Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Olsan Ambalaj
Ekrem Tır
Semir Eraslan
İlhan Mobilya
Brf Treyler
Başak Sürücü Kursu

BAŞKAN SAVAŞ ÖZTÜRK’ÜN SORULARINI YANITLADI

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Mazman Medya Grup Radyoları ile Hataylılara seslenen Gazeteci Mithat Öztürk’ün Günışığı Programı’nda gündeme dair sorularını yanıtladı.

HBB Başkanı Savaş, Gazeteci Öztürk’ün Büyükşehir Yasası’nın getirdiği yeniliklere Hatay’ın adaptasyon durumu hakkındaki sorusuna, ilçelerde büyükşehri tanıtan birçok toplantı düzenlediklerini ve düzenlemeye de devam edeceklerini ifade etti.Büyükşehir çalışmalarını Hatay genelindeki muhtarlarla koordineli ve senkronize bir şekilde yürütmeye çalıştıklarının altını çizen HBB Başkanı Savaş, insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini vurguladı. Kamuoyunda dezenformasyon yaratma yönünde açıklamalar yaparak Hataylıların kafasını bulandıran şahıslara prim verilmemesi gerektiğini kaydeden HBB Başkanı Savaş, 14 metre ve üzerindeki yolların sorumluluğunun bundan bir buçuk ay önce HBB’de değil, ilçe belediyelerine ait olduğunu söyledi. Dinleyicilerden özellikle yollar hakkında gelen şikayetler hakkında konuşan HBB Başkanı Savaş, TEDAŞ ve yetkili doğal gaz firmalarının altyapı çalışmalarını tamamlamasının ardından yol asfaltlama ve rehabilite çalışmalarının en kısa sürede yapılacağını ifade etti.Gazeteci Öztürk’ün ve dinleyicilerin sorularını yanıtlamaya devam eden HBB Başkanı Savaş, 15 ilçeye eşit şekilde hizmet götürmeye çalıştıklarını belirtirken, “Bizler mütevazı insanlarız. O yüzden de bu şehre hizmet etmekten gurur duyuyoruz.” dedi. 2015 yılının Ocak ayı sonundan itibaren icra edilmeye başlanacak çalışmaları kamuoyu ile paylaşacaklarını söyleyen HBB Başkanı Savaş, büyükşehrin 8 aylık çalışmaları neticesinde, Antakya, İskenderun, Arsuz, Hassa, Samandağı, Yayladağı, Erzin, Dörtyol, Altınözü, Kırıkhan ve diğer ilçelerde acil temel ihtiyaç olarak belirlenen sıhhi noktalarda önemli çalışmalar yapıldığını ifade etti.HBB Başkanı Savaş, Hatay’ı Ulaşım Master Planı çerçevesinde, bilimsel ve ulaşım konusunda işinin ehli uzmanlar tarafından yapılacak çalışmalar neticesinde en uygun toplu taşıma sistemleriyle buluşturacaklarının müjdesini verdi. Hatay’ın 7 ilçesinde de asfaltlama ve yol rehabilite çalışmalarını sürdürdüklerini aktaran HBB Başkanı Savaş, bu noktada 1 buçuk milyon hemşehrisinden sabır ve anlayış beklediklerini kaydetti. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen HBB İskenderun Hizmet ve Hatsu Binası açılışının, birlik, beraberlik ve hoşgörü bakımından önemli bir örnek teşkil ettiğini vurgulayan HBB Başkanı Savaş, parti rozetlerinin bir kenara bırakılarak Hatay’a hizmet ortak paydasında buluşmanın önemine dikkat çekti. Belediyeciliğin siyasi çıkar güdülecek bir mecra olmaması gerektiğinin altını çizen HBB Başkanı Savaş, herkesi kucaklayan ve ayrım gözetmeyen sosyal bir belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini söyledi.Programı, ilimiz, ülkemiz ve dünyanın çatışmalardan uzak, mutlu, huzurlu, müreffeh bir yıl geçirmesi dileğiyle bitiren HBB Başkanı Savaş, 2015 yılının ilimiz ve ülkemiz için hayırlar getirmesini temenni etti. 

BAŞKAN SAVAŞ ÖZTÜRK’ÜN SORULARINI YANITLADI haberi 06.01.2015 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay  20425  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 20425
Kategori Yerel
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR