Niğde Çiftlik Tandır Ekmeği Firmaları

Niğde Çiftlik Tandır Ekmeği mi arıyorsunuz? | Tandır Ekmeği Niğde Çiftlik firmaları. Toplam 234 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Niğde+Çiftlik+Tandır+Ekmeği Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Niğde Çiftlik Tandır Ekmeği Firmaları Çiftlik Rehberi Firmanı Ücretsiz EkleNiğde Çiftlik Tandır Ekmeği Firmaları Çiftlik Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle51 0.0 | 0 Oy
Niğde Çiftlik Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Niğde Çiftlik Tandır Ekmeği Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Çiftlik Tandır Ekmeği sektöründe 234 adet firma bulunmaktadır, Tandır Ekmeği sektörü 27 Şubat 2020 Perşembe günü tarihi itibari ile 129049 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Çiftlik Tandır Ekmeği sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Çiftlik Tandır Ekmeği, En Popüler Çiftlik Tandır Ekmeği, En Çok Aranan Çiftlik Tandır Ekmeği, En Beğenilen Çiftlik Tandır Ekmeği, En İyi Çiftlik Tandır Ekmeği, En Yeni Çiftlik Tandır Ekmeği, En Yakın Çiftlik Tandır Ekmeği, En Güncel Çiftlik Tandır Ekmeği, Çiftlik Tandır Ekmeği Nerede?
Niğde İli Çiftlik İlçesindeki 1.ci Küme (Çardak Köyü) Tandır Ekmeği, 2.ci Küme (Çardak Köyü) Tandır Ekmeği, 3.ci Küme (Çardak Köyü) Tandır Ekmeği, 4.ci Küme (Çardak Köyü) Tandır Ekmeği, Alişli (Çinarli Köyü) Tandır Ekmeği, Alpaslan (Divarli Köyü) Tandır Ekmeği, Aşaği Mevki (Şeyhler Köyü) Tandır Ekmeği, Asmasiz Tandır Ekmeği, Bahçe (Kula Köyü) Tandır Ekmeği, Bekiroğlu (Kula Köyü) Tandır Ekmeği, Çakil İçi Mevki (Şeyhler Köyü) Tandır Ekmeği, Çardak Köyü Tandır Ekmeği, Çarşi Tandır Ekmeği, Çarşi (Kitreli Köyü) Tandır Ekmeği, Çayir (Azatli Köyü) Tandır Ekmeği, Çiftçi Tandır Ekmeği, Çinarli Köyü Tandır Ekmeği, Fatih (Divarli Köyü) Tandır Ekmeği, Köprübaşi (Kitreli Köyü) Tandır Ekmeği, Köyalti (Kula Köyü) Tandır Ekmeği, Küllüce (Azatli Köyü) Tandır Ekmeği, Mezaralti (Kula Köyü) Tandır Ekmeği, Murtazaköy Köyü Tandır Ekmeği, Ovalibağ Köyü Tandır Ekmeği, Sağirgöl (Azatli Köyü) Tandır Ekmeği, Sultanpinari Köyü Tandır Ekmeği, Ulucami (Kitreli Köyü) Tandır Ekmeği, Utlu Köyü Tandır Ekmeği, Yeni Tandır Ekmeği, Yeni (Azatli Köyü) Tandır Ekmeği, Yeni (Divarli Köyü) Tandır Ekmeği, Yeni (Kitreli Köyü) Tandır Ekmeği, Yeni Mevki (Şeyhler Köyü) Tandır Ekmeği, Yenice (Bozköy Köyü) Tandır Ekmeği, Yenikent (Bozköy Köyü) Tandır Ekmeği, Yeşilkent (Azatli Köyü) Tandır Ekmeği, Yeşilyurt (Bozköy Köyü) Tandır Ekmeği, Yukari Mevki (Kula Köyü) Tandır Ekmeği, Yukari Mevki (Şeyhler Köyü) Tandır Ekmeği mahallerindeki Tandır Ekmeği sektöründeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Niğde Çiftlik Tandır Ekmeği Hakkında Detaylı Açıklama

Tandır ekmeği Ortadoğu ve Asya'da sıklıkla yenen, ince ve oldukça gevrek bir çeşit ekmektir. Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukurun içinde pişirilir. Yufka gibi, oklava ile bir buçuk santim kalınlığında açılır. Üzerine un, susam ve su serpilir. Bu bir nevi bulamaçtır.

Kürtlerin, Fasların, Arapların, Azerilerin genel kültürünü yansıtan tandır ekmeği veya nanê tenûrê, asırlardır insanların sofrasındaki mümtaz yerini muhafaza ediyor.

Sanayi tipi fırınların gelişmesi, kent kültürünün kırsalda da etkili olmasıyla geçmişe oranla daha az üretilen tandır ekmeği, hem kokusu ve lezzetiyle hem de farklı görünümüyle diğer ekmek türlerinden daha imtiyazlı bir yere sahip.

Kırsal kesimlerde sac ekmeğinin de yaygın olarak pişirildiği bilinse de özellikle tandırlarda pişen ekmek, sulu yemeklere bandırılması ve geç bayatlaması dolayısıyla daha fazla rağbet görüyor.

Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukur veya toprağın üzerinde kubbe şeklinde yine çamurla sıvazlanarak yapılan fırında pişirilen ekmeğin hamuru da özel olarak hazırlanıyor.