Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Brf Treyler
Başak Sürücü Kursu
Olsan Ambalaj
İlhan Mobilya
Ekrem Tır
Semir Eraslan

Adalet Bakanı Sadullah Erginin Hatay ziyareti

 Adalet Bakanı Sadullah Ergin, ''Ülkenizde enerji kaynaklarınız, petrolleriniz, madenleriniz olabilir, ama yetişmiş insan gücünüz yoksa bunu gelir başka yetişmiş insan gücüne sahip toplumlar ülkeler yönetirler'' dedi.

Adalet Bakanı Sadullah Erginin Hatay ziyareti
Adalet Bakanı Sadullah Erginin Hatay ziyareti
Adalet Bakanı Sadullah Erginin Hatay ziyareti
Adalet Bakanı Sadullah Erginin Hatay ziyareti
  Ergin, Hassa ilçesinde hayırsever iş adamı Sabit Eren tarafından, daha önce cezaevi olarak hizmet veren alan üzerine annesi adına yaptırılan ''Güler Eren Anaokulu''nun açılışında yaptığı konuşmada, çok önemli bir kurumun açılışını yaptıklarını söyledi.
     Anaokulunun duvarındaki ''Okullar açıldıkça hapishaneler kapanır'' yazısını okuyan Ergin, okulun ismiyle müsemma bir yer olduğunu, burada daha önce Hassa Cezaevinin bulunduğunu, oranın kapatılarak eğitim yuvasının yapıldığını söyledi.
     ''Işığın geldiği yerde, karanlığın barınma imkanı olmaz'' diyin Ergin, açılışı yapılan eğitim yuvasıyla, Hassa başta olmak üzere Hatay ve Türkiye için aydınlık zihinli, eğitimli, geleceğe umutla bakan ve donanımlı gençler yetiştirmek üzere ilk adımın atıldığı kaydetti.
     Anaokulunu Hassa'ya kazandıran hayırsever Sabit Eren'e teşekkür eden Ergin, Anneler Günü'nde ''Güler Eren'' adına yapılan kurumun açılışını yapmaktan mutlu olduğunu belirtti.
     Sabit Eren'in Hassa'nın yanı sıra Dörtyol ilçesi ile Payas beldesine de yeni eğitim kurumları yapacağının bilgisini aldığını dile getiren Ergin, yeni yapılacak eğitim kurumları için de şimdiden hayırsevere teşekkür ettiğini söyledi.
     Yetişmiş insan gücünün bir ülkenin en önemli serveti olduğunu ifade eden Ergin, şöyle devam etti:
     ''Ülkenizde enerji kaynaklarınız, petrolleriniz, madenleriniz olabilir, ama yetişmiş insan gücünüz yoksa bunu gelir başka yetişmiş insan gücüne sahip toplumlar ülkeler yönetirler. Bu açıdan eğitimin önemini anlatmama gerek yok. Bizim geleceğimiz olan gençlerimiz, çağın gerektirdiği donanıma sahip olarak yetişmek durumundalar. Bir yandan eğitim kurumlarımızın bu şekilde çoğalması, halkımıza, milletimize hizmet vermesi diğer yandan buluşmamız gereken hizmetlerin sunulması son derece önemli.''
     Ergin, Hassa ilçesinin önemli hizmetlerle buluştuğunu ve buluşmaya devam ettiğini belirterek, Hassa'yı Gaziantep'e ve Hatay merkeze bağlayan karayollarında bölünmüş yol çalışmalarının son derece hızlı bir şekilde devam ettiğini bildirdi.
     Ergin, İskenderun'dan Hassa bölgesine tüneller açmak suretiyle, Hassa'yı İskenderun Körfezi'yle, denizle buluşturacaklarını da kaydetti.

     Yapılacak projeyle Hassa'nın bulunduğu bölgelerin altın değerine ulaşacağını anlatan Ergin, vatandaşlara ellerindeki gayrimenkullerin kıymetini bilmeleri gerektiğini vurguladı.
     Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz de, ülkenin bugün olduğundan daha çok dostluğunun arzu edilmesi, içinde yaşanılan çağa ve geleceğe yön verecek ülkeler arasında daha fazla güç ve kudret sahibi olabilmesinin herkesin ortak beklentisi ve arzusu olduğunu kaydetti.
     Eğitim hizmetlerini bugünkü halinden daha iyi noktalara getirilmesi gerektiğini ifade eden Lekesiz, bu anlayıştan hareketle Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitim hizmetlerini işin temelinden başlayarak köklü bir şekilde esaslı bir şekilde ele alınması için ülke genelinde seferberlik başlattığını söyledi.
     İller arasında eğitim anlamında tatlı bir rekabetin bulunduğunu vurgulayan Lekesiz, bu kapsamda da Hatay-da da yoğun bir çalışmanın olduğunu belirtti.
     Hatay-da kaymakamlıkların, belediye başkanlıklarının hayırseverlerin eğitime destek verdiğini belirten Lekesiz, ''Kente bir seferberlik şeklinde çalışıldı. Okul öncesi eğitimde Hatay, 81 il içerisinde birinci oldu. Bu başarıya katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Bir başarıyı yakalamak güzel ama bunu sürdürmek ve devamlı kılmak ondan daha önemli'' diye konuştu.
     Konuşmaların ardından hayırsever Sabit Eren'e yaptırdığı eğitim kurumu nedeniyle teşekkür plaketi veren Ergin, diğer yetkililerle birlikte 10 derslikli ve 70 öğrencinin eğitim gördüğü ''Güler Eren Anaokulu''nun açılışı yaptı.
     Açılışın ardından Ergin, okulu gezerek öğrencilerle sohbet ederek, çeşitli hediyeler verdi.
     Ergin, anaokulunun ardından Akbez beldesinde Mahmut Nuri Gündoğdu tarafından yapılan Soğuk Hava Deposu ve Meyve Üretim Paketleme Tesisi'nin açılış törenine katıldı.
     Törene AK Parti Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Hacı Bayram Türkoğlu, Mehmet Öntürk ile CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, kurum müdürleri ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Adalet Bakanı Sadullah Erginin Hatay ziyareti haberi 15.05.2012 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay  444165  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 444165
Kategori Yerel
ŞehirHatay
  HZ.HIDIR İLE HZ.MUSA'NIN KUTSAL BULUŞMASI
  Başkan Nehir, Topluma mal olmuş isimlerin soyut yada somut heykel çalışmalarının yapılması yönünde çabalarının süreceği ile birlikte uğur mumcu heykelinin de bitme aşamasında olduğu müjdesini verdi. Deniz Sitesinde bulunan uğur mumcu caddesinin girişine sütunların yerleştirildiğini  ve en kısa zamanda sütunların önünde yapılan kaidenin üstüne Uğur Mumcu heykelinin yerleştirileceğini ifade etti. HZ.HIDIR İLE HZ.M... 28.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 45Devamını oku
  İHH ve Katar Raf Kurumu Suriye’de köy inşa ediyor
  İç savaşın başladığı günden bu yana birçok yardım çalışması gerçekleştiren İHH’nin en fazla yardım yaptığı alanlardan birinin de mesken alanları olduğunu belirten İHH Hatay Ofisi Suriye Çalışmaları Basın Danışmanı Burak Karacaoğlu, bu kapsamda Suriye içerisinde yapılan konteyner ve çadır kentlerde dönemsel olarak değişmekle birlikte yaklaşık 150 bin kişinin yaşadığını söyledi. Karacaoğlu, “İHH son olarak, barınma yardımları kapsamında yetim ailelerinin kalacağı, ilk etabında 100 evden oluşan köy... 28.10.2016 16:44
  Hatay Genel 45Devamını oku
  DİKKAT PAZAR GÜNÜ ELEKTRİK KESİNTİSİ VAR
  Hatay’ın Antakya İlçesi Kışla Saray, Bağrıyanık, Gazi, Havuzlar, Şirince, Aydınlıkevler, Cumhuriyet, Kuyulu, Dutdibi, Fevzi Çakmak ve Kocaabdi Mahalleleri ile Hatay Valiliği, Vilayet Karakolu ve Özel İdare Müdürlüğüne 6:30-8:30 saatleri arasında Scada altyapı çalışması nedeniyle enerji verilemeyecektir.  Hatay’ın Defne İlçesi Sümerler, Dursunlu, Akdeniz, Elektrik ve Armutlu Mahalleleri ile... 28.10.2016 00:00
  Hatay Genel 865Devamını oku
  SODESLE KADINLAR HAYATA ATILIYOR
  Arya Çocuk Bakıcılığı Kursu Projesinde 20 kadına çocuk bakıcılığı gelişimi eğitimi sonunda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü onaylı sertifikaları düzenlenen törenle verildi. İpek Düğün Salonunda düzenlenen sertifika töreninde Hatay Sosyal Kalkınma Derneği Başkanı, Dr. Alim Koray Cengiz, Dernek üyeleri ve kursiyerler katıldı. Yrd. Doç. Dr. Alim Koray Cengiz’in  başkanı olduğu Hatay Sosyal ve Kült&uu... 28.10.2016 00:00
  Hatay Genel 375Devamını oku
  ÜCRETSİZ KLARNET KURSU İÇİN KAYITLAR BAŞLADI
  Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin büyük önem verdiği sosyal belediyecilik hizmetlerimizin çatısı altında kurulan Gençlik Merkezimiz geleceğimizin teminatı gençlere yönelik hizmet üretmeye devam ediyor. Bünyesinde verilen kurslara her geçen gün bir yenisini ekleyen Gençlik Merkezi bu kez de Klarnet enstr&u... 28.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 505Devamını oku
  Hatay’da yapışık ikizler dünyaya geldi
  Defne ilçesinde yaşayan ve 5 yıl önce evlenen Fuat-Miyese Çakırkaya çiftinin çocuk hayalleri, ailenin normal yollarla çocuk sahibi olamayacağı haberiyle yıkıldı. Aradan geçen 4 buçuk yılda çeşitli sorunlar yaşayan ve çocuk hayali için birçok yola başvuran Çakırkaya çifti, son olarak Ankara’daki bir tüp bebek merkezinde tüp bebek yoluyla bebek sahibi olmayı amaçladı ve b... 07.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 7030Devamını oku
  Tıp Öğrencisi Tuğba Kazada Öldü
  Kaza,  kent merkezindeki Tayfur Sökmen Kampusu yakınlarında meydana geldi. MKÜ Tıp Fakültesi 2'nci sınıf öğrencisi Tuğba Alaş'ın arkasında oturduğu, adı açıklanmayan arkadaşının kullandığı 31 AU 67 plakalı motosikte, hızlı olduğu iddia edilen M.K. yönetimindeki 01 VN 254 plakalı otomobil arkadan çarptı. Kazada, Tuğba Alaş olay yerinde yaşamını yitirirken, motosiklet sürücüsü hafif yaralandı.  Müzik t... 25.10.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 4185Devamını oku
  Silahlı Saldırıya Uğrayan İki ortak Hayatını Kaybetti
  Cumhuriyet mahallesi Çevre yolu caddesi Damla Apartmanının beşinci katında Uluslararası Nakliye işi ile uğraştıkları belirlenen Ali Gövler (45) ile ortağı Beyazıt Kamçılar (43) işyerlerinde yanlarında çalıştığı iddia edilen İ. K. tarafından silahlı saldırıya uğradı.  Silah sesleri üzerine güvenlik güçlerine ve acil servis ekiplerine haber verilirken, her iki şahsında olay yerinde hayatlarını kaybettiği, silahlı saldırı olayını ger&cce... 11.10.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 4145Devamını oku
  DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ TAMAMLANDI
  HBB Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş’ın kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda çalışmalarına yön veren ekipler, kentin ulaşım ağını rahatlatacak projenin yapımında sona yaklaşıyor. DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ  TAMAMLANDI Kent merkezinin girişi olması dolayısıyla önem arz eden Antakya Kavaslı Mahallesi’nde ulaşımın rahatlaması için dev bir projeyi daha hayata geçiren HBB, kente modern bir görünüm kazandır... 11.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 3365Devamını oku
  CHP DEN MAHALLE ZİYERETLERİ
  EĞİTİM SEN ZİYARETİ CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur:”Partimizin   en alt üyesinden genel başkanımıza kadar 29 günden beri en önemli gündemimiz eğitim sen mağdurlarıdır. Genel Başkanımız  il başkanları toplantısında haksız olarak açığa alınan öğretmenlerin bir an önce görevlerine dönmesi gerektiğini  belirtti.  Süreç kolay bir süreç değil.Genel Başkanımızdan milletvekilimize kada... 11.10.2016 00:00
  Hatay Siyaset 2910Devamını oku
TKDK Destekleri Bilgilendirme Toplantısı yapıldı
TKDK Destekleri Bilgilendirme Toplantısı yapıldı
Yerel
Spor Toto Süper Lig
Spor Toto Süper Lig
Spor
Bakan Tüfenkci: “FETÖ bu ülkeye bir imam hatip okulu yaptırmadı”
Bakan Tüfenkci: “FETÖ bu ülkeye bir imam hatip okulu yaptırmadı”
Politika
Beşiktaş’tan Caner Erkin’e sürpriz
Beşiktaş’tan Caner Erkin’e sürpriz
Spor
Cezayirli hırsız alüminyum folyo ile alarmlardan kurtuldu
Cezayirli hırsız alüminyum folyo ile alarmlardan kurtuldu
Asayiş
Şırnak’ta PKK’lıların saldırısında bir hamile kadın yaralandı
Şırnak’ta PKK’lıların saldırısında bir hamile kadın yaralandı
Asayiş
Doğubayazıt’ta 2 terörist öldürüldü
Doğubayazıt’ta 2 terörist öldürüldü
Asayiş
Bayramiç’te ev yangını
Bayramiç’te ev yangını
Yerel
Başkan adaylığından çekilen Musa Aydın’a videolu destek
Başkan adaylığından çekilen Musa Aydın’a videolu destek
Spor
78 yaşındaki Mukkades teyzenin bayrak sevgisi
78 yaşındaki Mukkades teyzenin bayrak sevgisi
Genel
Başkan Ergül halk toplantısında yaptığı hizmetleri anlattı
Başkan Ergül halk toplantısında yaptığı hizmetleri anlattı
Yerel
Karamürsel’de otomobil ile motosiklet çarpıştı: 2 yaralı
Karamürsel’de otomobil ile motosiklet çarpıştı: 2 yaralı
Asayiş
Bomba eğitimi alan DAEŞ’li Malatya’da yakalandı
Bomba eğitimi alan DAEŞ’li Malatya’da yakalandı
Asayiş
Turkish Airlines Euroleague
Turkish Airlines Euroleague
Spor
Başkent’te traktör eve çarptı: 1 ölü
Başkent’te traktör eve çarptı: 1 ölü
Asayiş
CHP lideri Kılçdaroğlu: “Darbe yapana değil mağduriyete sahip çıkıyoruz”
CHP lideri Kılçdaroğlu: “Darbe yapana değil mağduriyete sahip çıkıyoruz”
Politika
Müşterek Taarruz Uçağı Projesi’nde ikinci parti siparişleri 2021’de teslim edilecek
Müşterek Taarruz Uçağı Projesi’nde ikinci parti siparişleri 2021’de teslim edilecek
Genel
Nazilli’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları
Nazilli’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları
Yerel
13 yaşındaki kız çocuğu intihar etti
13 yaşındaki kız çocuğu intihar etti
Asayiş
Kayyum atanan firmanın muhasebe müdürü tutuklandı
Kayyum atanan firmanın muhasebe müdürü tutuklandı
Asayiş

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR