Atabey Banka Firmaları

Adres: Yeni Mh. Hastane Cd. No: 4,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Isparta Atabey Banka - Banka Isparta Atabey firmaları 3255 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş!
Atabey Banka Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Isparta Atabey Banka Alternatif Arama Seçenekleri
Atabey Banka sektöründe 3255 adet firma bulunmaktadır, Banka sektörü 21 Kasım 2019 Perşembe günü tarihi itibari ile 38789 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Atabey Banka sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Atabey Banka, En Popüler Atabey Banka, En Çok Aranan Atabey Banka, En Beğenilen Atabey Banka, En İyi Atabey Banka, En Yeni Atabey Banka, En Yakın Atabey Banka, En Güncel Atabey Banka, Atabey Banka Nerede?
Isparta İli Atabey İlçesindeki Altunba Banka, Bayat Köyü Banka, Çeşme Banka, Gezirler Banka, Harmanören Köyü Banka, Hidir (İslamköy Köyü) Banka, Kapicak Köyü Banka, Müftü Banka, Müftü (İslamköy Köyü) Banka, Onaç Banka, Orta (İslamköy Köyü) Banka, Pazar Banka, Pembeli Köyü Banka, Sinan Banka, Sökmen Banka, Yeni Banka, Yeni (İslamköy Köyü) Banka mahallerindeki Banka sektöründeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Isparta Atabey Banka Hakkında Detaylı Açıklama

Banka, mevduat kabul eden, bu mevduatı en verimli şekilde çeşitli kredi işlemlerinde kullanmak amacını güden veya faaliyetlerinin esas konusu düzenli bir şekilde kredi almak ya da kredi vermek olan ekonomik bir kuruluştur. Diğer bir tanım olarak banka, para, kredi ve sermaye konularına giren her çeşit işlemleri yapan ve düzenleyen, özel veya kamusal kişilerle işletmelerin bu alandaki her türlü ihtiyaçlarını karşılama faaliyetlerinde bulunan bir ekonomik birimdir. En basit tanımını ise şöyle yapabliliriz: Bankalar faizle para alıp veren, kredi, iskonto, kambiyo işlemleri yapan, kasalarında para, değerli belge, eşya saklayan ve bunun dışındaki diğer ekonomik etkinliklerde bulunan kuruluşlardır.

Banka kelimesi İtalyanca banca kelimesinden Türkçeye geçmiştir. Para bozma gişesi, para bozma yeri anlamına gelir. Bankacılığın gösterdiği tarihi gelişme, para kavramının gelişmesiyle yakından ilişkilidir. Bilinen en eski banka Mezopotamya’daki Kızıl Tapınak'tır. Hamurabi yasalarında banka işleminin nasıl yürütüleceği, borçların nasıl tahsil edileceği, komisyonların nasıl belirleneceği konusunda hükümler yer almaktaydı. Sonraki yüzyıllarda bankacılık zengin ailelerin de uğraşmaya başladığı bir konu haline geldi.