Payas Baklava Firmaları

Adres: Yıldırım Beyazıt Mh. Fahrettin Altay Cd. A/27
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Yer: Hatay, Payas
Adres: ATATÜRK CAD. NO:11
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Adres: Y.BEYAZIT MH.ATATÜRK CAD.NO:12/B
Beğeni: 8 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
8 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Yer: Hatay, Payas
Adres: KARACAMII MAH INÖNÜ CAD
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Hatay Payas Baklava - Baklava Hatay Payas firmaları 1444 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bizi Sayfanızda Paylaşın
Payas Baklava Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Bildirin
Payas Baklava sektöründe 1444 adet firma bulunmaktadır, Baklava sektörü 22 Temmuz 2019 Pazartesi günü tarihi itibari ile 15393 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Payas Baklava sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Payas Baklava, En Popüler Payas Baklava, En Çok Aranan Payas Baklava, En Beğenilen Payas Baklava, En İyi Payas Baklava, En Yeni Payas Baklava, En Yakın Payas Baklava, En Güncel Payas Baklava, Payas Baklava Nerede?
Hatay İli Payas İlçesindeki Çağlalık Baklava, Cumhuriyet Baklava, Fatih Baklava, İstiklal Baklava, Karacami Baklava, Karbeyaz Baklava, Karşı Baklava, Karşı osb Baklava, Karşiosb Baklava, Kozludere Baklava, Kültür Baklava, Kürtül Baklava, Sincan Baklava, Yenişehir Baklava, Yildirim Beyazit Baklava, Yıldırımbeyazıt Baklava mahallerindeki Baklava sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Baklava, Türk, Orta Doğu, Balkan ve Güney Asya mutfaklarında yer etmiş önemli bir hamur tatlısıdır. İnce yufkaların arasına yöreye göre ceviz, antep fıstığı, badem veya fındık konarak yapılır. Genel olarak şeker şerbeti ile tatlandırılır. Ayrıca bal şerbeti de kullanılabilir.

Baklavanın Tarihi Asurlar`a kadar uzanır ancak bu tatlı, iki hamur arasına kuru meyvelerin serpiştirilip, fırında pişirilmesiyle yapılıyordu. Bu baklava dünyanın çeşitli ulusları tarafından çok sevildi ve değişik şekillerde yapıldı. 

Baklavanın çok sevildiği ve yaygın olarak yapıldığı bir yer ise, ABD`nin Teksas eyaletidir. Baklava dünyanın bu köşesine Çek Cumhuriyeti`nden gitmiştir. 19. yüzyılda, Teksas`a göç eden çekler, beraberlerinde baklavayı da götürmüşler. Böylelikle Teksas Baklavası da literatüre girmiş. Ayrıca tüm Arap Yarımadası`nda, Kuzey Afrika ülkelerinde, Türk cumhuriyetlerinde, Yunanistan, Arnavutluk, Makedonya, Hindistan, Afganistan ve Ermenistan`da sevilen tatlılar arasındadır.