Iğdır Karakoyunlu Tandır Ekmeği Firmaları

Iğdır Karakoyunlu Tandır Ekmeği mi arıyorsunuz? | Tandır Ekmeği Iğdır Karakoyunlu firmaları 1 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Iğdır+Karakoyunlu+Tandır+Ekmeği Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Iğdır Karakoyunlu Tandır Ekmeği Firmaları Karakoyunlu Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleIğdır Karakoyunlu Tandır Ekmeği Firmaları Karakoyunlu Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 0.0 | 0 Oy
Iğdır Karakoyunlu Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Iğdır Karakoyunlu Tandır Ekmeği Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Karakoyunlu Tandır Ekmeği sektöründe 1 adet firma bulunmaktadır, Tandır Ekmeği sektörü 22 Şubat 2020 Cumartesi günü tarihi itibari ile 128686 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Karakoyunlu Tandır Ekmeği sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Karakoyunlu Tandır Ekmeği, En Popüler Karakoyunlu Tandır Ekmeği, En Çok Aranan Karakoyunlu Tandır Ekmeği, En Beğenilen Karakoyunlu Tandır Ekmeği, En İyi Karakoyunlu Tandır Ekmeği, En Yeni Karakoyunlu Tandır Ekmeği, En Yakın Karakoyunlu Tandır Ekmeği, En Güncel Karakoyunlu Tandır Ekmeği, Karakoyunlu Tandır Ekmeği Nerede?
Iğdır İli Karakoyunlu İlçesindeki Aktaş Köyü Tandır Ekmeği, Aşağialican Köyü Tandır Ekmeği, Bayatdoğanşali Köyü Tandır Ekmeği, Bekirhanli Köyü Tandır Ekmeği, Bulakbaşi Köyü Tandır Ekmeği, Cennetabat Köyü Tandır Ekmeği, Ergenekon Tandır Ekmeği, Fatih Tandır Ekmeği, Gökçeli Köyü Tandır Ekmeği, Göl (Zülfikarköy Köyü) Tandır Ekmeği, İslamköy Köyü Tandır Ekmeği, Kacardoğanşali Köyü Tandır Ekmeği, Kerimbeyli Köyü Tandır Ekmeği, Koçkiran Köyü Tandır Ekmeği, Merkez Tandır Ekmeği, Merkez (Taşburun Köyü) Tandır Ekmeği, Mürşitali Köyü Tandır Ekmeği, Orta Alican Köyü Tandır Ekmeği, Seferkulu (Şiraci Köyü) Tandır Ekmeği, Şiraci Köyü Tandır Ekmeği, Yazlik Köyü Tandır Ekmeği, Yukarialican Köyü Tandır Ekmeği, Zülfikarköy Köyü Tandır Ekmeği mahallerindeki Tandır Ekmeği sektöründeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Iğdır Karakoyunlu Tandır Ekmeği Hakkında Detaylı Açıklama

Tandır ekmeği Ortadoğu ve Asya'da sıklıkla yenen, ince ve oldukça gevrek bir çeşit ekmektir. Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukurun içinde pişirilir. Yufka gibi, oklava ile bir buçuk santim kalınlığında açılır. Üzerine un, susam ve su serpilir. Bu bir nevi bulamaçtır.

Kürtlerin, Fasların, Arapların, Azerilerin genel kültürünü yansıtan tandır ekmeği veya nanê tenûrê, asırlardır insanların sofrasındaki mümtaz yerini muhafaza ediyor.

Sanayi tipi fırınların gelişmesi, kent kültürünün kırsalda da etkili olmasıyla geçmişe oranla daha az üretilen tandır ekmeği, hem kokusu ve lezzetiyle hem de farklı görünümüyle diğer ekmek türlerinden daha imtiyazlı bir yere sahip.

Kırsal kesimlerde sac ekmeğinin de yaygın olarak pişirildiği bilinse de özellikle tandırlarda pişen ekmek, sulu yemeklere bandırılması ve geç bayatlaması dolayısıyla daha fazla rağbet görüyor.

Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukur veya toprağın üzerinde kubbe şeklinde yine çamurla sıvazlanarak yapılan fırında pişirilen ekmeğin hamuru da özel olarak hazırlanıyor.