Keskin Tandır Ekmeği Firmaları

Kırıkkale Keskin Tandır Ekmeği - Tandır Ekmeği Kırıkkale Keskin firmaları 116 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...

Alternatif Kırıkkale İli Keskin İlçesi Firmaları

Sektörler: Banka Şubeleri
Adres: Cumhuriyet Cd. No: 1,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Kırıkkale Keskin Tandır Ekmeği - Tandır Ekmeği Kırıkkale Keskin firmaları 116 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş!
Kırıkkale İli Keskin İlçesi Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Keskin Tandır Ekmeği sektöründe 116 adet firma bulunmaktadır, Tandır Ekmeği sektörü 18 Ekim 2019 Cuma günü tarihi itibari ile 119687 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Keskin Tandır Ekmeği sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Keskin Tandır Ekmeği, En Popüler Keskin Tandır Ekmeği, En Çok Aranan Keskin Tandır Ekmeği, En Beğenilen Keskin Tandır Ekmeği, En İyi Keskin Tandır Ekmeği, En Yeni Keskin Tandır Ekmeği, En Yakın Keskin Tandır Ekmeği, En Güncel Keskin Tandır Ekmeği, Keskin Tandır Ekmeği Nerede?
Kırıkkale İli Keskin İlçesindeki Aciçiftliği (Ceritobasi Köyü) Tandır Ekmeği, Altıntaş Tandır Ekmeği, Altuntaş Tandır Ekmeği, Armutlu Köyü Tandır Ekmeği, Aşaği Olunlu (Olunlu Köyü) Tandır Ekmeği, Aşağişih Köyü Tandır Ekmeği, Bahçelievler (Konur Köyü) Tandır Ekmeği, Barak Köyü Tandır Ekmeği, Barakobasi Köyü Tandır Ekmeği, Beşler Köyü Tandır Ekmeği, Bozkurt Tandır Ekmeği, Büyükceceli Köyü Tandır Ekmeği, Cabatobasi Köyü Tandır Ekmeği, Çaliş Köyü Tandır Ekmeği, Çamurabatmaz Köyü Tandır Ekmeği, Cankurtaran Köyü Tandır Ekmeği, Cebrailli Köyü Tandır Ekmeği, Ceritkale Köyü Tandır Ekmeği, Ceritobasi Köyü Tandır Ekmeği, Cinali Köyü Tandır Ekmeği, Çipideresi Köyü Tandır Ekmeği, Dağsolaklisi Köyü Tandır Ekmeği, Danaciobasi Köyü Tandır Ekmeği, Efendiköy Köyü Tandır Ekmeği, Elifoğlu (Barakobasi Köyü) Tandır Ekmeği, Eminefendi Köyü Tandır Ekmeği, Eroğlu Köyü Tandır Ekmeği, Esatmüminli Köyü Tandır Ekmeği, Eskialibudak Köyü Tandır Ekmeği, Fatih (Köprüköy Köyü) Tandır Ekmeği, Gazibeyli Köyü Tandır Ekmeği, Göçbeyli Köyü Tandır Ekmeği, Göktaş Köyü Tandır Ekmeği, Gülkonak Köyü Tandır Ekmeği, Gündoğdu Tandır Ekmeği, Güneş (Ceritmüminli Köyü) Tandır Ekmeği, Güzelyaka (Konur Köyü) Tandır Ekmeği, Hacialiobasi Köyü Tandır Ekmeği, Haciömersolaklisi Köyü Tandır Ekmeği, Hamit Mevki (Cinali Köyü) Tandır Ekmeği, Haydardede Köyü Tandır Ekmeği, İnziloğlu Köyü Tandır Ekmeği, Kaçakköy Köyü Tandır Ekmeği, Karafakili Köyü Tandır Ekmeği, Karşiyaka (Konur Köyü) Tandır Ekmeği, Karşiyaka (Köprüköy Köyü) Tandır Ekmeği, Kasimağa Köyü Tandır Ekmeği, Kavlak Köyü Tandır Ekmeği, Kavurgali Köyü Tandır Ekmeği, Kayalaksolaklisi Köyü Tandır Ekmeği, Keskinkayalar (Çipideresi Köyü) Tandır Ekmeği, Kevenli Köyü Tandır Ekmeği, Konurhaciobasi Köyü Tandır Ekmeği, Köşker (Büyükceceli Köyü) Tandır Ekmeği, Kürek (Çipideresi Köyü) Tandır Ekmeği, Kurşunkaya Köyü Tandır Ekmeği, Kuzugüdenli Köyü Tandır Ekmeği, Maden Tandır Ekmeği, Müsellim Köyü Tandır Ekmeği, Olunlu Köyü Tandır Ekmeği, Ömerin (Barakobasi Köyü) Tandır Ekmeği, Organize Sanayi Bölgesi (Cankurtaran Köyü) Tandır Ekmeği, Ortasöken Köyü Tandır Ekmeği, Polatyurdu Köyü Tandır Ekmeği, Seyfli Köyü Tandır Ekmeği, Takazli Köyü Tandır Ekmeği, Tandoğan (Ceritmüminli Köyü) Tandır Ekmeği, Taşlik (Barakobasi Köyü) Tandır Ekmeği, Topallar (Çipideresi Köyü) Tandır Ekmeği, Turhanli Köyü Tandır Ekmeği, Üçevler Köyü Tandır Ekmeği, Üçkuyu Köyü Tandır Ekmeği, Ufuk (Ceritmüminli Köyü) Tandır Ekmeği, Yeni Tandır Ekmeği, Yeni (Köprüköy Köyü) Tandır Ekmeği, Yenialibudak Köyü Tandır Ekmeği, Yenice Tandır Ekmeği, Yenimerden (Ceritobasi Köyü) Tandır Ekmeği, Yeniyapan Köyü Tandır Ekmeği, Yeşiltaş (Konur Köyü) Tandır Ekmeği, Yoncali Köyü Tandır Ekmeği mahallerindeki Tandır Ekmeği sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Tandır ekmeği Ortadoğu ve Asya'da sıklıkla yenen, ince ve oldukça gevrek bir çeşit ekmektir. Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukurun içinde pişirilir. Yufka gibi, oklava ile bir buçuk santim kalınlığında açılır. Üzerine un, susam ve su serpilir. Bu bir nevi bulamaçtır.

Kürtlerin, Fasların, Arapların, Azerilerin genel kültürünü yansıtan tandır ekmeği veya nanê tenûrê, asırlardır insanların sofrasındaki mümtaz yerini muhafaza ediyor.

Sanayi tipi fırınların gelişmesi, kent kültürünün kırsalda da etkili olmasıyla geçmişe oranla daha az üretilen tandır ekmeği, hem kokusu ve lezzetiyle hem de farklı görünümüyle diğer ekmek türlerinden daha imtiyazlı bir yere sahip.

Kırsal kesimlerde sac ekmeğinin de yaygın olarak pişirildiği bilinse de özellikle tandırlarda pişen ekmek, sulu yemeklere bandırılması ve geç bayatlaması dolayısıyla daha fazla rağbet görüyor.

Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukur veya toprağın üzerinde kubbe şeklinde yine çamurla sıvazlanarak yapılan fırında pişirilen ekmeğin hamuru da özel olarak hazırlanıyor.