Iğdır Tandır Ekmeği Firmaları Nerede?

Iğdır Tandır Ekmeği mi arıyorsunuz? | Tandır Ekmeği Iğdır firmaları. Toplam 0 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm listeyi görmek için tıklayınız..
Iğdır+Tandır+Ekmeği Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Iğdır Tandır Ekmeği Firmaları Nerede? | Iğdır Rehberi Nerede? | Firmanı Ücretsiz Ekle Sayfasını Ben Beğendim! Size de Tavsiye Ederim! #Iğdır #Tandır #Ekmeği #Firmaları #Nerede? #Iğdır #Rehberi #Nerede? #Firmanı #Ücretsiz #Ekle #IğdırTandırEkmeğiFirmalarıNerede? #IğdırRehberiNerede?
Iğdır Tandır Ekmeği Firmaları Nerede? Iğdır Rehberi Nerede? Firmanı Ücretsiz EkleIğdır Tandır Ekmeği Firmaları Nerede? Iğdır Rehberi Nerede? Firmanı Ücretsiz Ekle51 5.0 | 1 Oy
Iğdır Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Iğdır Tandır Ekmeği Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Iğdır Tandır Ekmeği sektöründe 0 adet firma bulunmaktadır. Tandır Ekmeği sektörü 29 Şubat 2020 Cumartesi günü tarihi itibari ile 129227 kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Iğdır Tandır Ekmeği sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz: İsim Sıralı Iğdır Tandır Ekmeği, En Popüler Iğdır Tandır Ekmeği, En Çok Aranan Iğdır Tandır Ekmeği, En Beğenilen Iğdır Tandır Ekmeği, En İyi Iğdır Tandır Ekmeği, En Yeni Iğdır Tandır Ekmeği, En Yakın Iğdır Tandır Ekmeği, En Güncel Iğdır Tandır Ekmeği, Iğdır Tandır Ekmeği Nerede?

Iğdır İlindeki Aralık Tandır Ekmeği, Iğdır Merkez Tandır Ekmeği, Iğdır Merkez Tandır Ekmeği, Karakoyunlu Tandır Ekmeği, Tuzluca Tandır Ekmeği ilçelerindeki Tandır Ekmeği sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Iğdır Tandır Ekmeği Hakkında Detaylı Açıklama

Tandır ekmeği Ortadoğu ve Asya'da sıklıkla yenen, ince ve oldukça gevrek bir çeşit ekmektir. Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukurun içinde pişirilir. Yufka gibi, oklava ile bir buçuk santim kalınlığında açılır. Üzerine un, susam ve su serpilir. Bu bir nevi bulamaçtır.

Kürtlerin, Fasların, Arapların, Azerilerin genel kültürünü yansıtan tandır ekmeği veya nanê tenûrê, asırlardır insanların sofrasındaki mümtaz yerini muhafaza ediyor.

Sanayi tipi fırınların gelişmesi, kent kültürünün kırsalda da etkili olmasıyla geçmişe oranla daha az üretilen tandır ekmeği, hem kokusu ve lezzetiyle hem de farklı görünümüyle diğer ekmek türlerinden daha imtiyazlı bir yere sahip.

Kırsal kesimlerde sac ekmeğinin de yaygın olarak pişirildiği bilinse de özellikle tandırlarda pişen ekmek, sulu yemeklere bandırılması ve geç bayatlaması dolayısıyla daha fazla rağbet görüyor.

Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukur veya toprağın üzerinde kubbe şeklinde yine çamurla sıvazlanarak yapılan fırında pişirilen ekmeğin hamuru da özel olarak hazırlanıyor.