Adana Genel Bilgileri googlepng

Posta Kodu: 01000
Alan Kodu: 0322
Plaka Kodu: 01
Ovada ender olarak görülen kar, dağlarda erken başlar ve bazan aylarca kalır. Adana'da yılın 195.6 günü yaz günüdür. Bu günlerin 134.4'ü tropik gün olarak belirlenmiştir. Adana, Akdeniz iklim özelliklerini taşır. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlıdır. Bölgede meydana gelen yağışlar, genellikle yamaç yağışları ve gezici hava kütlelerinin karşılaşması ile oluşur. Yazın nem yüklü sıcak bir hava görülür. Ortalama nisbi nem % 66 olmakla beraber, yazın % 90'ın üzerine çıkar. 37 yıllık ortalama sıcaklık 18.7 C'dir. En soğuk ay Ocak, en sıcak ay Ağustos'tur. Ocak ayı ortalaması 9 C, Ağustos ayı ortalaması 28 C'dir. Ovanın sıcak olmasına karşılık, ilin topraklarında yükselti ve yüzey şekillerine göre iklim şartları çok değişir. Yağışlarda da değişme görülür. Dağlık kesimde yağışlar doğal olarak fazladır. Ovada ender olarak görülen kar, dağlarda erken başlar ve bazan aylarca kalır. Adana'da yılın 195.6 günü yaz günüdür. Bu günlerin 134.4'ü tropik gün olarak belirlenmiştir.
Adana Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Adana Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Adana Radyoları Canlı Radyo Dinle
Adana İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Adana Tvlerini Canlı İzle
Adana Telefon Listesi
Adana Adres Listesi
Adana Haberleri
Soru: Adana Nereye Bağlıdır?
Cevap: Adana İli Türkiye'ye Bağlı Bir İldir.
Adana Genel Bilgileri, Adana Nereye Bağlı, Posta Kodu, Plaka Kodu, Alan Kodu, Yol Tarifi Adana Firma Rehberi, Radyoları, Tv'leri, ve daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın.
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Adana İlçeleri Sayfasını Ben Beğendim. Size de Tavsiye Ederim! 29 Mayıs 2024 Çarşamba 04:46 https://firmarehberim.com/iller/adana #Adana #İlçeleri #Adanaİlçeleri #Adanaİlçeleri
Adana İlçeleri Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!