Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Semir Eraslan
Olsan Ambalaj
Brf Treyler
Ekrem Tır
Başak Sürücü Kursu
İlhan Mobilya

ARSUZ’DA ÇÖP TOPLAMA MERKEZİ’NİN TEMELİ ATILDI

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ı kalkındırma çalışmaları kapsamında projelendirilen tesislerin temellerini atmaya devam ediyor.
 

Başkan Savaş, Arsuz’un Akçalı Mahallesi’nde çöplerin toplanarak doğaya ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde ayrıştırılarak depolanacağı tesisin temellerini Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ile birlikte attı.Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay İl Başkanı Ertuğrul Gün’ün de katıldığı temel atma töreninde konuşan Başkan Savaş, Arsuz’da temelleri atılan köprülerin ardından hemşehrilerine bir tesis daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, çöp toplama işinin insan sağlığı açısından önemini bilerek hareket ettiklerini ifade etti.Arsuz ve diğer ilçelerde çevreye ve insan sağlığına tehdit oluşturan çöp yığınlarını ortadan kaldırmayı hedeflediklerini kaydeden Başkan Savaş, “ Hatay’da bugüne kadar başta altyapı ve arıtma tesisleşmesi noktasında birikmiş çok sorunumuz var. Önümüzdeki süreçte tüm ilçe belediyelerimizle Hatay’ın tüm sorunlarını el birliğiyle çözmek istiyoruz. Bu noktada bizlere düşen her görevi layıkıyla yerine getirmeye hazırız” ifadelerini kullandı.Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha yaptığı konuşmada ise, Arsuz’da yıllardır süregelen çöp toplama ve depolama sorununa karşı böyle bir çözüm geliştirdiklerini vurgulayarak bu noktada çözüme ortak olan Başkan Savaş’a teşekkür ettiklerini ifade etti.Başkan Savaş ile Arsuz’un sorunlarına çözüm getirme anlamında iyi bir sinerji yakaladıklarını belirten Başkan Culha, Arsuz genelinden toplanacak çöplerin bu tesise getirilerek işleneceğini ve böylelikle çevre kirliliğinin önüne geçme noktasında dev bir adım atacaklarını dile getirdi.Yapılan konuşmaların ardından Arsuz’daki çöp toplama ve depolama sorununa kalıcı bir çözüm getirecek tesisin temeline ilk harç dökülerek tesisin Arsuzlulara ve Hatay halkına hayırlar getirmesi temennisinde bulunuldu.

ARSUZ’DA ÇÖP TOPLAMA MERKEZİ’NİN TEMELİ ATILDI haberi 11.04.2015 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay  1195  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 1195
Kategori Belediye
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR