Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Semir Eraslan
İlhan Mobilya
Ekrem Tır
Başak Sürücü Kursu
Brf Treyler
Olsan Ambalaj

ERZİN'E ALMANYA'DAN KARDEŞ ŞEHİRDEN ZİYARET

 - Erzin ilçesini kardeş şehir kapsamında ziyaret eden Almanya'nın Freiberg kentinden 27 kişilik resmi delegasyon törenle karşılandı.

Alman konuklar için Cumhuriyet Meydanı'nda bir karşılama töreni düzenlendi. Gerçekleştirilen törende her iki ülkenin Milli Marşları söylendi.
     Freiberg Belediye Başkanı Dirk Schaible, törende yaptığı konuşmada, Türklerle tarihi dostlukların bulunduğunu, Erzin'i daha önce de ziyaret ettiklerini, Türklerin sıcak ve candan konukseverliğini unutmadıklarını, bunun sosyal, siyasal, kültürel ve ekonomik anlamda daha da geliştireceklerini belirtti.
 

 
     Konuk Almanlar, törenin ardından Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek'i makamında ziyaret ettiler. Başkan Şimşek, ocak ayında yapılan ''Uluslararası Birinci Narenciye Festivali''nde Freiberg'den gelen konukların kendilerine büyük destek verdiklerini, ilçenin en önemli ürünü olan narenciyenin Almanya'ya pazarlanması konusunda destek gördüklerini kaydetti.
     Bu arada, her iki belediye başkanı birbirlerine yöresel armağanlar verdi. Halkoyunları ekipleri gösterilen sundu. Her iki kentin belediye başkanları da birlikte halay çektiler.
 

ERZİN'E ALMANYA'DAN KARDEŞ ŞEHİRDEN ZİYARET haberi 29.05.2011 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay  39595  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 39595
Kategori Yerel
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR