Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
İlhan Mobilya
Brf Treyler
Başak Sürücü Kursu
Olsan Ambalaj
Ekrem Tır
Semir Eraslan

HATAY DA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazılan kurtuluş destanının varış noktası olan Cumhuriyetin ilanı, tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de büyük bir coşku içinde kutlandı.

HATAY DA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU
HATAY DA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU
HATAY DA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU
HATAY DA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları  Atatürk Caddesi’nde vatandaşların da yoğun katılımı eşliğinde devam etti. Buradaki tören, Hatay Valimiz M. Celalettin Lekesiz, 2.Hudut Alayı ve Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Hasan Polat ve Antakya Belediye Başkan Vekili Serdar Güven’in tören kortejinin ve halkın bayramını kutlaması ile başladı. 
Antakya Belediyesi Bandosu eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın hep bir ağızdan coşku ile okunmasının ardından,  Vali Lekesiz yaptığı konuşmada Cumhuriyet’in önemine vurgu yaptı. 
 Lekesiz Milletimizin bağımsızlığından ve hürriyetinden taviz vermeyeceğini tüm dünyaya ilan eden Cumhuriyetin, çağdaş dünyada hak ettiği miz yeri alma kararlılığımızın da göstergesi olduğunu kaydetti. 
Cumhuriyetle yönünü belirleyen ve çağdaş uygarlıklar düzeyini aşma hedefini gerçekleştirmek için 89 yıldır büyük çaba gösteren Türkiye’nin, yoluna kararlılıkla devam etmekte olduğunu vurgulayan Lekesiz, ‘Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir.’dedi. 
Lekesiz, Milletimizin, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak, hoşgörüsünü, sağduyusunu kaybetmeden ilerleme yolunda sağlam adımlarla yürümeye devam edeceğini kaydederek, ‘Farklılıklarımız, dışlama, yok sayma, kültürel bölünme değil, tam tersine demokratik zenginliğin bir göstergesi olarak alınmalıdır. Hatay ili, bu gerçeğin böyle algılandığı, yaşayan canlı bir demokratik modeldir.’ şeklinde konuştu. 
Vali Lekesiz, ‘Hatay ili olarak da hepimiz üzerimize düşen görev ve sorumluluğun farkındayız. Hedefimiz, ilimizi her konuda en üst sıralara taşımaktır. Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.’diye konuştu. 
Etkinlikte, Samandağ İlçesi Muhtarlar Halk Oyunları Ekibi ile Harbiye Lisesi Halk Oyunları Ekibi ilimize özgü birbirinden güzel halk oyunları gösterileri ile protokol üyelerinin yanı sıra töreni izleyen vatandaşlar tarafından da büyük alkış alırken, günün önemine ilişkin şiirler okuyan öğrenciler de törene ayrı bir coşku kattı. 
Halk oyunları gösterisinin ardından bayrama katılan tüm grupların gerçekleştirdiği geçit töreni renkli görüntülere sahne oldu. 
‘Özgürlüğün, Bağımsızlığın, Egemenliğin, Cumhuriyet ve İnkılapların Yılmaz Bekçileriyiz.’, ‘Cumhuriyet Erdemli İnsanların Yönetimidir.’, ‘Cumhuriyet Bir Ülkenin Can Damarıdır’ yazılı dövizlerle geçit töreninde yer alan öğrencilerimiz, geleceğe dair umutlarımızı bir kez daha yeşerttiler. 
‘Spor Dostluk, Barış ve Kardeşliktir.’ ‘Hayatta Spor Varsa Yere Sağlam Basıyorsunuz Demektir.’ yazılı dövizlerle geçit töreninde yer alan sporcu gençlerimiz, satranç, boks, atletizm, eskrim, hentbol, futbol, güreş, jimnastik, voleybol ve badminton gibi spor dallarındaki başarılarını da Hataylılarla paylaştılar. 
‘Yaş Sebze ve Meyve İhracatında Türkiye Birincisiyiz’, ‘Marul Üretiminde Türkiye Birincisiyiz’, ‘Pazı Üretiminde Türkiye Birincisiyiz.’, ‘Can Eriği Üretiminde Türkiye Birincisiyiz.’, ‘Zeytinyağı Üretiminde Türkiye Dördüncüsüyüz.’, ‘Patlıcan Üretiminde Türkiye İkincisiyiz.’ ‘Aşılama İle Sağlıklı, Verimli Hayvancılık.’, ‘Makineli Hasatla Ürün Kaybına Son.’ ‘Tarımda Adsız Kahramanlar Çiftçi Kadınlar.’ yazılı dövizlerle ilimizde yetişen ürünlerden örneklerin yer aldığı araçlarla geçen üreticilerimiz, ilimizin zenginlikleriyle bir kez daha gurur duymamıza vesile olurken, traktörlerin üzerinde sergilenen sebzeler ve meyveler de renkli görüntüler oluşturdu. 
İlimizin sahip olduğu değerlerin anlatıldığı dövizlerle geçit töreninde yer alan öğrencilerimiz, ilimizin sahip olduğu değerleri Hataylılara bir kez daha hatırlattı. ‘Dünyanın İlk Mağara Kilisesi Hatay’da.’, ‘Barışın Merkezi Hatay.’, ‘Hoşgörünün Sembolü Habib-i Neccar Camii’, ‘İlk Işıklandırılan Cadde Hatay’da.’, ‘Medeniyetlerin Buluştuğu Kent.’ ‘Dünyanın En Büyük Mozaik Müzesi Hatay’da.’, ‘Yan Yana Bugün, Çan, Ezan, Hazzan.’, ‘Dünyanın En Uzun Kent Surları Hatay’da’, ‘Anadolu’nun İlk Camisi Hatay’da’ bilgilerini taşıyan dövizler sahip olduğumuz değerlerimizle gurur duymamıza vesile oldu. 
‘Defne Değil Define.’, ‘Yeşil Hatay Yeşil Türkiye.’, ‘Ormansız Bir Yurt Vatan Değildir.’ dövizleri eşliğinde yeşilin önemine, ‘Tarım Toplumundan Bilgi Toplumuna.’, ‘Çalışacağız Daha Çok Üreteceğiz.’ ‘Yassı Çelik Kapasitesinde Türkiye Birincisiyiz.’, ‘Yassı Çelik Üretimimizle İthalatta 5 Milyar Dolar Tasarruf Sağladık.’, ‘Hatay Vergi Tahsilatında Türkiye Sekizincisi’, ‘Toplam Kalite Yönetimi Uygulamalarında Türkiye Üçüncüsüyüz.’, ‘Türkiye’de Erkek Ayakkabısının Yüzde 35’ini Hatay Üretiyor.’ yazılı dövizlerle de ilimiz sanayisine dikkat çekildi. 
Törende ayrıca; demir döverek ve ayakkabı imalatı yaparak geçit töreninde yer alan zanaatkarlarımız, künefe şov gerçekleştiren esnafımız, ilimizi sadece ülkemizde değil tüm dünyada temsil eden Medeniyetler Koromuz, bu cennet vatan için canlarını seve seve vermeye hazır saygıdeğer gazilerimiz, Ana-Kız Okuldayız Kampanyası’nın okuma yazma öğrenen başarılı ve azimli kadınları, okul öncesi eğitimin sevimli öğrencileri, 112 Acil Yardım ve Alo 177 Yangın İhbar görevlileri, Emniyet Müdürlüğü Motorize Ekipleri, Hatay Polis Meslek Yüksekokulu öğrencileri, 121.Jandarma Eğitim Alayı da geçit töreninde Hataylılar tarafından büyük alkış aldı. 
Tören sonrasında, Vali  Lekesiz, Garnizon Komutanımız  Polat ve Belediye Başkan Vekili Güven törende görev alan öğretmenleri tek tek kutlayarak teşekkür ettiler.
Törene, Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.H.Salih Güder, Hatay Barosu Başkanı Av. Sinan Akgöl, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutan Vekili, İl Emniyet Müdürü, Silahlı Kuvvetler mensupları, siyasi parti temsilcileri, Gazi ve Şehit Aileleri Derneklerinin üyeleri, il müdürleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.
 
 

HATAY DA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU haberi 30.10.2012 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay  103775  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 103775
Kategori Yerel
ŞehirHatay
  DÜNYANIN EN İYİ BERBERİ HATAY'DAN
  Almanya, Avusturya ve İsviçre’den yüzlerce makas ustasının katılım gösterdiği yarışmada çeyrek finale yükselen ve finalde 15 berber ile yarışan SOYLU yarışmada birinci gelerek en iyi berber ödülünü almaya hak kazandı.3 ülkenin en iyi berberinin seçildiği yarışmada 1 Amerikan, 2 Alman, 1 Hollandalı ve 1 İspanyalı toplam 5 jüri takip etti. Soylu rakiplerini tek tek geride bırakarak en iyi berberlerin Hataylı berberler... 26.10.2016 00:00
  Hatay Genel 455Devamını oku
  DİKKAT 27.10.2016 ELEKTRİK KESİNTİSİ OLACAK
  Hatay'ın Kırıkhan İlçesi Abalaklı, Alibeyçağllı, Balarmudu, Bektaşlı, Ceylanlı, Çamsarı, Çataltepe, Danaahmetli, Dedeçınar, Güzelce, Ilıkpınar, Kamışlar, Karaçağıl, Taşoluk, Karaelmaslı, Karamağara, Karamankaşı, Kodallı, Kurtlusoğuksu, Menderes, Özsoğuksu, Söğütlüöz, Topboğazı ve Alaybeyli Mahalleleri ile Jandarma Karakolları, HATEKS İplik Fabrikası, Bozkayalar ve Emin Dönmez Taş Ocaklarına 0:30-6:30 s... 26.10.2016 00:00
  Hatay Genel 395Devamını oku
  ÇOCUKLAR ‘KÜÇÜK KARA BALIK’I ÇOK SEVDİ
  MİNİKLERE KÜÇÜK KARA BALIK İLE HEM EĞLENDİ HEM DE ÖĞRENDİ Derlemesini ve yönetmenliğini Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçısı Atilla Yaprak’ın üstlendiği ‘Küçük Kara Balık’ adlı çocuk oyununda, annesiyle ufak bir derede yaşayan küçük kara balığın büyük denizlere ulaşma mücadelesi ve bu yolda başından geçen maceralar anlatıldı. Yaşanan zorlukların &... 26.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 260Devamını oku
  ÖĞRENCİLERE LOJİSTİK DESTEK
  Mustafa Kemal Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen lojistik temalı panelde Uluslararası Nakliyeciler Derneği(UND) Türkiye Yönetim Kurulu üyesi iş adamı Kemal Gül, Hatay UND Bölge temsilcisi Fulya Özdemir , Gümrük Müşaviri Gökhan Alkan ve Öğr. Gör. Miral Sağlar Arıca konuşmacı olarak katıldı.1. Ve 2. Sınıf öğrencilerinin katıldıkları  panelde sektör tanıtımı, sektörde yaşanılan sıkıntı... 26.10.2016 00:00
  Hatay Genel 405Devamını oku
  BAŞKANLAR ÜÇ AĞIZLI MAĞARAYA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPTI
  Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir Üç ağızlı mağara ile ilgili yapılan yürüyüşte mağaranın tarihi önemine vurgu yaptı. Başkan Nehir 43 bin yıl öncesinde insan izlerine rastlanan Üç ağızlı mağara tarihsel bir önem arz etmektedir. Bu öneme sahip mağaraya farkındalık yaratmak adına, dikkati çekmek adına  bu tür organizasyonları gerçekleştirdiklerini söyledi. ÜÇ AĞIZLI MAĞARA T&uu... 26.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 600Devamını oku
  Hatay’da yapışık ikizler dünyaya geldi
  Defne ilçesinde yaşayan ve 5 yıl önce evlenen Fuat-Miyese Çakırkaya çiftinin çocuk hayalleri, ailenin normal yollarla çocuk sahibi olamayacağı haberiyle yıkıldı. Aradan geçen 4 buçuk yılda çeşitli sorunlar yaşayan ve çocuk hayali için birçok yola başvuran Çakırkaya çifti, son olarak Ankara’daki bir tüp bebek merkezinde tüp bebek yoluyla bebek sahibi olmayı amaçladı ve b... 07.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 6845Devamını oku
  Silahlı Saldırıya Uğrayan İki ortak Hayatını Kaybetti
  Cumhuriyet mahallesi Çevre yolu caddesi Damla Apartmanının beşinci katında Uluslararası Nakliye işi ile uğraştıkları belirlenen Ali Gövler (45) ile ortağı Beyazıt Kamçılar (43) işyerlerinde yanlarında çalıştığı iddia edilen İ. K. tarafından silahlı saldırıya uğradı.  Silah sesleri üzerine güvenlik güçlerine ve acil servis ekiplerine haber verilirken, her iki şahsında olay yerinde hayatlarını kaybettiği, silahlı saldırı olayını ger&cce... 11.10.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 4015Devamını oku
  GENÇ SERGEN EVİNDE ÖLÜ BULUNDU
  Sergen Kuş’un intihar etmiş olabileceği üzerinde duruluyor . Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Sergen Kuş’un cenazesi Antakya Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma hastanesine götürüldüğü daha sonra Sutaşı Mahallesi Asri mezarlığında toprağa verildiği belirtildi.... 28.09.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 3775Devamını oku
  Tıp Öğrencisi Tuğba Kazada Öldü
  Kaza,  kent merkezindeki Tayfur Sökmen Kampusu yakınlarında meydana geldi. MKÜ Tıp Fakültesi 2'nci sınıf öğrencisi Tuğba Alaş'ın arkasında oturduğu, adı açıklanmayan arkadaşının kullandığı 31 AU 67 plakalı motosikte, hızlı olduğu iddia edilen M.K. yönetimindeki 01 VN 254 plakalı otomobil arkadan çarptı. Kazada, Tuğba Alaş olay yerinde yaşamını yitirirken, motosiklet sürücüsü hafif yaralandı.  Müzik t... 25.10.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 3525Devamını oku
  DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ TAMAMLANDI
  HBB Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş’ın kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda çalışmalarına yön veren ekipler, kentin ulaşım ağını rahatlatacak projenin yapımında sona yaklaşıyor. DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ  TAMAMLANDI Kent merkezinin girişi olması dolayısıyla önem arz eden Antakya Kavaslı Mahallesi’nde ulaşımın rahatlaması için dev bir projeyi daha hayata geçiren HBB, kente modern bir görünüm kazandır... 11.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 3240Devamını oku
Virajı alamayan otomobil sulama kanalına uçtu
Virajı alamayan otomobil sulama kanalına uçtu
Asayiş
ESOGÜ Hastanesi’nde Hasta Hakları Günü kutlandı
ESOGÜ Hastanesi’nde Hasta Hakları Günü kutlandı
Yerel
Beyin kanaması geçiren vatandaşın imdadına hava ambulansı yetişti
Beyin kanaması geçiren vatandaşın imdadına hava ambulansı yetişti
Yerel
Görele yeniden dizayn ediliyor
Görele yeniden dizayn ediliyor
Yerel
Buğra Çağıran: “Elazığspor maçının öneminin farkındayız”
Buğra Çağıran: “Elazığspor maçının öneminin farkındayız”
Spor
FETÖ’den aranan şahıs Sinop’ta yakalandı
FETÖ’den aranan şahıs Sinop’ta yakalandı
Asayiş
Samsun’da silahlı saldırı: 1 yaralı
Samsun’da silahlı saldırı: 1 yaralı
Asayiş
Yeni Malatyaspor’da Elazığspor maçı hazırlıkları başladı
Yeni Malatyaspor’da Elazığspor maçı hazırlıkları başladı
Spor
Kültür sanat etkinlikleri devam ediyor
Kültür sanat etkinlikleri devam ediyor
Yerel
Okulda kalp krizi geçiren genç kız hayatını kaybetti
Okulda kalp krizi geçiren genç kız hayatını kaybetti
Asayiş
Kuzuluk yolu asfalt çalışmaları sürüyor
Kuzuluk yolu asfalt çalışmaları sürüyor
Yerel
Büyükşehir’den ağız ve diş sağlığı taraması
Büyükşehir’den ağız ve diş sağlığı taraması
Yerel
Salihli OSB çevre düzenlemesi ile güzelleşiyor
Salihli OSB çevre düzenlemesi ile güzelleşiyor
Yerel
Bartın Üniversitesinde AB’nin sunduğu fırsatlar anlatıldı
Bartın Üniversitesinde AB’nin sunduğu fırsatlar anlatıldı
Yerel
Başkan Toçoğlu hakemlere tahsis edilecek binada incelemede bulundu
Başkan Toçoğlu hakemlere tahsis edilecek binada incelemede bulundu
Yerel
Ziraat Türkiye Kupası
Ziraat Türkiye Kupası
Spor
Aydın’da polis Kışanak ve Anlı için eylem yapılmasına izin vermedi
Aydın’da polis Kışanak ve Anlı için eylem yapılmasına izin vermedi
Yerel
AK Partili Belediye Başkanları Siverek’te toplandı
AK Partili Belediye Başkanları Siverek’te toplandı
Yerel
4. Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu Sakarya’da gerçekleşti
4. Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu Sakarya’da gerçekleşti
Çevre
Hayır Çarşısı’dan öğrencilere kışlık giysi yardımı
Hayır Çarşısı’dan öğrencilere kışlık giysi yardımı
Yerel

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR