Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Semir Eraslan
Başak Sürücü Kursu
İlhan Mobilya
Ekrem Tır
Brf Treyler
Olsan Ambalaj

Başkan Savaş Uzun Çarşı esnafını ziyaret etti

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, tarihi Uzun Çarşı'nın modern bir görünüme kavuşacağını belirtti.

 Başkan Savaş Uzun Çarşı esnafını ziyaret etti
 Başkan Savaş Uzun Çarşı esnafını ziyaret etti
Savaş, Uzun Çarşı esnafıyla düzenlenen toplantıda, çarşının üst yapı restorasyon çalışmaları hakkında bilgi vererek, Adana Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü tarafından onaylanan mevcut projeyi tanıttı.
     Uzun Çarşı restorasyon çalışmalarının 4 ay gibi kısa sürede tamamlanarak, tarihi güzellikleri ön plana çıkmış, modern bir çarşı içinde esnafın hizmet sunacağını belirten Savaş, tek tip daraba, tek tip tabela ve üst yapı çevre düzenlemesinin modern bir şekilde olacağını ifade etti.
     Savaş, Uzun Çarşı'nın tarihi güzelliğinin ön plana çıkacağını belirterek, ''Tarihi Uzun Çarşı modern bir görünüme kavuşacak. Yapılacak çalışma, kent turizmine ve özellikle bu çarşıdan ekmeğini kazanan esnafa büyük katkı sağlayacak. Hürriyet Caddesi ve Ulus Meydanı'nda yapılan restorasyon çalışmalarında olduğu gibi Uzun Çarşı restorasyon çalışmalarında esnaftan hiçbir maddi beklentimiz yok'' dedi.
     Uzun Çarşı Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Sadullah Ergin de, Savaş'ın yapmış olduğu toplantı ve esnafı bilgilendirmesinden dolayı teşekkür ederek, tarihi mekanların canlandırılması ve kent turizmine kazandırılmasında büyük hamleler gerçekleştirildiğini ve gerçekleştirmeye devam ettiğini kaydetti.
     Toplantıya Başkan Vekili Serdar Güven, Belediye Meclis Üyesi Kasım Türkeş, Başkan Yardımcısı Faik Selçuk Kızılkaya, Zabıta Müdürü Recep Asıl, Su ve Kanal İşleri Müdür Vekili Engin Sözen ile çok sayıda çarşı esnafı katıldı.

Başkan Savaş Uzun Çarşı esnafını ziyaret etti haberi 19.07.2012 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay  16815  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 16815
Kategori Belediye
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR