Kırıkkale Oruk İçli Köfte Firmaları

Kırıkkale Oruk İçli Köfte - Oruk İçli Köfte Kırıkkale firmaları 6 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Kırıkkale+Oruk+İçli+Köfte Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!

Alternatif Kırıkkale Firmaları

Onur Eczanesi
Sektörler: Eczaneler
Adres: Fabrikalar Mah. 21. Sok.,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Delice Devlet Hastanesi
Adres: Çorum Yolu,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Kırıkkale Oruk İçli Köfte - Oruk İçli Köfte Kırıkkale firmaları 6 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Kırıkkale Oruk İçli Köfte Firmaları Kırıkkale Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleKırıkkale Oruk İçli Köfte Firmaları Kırıkkale Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 5.0 | 1 Oy
Kırıkkale Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Kırıkkale Oruk İçli Köfte Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Kırıkkale Oruk İçli Köfte sektöründe 6 adet firma bulunmaktadır, Oruk İçli Köfte sektörü 19 Ocak 2020 Pazar günü tarihi itibari ile 22112 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Kırıkkale Oruk İçli Köfte sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Kırıkkale Oruk İçli Köfte, En Popüler Kırıkkale Oruk İçli Köfte, En Çok Aranan Kırıkkale Oruk İçli Köfte, En Beğenilen Kırıkkale Oruk İçli Köfte, En İyi Kırıkkale Oruk İçli Köfte, En Yeni Kırıkkale Oruk İçli Köfte, En Yakın Kırıkkale Oruk İçli Köfte, En Güncel Kırıkkale Oruk İçli Köfte, Kırıkkale Oruk İçli Köfte Nerede?
Kırıkkale İlindeki Bahşili Oruk İçli Köfte, Balışeyh Oruk İçli Köfte, Çelebi Oruk İçli Köfte, Delice Oruk İçli Köfte, Karakeçili Oruk İçli Köfte, Keskin Oruk İçli Köfte, Kırıkkale Merkez Oruk İçli Köfte, Merkez Oruk İçli Köfte, Sulakyurt Oruk İçli Köfte, Yahşihan Oruk İçli Köfte ilçelerindeki Oruk İçli Köfte sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Kırıkkale Oruk İçli Köfte Hakkında Detaylı Açıklama

İçli köfte diğer adıyla Oruk, Arap mutfağından (Suriye, Lübnan, Ürdün, Irak, Mısır) Türk mutfağına giren bulgurun hamur haline getirilerek içinin doldurulması suretiyle yapılan bir yemektir. Aslen Levant mutfağına ait olan bu yemeğe Kibbe ve bazı yörelerde dolgulu köfte da deniliyor. İçli köfte, iki türlü hazırlanır. Bunlardan birincisi haşlama usulüdür.Diğeride kızgın yağda kızartma işlemidir.

Türk mutfağında içli köfte olarak bilinen bu yemek daha çok Mardin, Adana, Adıyaman, Kahramanmaraş , Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Osmaniye, Hatay, Malatya, Elazığ, Tunceli yörelerinde yapılmaktadır.

Köftenin içi yörelere göre kıyma veya kuyruk yağı içerebilir. İç harcı soğan, baharat ve isteğe göre ceviz içi ile desteklenir. Kimi yerlerde yuvarlak, kimi yerlerde oval biçimde şekil verilir.

İçli köfte eskiden evlerde ve genellikle bayram gibi özel günlerde yapılsa da günümüzde hemen hemen geleneksel mutfağı bulunan tüm restoranlarda mevcuttur.