Bayburt Oruk İçli Köfte Firmaları

Bayburt Oruk İçli Köfte - Oruk İçli Köfte Bayburt firmaları 6 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bayburt+Oruk+İçli+Köfte Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Bayburt Oruk İçli Köfte Firmaları Bayburt Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleBayburt Oruk İçli Köfte Firmaları Bayburt Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 3.0 | 2 Oy
Bayburt Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Bayburt Oruk İçli Köfte Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Bayburt Oruk İçli Köfte sektöründe 6 adet firma bulunmaktadır, Oruk İçli Köfte sektörü 25 Ocak 2020 Cumartesi günü tarihi itibari ile 22312 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Bayburt Oruk İçli Köfte sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Bayburt Oruk İçli Köfte, En Popüler Bayburt Oruk İçli Köfte, En Çok Aranan Bayburt Oruk İçli Köfte, En Beğenilen Bayburt Oruk İçli Köfte, En İyi Bayburt Oruk İçli Köfte, En Yeni Bayburt Oruk İçli Köfte, En Yakın Bayburt Oruk İçli Köfte, En Güncel Bayburt Oruk İçli Köfte, Bayburt Oruk İçli Köfte Nerede?
Bayburt İlindeki Aydıntepe Oruk İçli Köfte, Bayburt Merkez Oruk İçli Köfte, Demirözü Oruk İçli Köfte, Merkez Oruk İçli Köfte ilçelerindeki Oruk İçli Köfte sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Bayburt Oruk İçli Köfte Hakkında Detaylı Açıklama

İçli köfte diğer adıyla Oruk, Arap mutfağından (Suriye, Lübnan, Ürdün, Irak, Mısır) Türk mutfağına giren bulgurun hamur haline getirilerek içinin doldurulması suretiyle yapılan bir yemektir. Aslen Levant mutfağına ait olan bu yemeğe Kibbe ve bazı yörelerde dolgulu köfte da deniliyor. İçli köfte, iki türlü hazırlanır. Bunlardan birincisi haşlama usulüdür.Diğeride kızgın yağda kızartma işlemidir.

Türk mutfağında içli köfte olarak bilinen bu yemek daha çok Mardin, Adana, Adıyaman, Kahramanmaraş , Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Osmaniye, Hatay, Malatya, Elazığ, Tunceli yörelerinde yapılmaktadır.

Köftenin içi yörelere göre kıyma veya kuyruk yağı içerebilir. İç harcı soğan, baharat ve isteğe göre ceviz içi ile desteklenir. Kimi yerlerde yuvarlak, kimi yerlerde oval biçimde şekil verilir.

İçli köfte eskiden evlerde ve genellikle bayram gibi özel günlerde yapılsa da günümüzde hemen hemen geleneksel mutfağı bulunan tüm restoranlarda mevcuttur.