Artvin Oruk İçli Köfte Firmaları

Artvin Oruk İçli Köfte - Oruk İçli Köfte Artvin firmaları 6 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...

Alternatif Artvin İli Firmaları

Sektörler: Muhtarlıklar
Yer: Artvin
Adres: Merkez, Köseler Köyü,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Artvin Oruk İçli Köfte - Oruk İçli Köfte Artvin firmaları 6 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş!
Artvin İli Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Artvin Oruk İçli Köfte Alternatif Arama Seçenekleri
Artvin Oruk İçli Köfte sektöründe 6 adet firma bulunmaktadır, Oruk İçli Köfte sektörü 18 Kasım 2019 Pazartesi günü tarihi itibari ile 19983 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Artvin Oruk İçli Köfte sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Artvin Oruk İçli Köfte, En Popüler Artvin Oruk İçli Köfte, En Çok Aranan Artvin Oruk İçli Köfte, En Beğenilen Artvin Oruk İçli Köfte, En İyi Artvin Oruk İçli Köfte, En Yeni Artvin Oruk İçli Köfte, En Yakın Artvin Oruk İçli Köfte, En Güncel Artvin Oruk İçli Köfte, Artvin Oruk İçli Köfte Nerede?
Artvin İlindeki Ardanuç Oruk İçli Köfte, Arhavi Oruk İçli Köfte, Artvin Merkez Oruk İçli Köfte, Borçka Oruk İçli Köfte, Hopa Oruk İçli Köfte, Merkez Oruk İçli Köfte, Murgul Oruk İçli Köfte, Murgul(göktaş) Oruk İçli Köfte, Şavşat Oruk İçli Köfte, Yusufeli Oruk İçli Köfte ilçelerindeki Oruk İçli Köfte sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Artvin Oruk İçli Köfte Hakkında Detaylı Açıklama

İçli köfte diğer adıyla Oruk, Arap mutfağından (Suriye, Lübnan, Ürdün, Irak, Mısır) Türk mutfağına giren bulgurun hamur haline getirilerek içinin doldurulması suretiyle yapılan bir yemektir. Aslen Levant mutfağına ait olan bu yemeğe Kibbe ve bazı yörelerde dolgulu köfte da deniliyor. İçli köfte, iki türlü hazırlanır. Bunlardan birincisi haşlama usulüdür.Diğeride kızgın yağda kızartma işlemidir.

Türk mutfağında içli köfte olarak bilinen bu yemek daha çok Mardin, Adana, Adıyaman, Kahramanmaraş , Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Osmaniye, Hatay, Malatya, Elazığ, Tunceli yörelerinde yapılmaktadır.

Köftenin içi yörelere göre kıyma veya kuyruk yağı içerebilir. İç harcı soğan, baharat ve isteğe göre ceviz içi ile desteklenir. Kimi yerlerde yuvarlak, kimi yerlerde oval biçimde şekil verilir.

İçli köfte eskiden evlerde ve genellikle bayram gibi özel günlerde yapılsa da günümüzde hemen hemen geleneksel mutfağı bulunan tüm restoranlarda mevcuttur.