içi yörelere göre kıyma veya kuyruk yağı içerebilir. İç harcı soğan, baharat ve isteğe göre ceviz içi ile desteklenir. Kimi yerlerde yuvarlak, kimi yerlerde oval biçimde şekil verilir.

İçli köfte eskiden evlerde ve genellikle bayram gibi özel günlerde yapılsa da günümüzde hemen hemen geleneksel mutfağı bulunan tüm restoranlarda mevcuttur.