Rize Oruk İçli Köfte Firmaları

Rize Oruk İçli Köfte - Oruk İçli Köfte Rize firmaları 6 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Rize+Oruk+İçli+Köfte Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!

Alternatif Rize Firmaları

Özel Fak. Muh. Tal. Yar. Dern. Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu
Sektörler: Öğrenci Yurtları
Yer: Rize
Adres: Cumhuriyet Cad. Belediye Blokları 1. Blok,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Sedef Fotoğrafçılık
Yer: Rize
Adres: Kazım Karabekir Cd. Kutluhan Pasajı Kat: 1,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Rize Oruk İçli Köfte - Oruk İçli Köfte Rize firmaları 6 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Rize Oruk İçli Köfte Firmaları Rize Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleRize Oruk İçli Köfte Firmaları Rize Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 1.0 | 1 Oy
Rize Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Rize Oruk İçli Köfte Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Rize Oruk İçli Köfte sektöründe 6 adet firma bulunmaktadır, Oruk İçli Köfte sektörü 19 Ocak 2020 Pazar günü tarihi itibari ile 22149 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Rize Oruk İçli Köfte sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Rize Oruk İçli Köfte, En Popüler Rize Oruk İçli Köfte, En Çok Aranan Rize Oruk İçli Köfte, En Beğenilen Rize Oruk İçli Köfte, En İyi Rize Oruk İçli Köfte, En Yeni Rize Oruk İçli Köfte, En Yakın Rize Oruk İçli Köfte, En Güncel Rize Oruk İçli Köfte, Rize Oruk İçli Köfte Nerede?
Rize İlindeki Ardeşen Oruk İçli Köfte, Çamlıhemşin Oruk İçli Köfte, Çayeli Oruk İçli Köfte, Derepazarı Oruk İçli Köfte, Fındıklı Oruk İçli Köfte, Güneysu Oruk İçli Köfte, Hemşin Oruk İçli Köfte, İkizdere Oruk İçli Köfte, İyidere Oruk İçli Köfte, Kalkandere Oruk İçli Köfte, Merkez Oruk İçli Köfte, Pazar Oruk İçli Köfte, Rize Merkez Oruk İçli Köfte ilçelerindeki Oruk İçli Köfte sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Rize Oruk İçli Köfte Hakkında Detaylı Açıklama

İçli köfte diğer adıyla Oruk, Arap mutfağından (Suriye, Lübnan, Ürdün, Irak, Mısır) Türk mutfağına giren bulgurun hamur haline getirilerek içinin doldurulması suretiyle yapılan bir yemektir. Aslen Levant mutfağına ait olan bu yemeğe Kibbe ve bazı yörelerde dolgulu köfte da deniliyor. İçli köfte, iki türlü hazırlanır. Bunlardan birincisi haşlama usulüdür.Diğeride kızgın yağda kızartma işlemidir.

Türk mutfağında içli köfte olarak bilinen bu yemek daha çok Mardin, Adana, Adıyaman, Kahramanmaraş , Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Osmaniye, Hatay, Malatya, Elazığ, Tunceli yörelerinde yapılmaktadır.

Köftenin içi yörelere göre kıyma veya kuyruk yağı içerebilir. İç harcı soğan, baharat ve isteğe göre ceviz içi ile desteklenir. Kimi yerlerde yuvarlak, kimi yerlerde oval biçimde şekil verilir.

İçli köfte eskiden evlerde ve genellikle bayram gibi özel günlerde yapılsa da günümüzde hemen hemen geleneksel mutfağı bulunan tüm restoranlarda mevcuttur.