Giresun Piraziz Tandır Ekmeği Firmaları

Giresun Piraziz Tandır Ekmeği - Tandır Ekmeği Giresun Piraziz firmaları 116 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Giresun+Piraziz+Tandır+Ekmeği Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!

Alternatif Giresun Piraziz Tandır Ekmeği Firmaları

Adres: Tandır İÖO, Tandır İlköğretim Okulutandır Köyü 28300
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Sektörler: Muhtarlıklar
Adres: Merkez, Tandır Köyü,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Giresun Piraziz Tandır Ekmeği - Tandır Ekmeği Giresun Piraziz firmaları 116 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş!
Giresun Piraziz Tandır Ekmeği Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Giresun Piraziz Tandır Ekmeği Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Piraziz Tandır Ekmeği sektöründe 116 adet firma bulunmaktadır, Tandır Ekmeği sektörü 13 Aralık 2019 Cuma günü tarihi itibari ile 124328 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Piraziz Tandır Ekmeği sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Piraziz Tandır Ekmeği, En Popüler Piraziz Tandır Ekmeği, En Çok Aranan Piraziz Tandır Ekmeği, En Beğenilen Piraziz Tandır Ekmeği, En İyi Piraziz Tandır Ekmeği, En Yeni Piraziz Tandır Ekmeği, En Yakın Piraziz Tandır Ekmeği, En Güncel Piraziz Tandır Ekmeği, Piraziz Tandır Ekmeği Nerede?
Giresun İli Piraziz İlçesindeki Akçay Köyü Tandır Ekmeği, Akelma (Gökçeali Köyü) Tandır Ekmeği, Alameşe (Deregözü Köyü) Tandır Ekmeği, Alidede Köyü Tandır Ekmeği, Alt (Tepeköy Köyü) Tandır Ekmeği, Armutçukuru Köyü Tandır Ekmeği, Armutdüzü (Yunusemre Köyü) Tandır Ekmeği, Aşaği (Narlik Köyü) Tandır Ekmeği, Aydere Tandır Ekmeği, Bakacak (Tepeköy Köyü) Tandır Ekmeği, Bayramşah (Gökçeali Köyü) Tandır Ekmeği, Bitene (Bozat Köyü) Tandır Ekmeği, Bozat (Bozat Köyü) Tandır Ekmeği, Bülbüllü Köyü Tandır Ekmeği, Çağlandere Köyü Tandır Ekmeği, Çayirköy Köyü Tandır Ekmeği, Dere (Esentepe Köyü) Tandır Ekmeği, Deregözü (Deregözü Köyü) Tandır Ekmeği, Dumantepe (Bozat Köyü) Tandır Ekmeği, Eren Tandır Ekmeği, Etlikkıran Tandır Ekmeği, Gökçeali (Gökçeali Köyü) Tandır Ekmeği, Göldüzü (Bozat Köyü) Tandır Ekmeği, Güneyköy Köyü Tandır Ekmeği, Hapanca Yolu (Balçikli Köyü) Tandır Ekmeği, Hasanşeyh Köyü Tandır Ekmeği, Hekimoğlu (Balçikli Köyü) Tandır Ekmeği, Kaleyanı Tandır Ekmeği, Kaleyani (Esentepe Köyü) Tandır Ekmeği, Kargı Tandır Ekmeği, Kavrazli (Esentepe Köyü) Tandır Ekmeği, Kayabaşi (Gökçeali Köyü) Tandır Ekmeği, Kendirçukuru (Tepeköy Köyü) Tandır Ekmeği, Kiliçli Köyü Tandır Ekmeği, Kiran (Balçikli Köyü) Tandır Ekmeği, Kiran (Esentepe Köyü) Tandır Ekmeği, Kuzyaka (Balçikli Köyü) Tandır Ekmeği, Maden Tandır Ekmeği, Medrese (Medrese Köyü) Tandır Ekmeği, Merkez (Balçikli Köyü) Tandır Ekmeği, Merkez (Esentepe Köyü) Tandır Ekmeği, Merkez (Şerefli Köyü) Tandır Ekmeği, Merkez (Yunusemre Köyü) Tandır Ekmeği, Nefsi Piraziz Köyü Tandır Ekmeği, Örnekköy Köyü Tandır Ekmeği, Orta (Tepeköy Köyü) Tandır Ekmeği, Petbaşi (Balçikli Köyü) Tandır Ekmeği, Pinarçukuru (Şerefli Köyü) Tandır Ekmeği, Şahintepe (Medrese Köyü) Tandır Ekmeği, Sevdanli (Balçikli Köyü) Tandır Ekmeği, Şeyhli Tandır Ekmeği, Şıhkıran Tandır Ekmeği, Taflancik (Gökçeali Köyü) Tandır Ekmeği, Tepe (Balçikli Köyü) Tandır Ekmeği, Yavrutami (Tepeköy Köyü) Tandır Ekmeği, Yeni Tandır Ekmeği, Yukari (Narlik Köyü) Tandır Ekmeği mahallerindeki Tandır Ekmeği sektöründeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Giresun Piraziz Tandır Ekmeği Hakkında Detaylı Açıklama

Tandır ekmeği Ortadoğu ve Asya'da sıklıkla yenen, ince ve oldukça gevrek bir çeşit ekmektir. Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukurun içinde pişirilir. Yufka gibi, oklava ile bir buçuk santim kalınlığında açılır. Üzerine un, susam ve su serpilir. Bu bir nevi bulamaçtır.

Kürtlerin, Fasların, Arapların, Azerilerin genel kültürünü yansıtan tandır ekmeği veya nanê tenûrê, asırlardır insanların sofrasındaki mümtaz yerini muhafaza ediyor.

Sanayi tipi fırınların gelişmesi, kent kültürünün kırsalda da etkili olmasıyla geçmişe oranla daha az üretilen tandır ekmeği, hem kokusu ve lezzetiyle hem de farklı görünümüyle diğer ekmek türlerinden daha imtiyazlı bir yere sahip.

Kırsal kesimlerde sac ekmeğinin de yaygın olarak pişirildiği bilinse de özellikle tandırlarda pişen ekmek, sulu yemeklere bandırılması ve geç bayatlaması dolayısıyla daha fazla rağbet görüyor.

Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukur veya toprağın üzerinde kubbe şeklinde yine çamurla sıvazlanarak yapılan fırında pişirilen ekmeğin hamuru da özel olarak hazırlanıyor.