Niğde Çiftlik(özyurt) Tandır Ekmeği Firmaları

Niğde Çiftlik(özyurt) Tandır Ekmeği mi arıyorsunuz? | Tandır Ekmeği Niğde Çiftlik(özyurt) firmaları. Toplam 0 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm listeyi görmek için tıklayınız..
Niğde+Çiftlik(özyurt)+Tandır+Ekmeği Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Niğde Çiftlik(özyurt) Tandır Ekmeği Firmaları | Çiftlik(özyurt) Rehberi | Firmanı Ücretsiz Ekle Sayfasını Ben Beğendim! Size de Tavsiye Ederim! #Niğde #Çiftlik(özyurt) #Tandır #Ekmeği #Firmaları #Çiftlik(özyurt) #Rehberi #Firmanı #Ücretsiz #Ekle #NiğdeÇiftlik(özyurt)TandırEkmeğiFirmaları #Çiftlik(özyurt)Rehberi
Niğde Çiftlik(özyurt) Tandır Ekmeği Firmaları Çiftlik(özyurt) Rehberi Firmanı Ücretsiz EkleNiğde Çiftlik(özyurt) Tandır Ekmeği Firmaları Çiftlik(özyurt) Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle51 0.0 | 0 Oy
Niğde Çiftlik(özyurt) Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Niğde Çiftlik(özyurt) Tandır Ekmeği Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Çiftlik(özyurt) Tandır Ekmeği sektöründe 0 adet firma bulunmaktadır. Tandır Ekmeği sektörü 29 Şubat 2020 Cumartesi günü tarihi itibari ile 129232 kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Çiftlik(özyurt) Tandır Ekmeği sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz: İsim Sıralı Çiftlik(özyurt) Tandır Ekmeği, En Popüler Çiftlik(özyurt) Tandır Ekmeği, En Çok Aranan Çiftlik(özyurt) Tandır Ekmeği, En Beğenilen Çiftlik(özyurt) Tandır Ekmeği, En İyi Çiftlik(özyurt) Tandır Ekmeği, En Yeni Çiftlik(özyurt) Tandır Ekmeği, En Yakın Çiftlik(özyurt) Tandır Ekmeği, En Güncel Çiftlik(özyurt) Tandır Ekmeği, Çiftlik(özyurt) Tandır Ekmeği Nerede?

Niğde İli Çiftlik(özyurt) İlçesindeki Alpaslan Tandır Ekmeği, Çarşı Tandır Ekmeği, Çayır Tandır Ekmeği, Çiftçi Tandır Ekmeği, Fatih Tandır Ekmeği, Küllüce Tandır Ekmeği, Sağırgöl Tandır Ekmeği, Yeni Tandır Ekmeği, Yenice Tandır Ekmeği, Yenikent Tandır Ekmeği, Yeşilkent Tandır Ekmeği, Yeşilyurt Tandır Ekmeği mahallerindeki Tandır Ekmeği sektöründeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Niğde Çiftlik(özyurt) Tandır Ekmeği Hakkında Detaylı Açıklama

Tandır ekmeği Ortadoğu ve Asya'da sıklıkla yenen, ince ve oldukça gevrek bir çeşit ekmektir. Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukurun içinde pişirilir. Yufka gibi, oklava ile bir buçuk santim kalınlığında açılır. Üzerine un, susam ve su serpilir. Bu bir nevi bulamaçtır.

Kürtlerin, Fasların, Arapların, Azerilerin genel kültürünü yansıtan tandır ekmeği veya nanê tenûrê, asırlardır insanların sofrasındaki mümtaz yerini muhafaza ediyor.

Sanayi tipi fırınların gelişmesi, kent kültürünün kırsalda da etkili olmasıyla geçmişe oranla daha az üretilen tandır ekmeği, hem kokusu ve lezzetiyle hem de farklı görünümüyle diğer ekmek türlerinden daha imtiyazlı bir yere sahip.

Kırsal kesimlerde sac ekmeğinin de yaygın olarak pişirildiği bilinse de özellikle tandırlarda pişen ekmek, sulu yemeklere bandırılması ve geç bayatlaması dolayısıyla daha fazla rağbet görüyor.

Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukur veya toprağın üzerinde kubbe şeklinde yine çamurla sıvazlanarak yapılan fırında pişirilen ekmeğin hamuru da özel olarak hazırlanıyor.