Gümüşhane Oruk İçli Köfte Firmaları

Gümüşhane Oruk İçli Köfte - Oruk İçli Köfte Gümüşhane firmaları 6 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Gümüşhane+Oruk+İçli+Köfte Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Gümüşhane Oruk İçli Köfte Firmaları Gümüşhane Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleGümüşhane Oruk İçli Köfte Firmaları Gümüşhane Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 3.0 | 1 Oy
Gümüşhane Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Gümüşhane Oruk İçli Köfte Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Gümüşhane Oruk İçli Köfte sektöründe 6 adet firma bulunmaktadır, Oruk İçli Köfte sektörü 28 Ocak 2020 Salı günü tarihi itibari ile 22439 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Gümüşhane Oruk İçli Köfte sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Gümüşhane Oruk İçli Köfte, En Popüler Gümüşhane Oruk İçli Köfte, En Çok Aranan Gümüşhane Oruk İçli Köfte, En Beğenilen Gümüşhane Oruk İçli Köfte, En İyi Gümüşhane Oruk İçli Köfte, En Yeni Gümüşhane Oruk İçli Köfte, En Yakın Gümüşhane Oruk İçli Köfte, En Güncel Gümüşhane Oruk İçli Köfte, Gümüşhane Oruk İçli Köfte Nerede?
Gümüşhane İlindeki Gümüşhane Merkez Oruk İçli Köfte, Kelkit Oruk İçli Köfte, Köse Oruk İçli Köfte, Kürtün Oruk İçli Köfte, Merkez Oruk İçli Köfte, Şiran Oruk İçli Köfte, Torul Oruk İçli Köfte ilçelerindeki Oruk İçli Köfte sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Gümüşhane Oruk İçli Köfte Hakkında Detaylı Açıklama

İçli köfte diğer adıyla Oruk, Arap mutfağından (Suriye, Lübnan, Ürdün, Irak, Mısır) Türk mutfağına giren bulgurun hamur haline getirilerek içinin doldurulması suretiyle yapılan bir yemektir. Aslen Levant mutfağına ait olan bu yemeğe Kibbe ve bazı yörelerde dolgulu köfte da deniliyor. İçli köfte, iki türlü hazırlanır. Bunlardan birincisi haşlama usulüdür.Diğeride kızgın yağda kızartma işlemidir.

Türk mutfağında içli köfte olarak bilinen bu yemek daha çok Mardin, Adana, Adıyaman, Kahramanmaraş , Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Osmaniye, Hatay, Malatya, Elazığ, Tunceli yörelerinde yapılmaktadır.

Köftenin içi yörelere göre kıyma veya kuyruk yağı içerebilir. İç harcı soğan, baharat ve isteğe göre ceviz içi ile desteklenir. Kimi yerlerde yuvarlak, kimi yerlerde oval biçimde şekil verilir.

İçli köfte eskiden evlerde ve genellikle bayram gibi özel günlerde yapılsa da günümüzde hemen hemen geleneksel mutfağı bulunan tüm restoranlarda mevcuttur.