Burdur Kumaş Firmaları

Burdur Kumaş - Kumaş Burdur firmaları 59 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Burdur+Kumaş Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Burdur Kumaş Firmaları Burdur Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleBurdur Kumaş Firmaları Burdur Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 0.0 | 0 Oy
Burdur Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Burdur Kumaş Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Burdur Kumaş sektöründe 59 adet firma bulunmaktadır, Kumaş sektörü 22 Ocak 2020 Çarşamba günü tarihi itibari ile 51823 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Burdur Kumaş sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Burdur Kumaş, En Popüler Burdur Kumaş, En Çok Aranan Burdur Kumaş, En Beğenilen Burdur Kumaş, En İyi Burdur Kumaş, En Yeni Burdur Kumaş, En Yakın Burdur Kumaş, En Güncel Burdur Kumaş, Burdur Kumaş Nerede?
Burdur İlindeki Ağlasun Kumaş, Altinyayla Kumaş, Altınyayla(dirmil) Kumaş, Bucak Kumaş, Burdur Merkez Kumaş, Çavdır Kumaş, Çeltikçi Kumaş, Gölhisar Kumaş, Karamanlı Kumaş, Kemer Kumaş, Merkez Kumaş, Tefenni Kumaş, Yeşilova Kumaş ilçelerindeki Kumaş sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Burdur Kumaş Hakkında Detaylı Açıklama

Kumaş, tekstil liflerinin düzgün bir yüzey ve değişmez kalınlıkta ince bir doku oluşturacak şekilde bir araya getirilmesiyle elde edilen her tür yapıya verilen genel addır. Kumaş, yapay veya doğal elyaflar başta olmak üzere değişik malzemelerden elde edilebilir. Kumaşlar üretim tekniğine göre; dokuma, örme veya dokusuz yüzey  şeklinde sınıflandırılır. Kumaşların özellikleri, yapımında kullanılan elyafa ve onlara uygulanan işleme bağlıdır.

Kumaşlar elde edildikleri elyafın özelliklerini gösterirler. Pamuk lifinden elde edilen kumaşın özellikleri: teri emen hava alan bir yapıda iken, yün lifinden üretilen kumaş; sıcak tutan ve kuru hissettiren bir yapıya sahip olacaktır. karışım kumaşlar yani birden çok elyaf türünün bir araya gelerek oluşturduğu, bir lifin kumaştaki oranının yüzde yüz olmadığı kumaş türleri ise karıştırılan liflerin ortak özelliklerini gösterecektir.

 

İnsanlık tarihi boyunca kullanılan doğal lifler ipek, pamuk, yün ve ketendir. Daha sonra rayon, naylon, akrilik ve polyester içeren yapay elyaflar üretilmiştir. Kumaşlar, sırt çantaları, kıyafetler, çadırlar, ağlar, bayraklar, balonlar, paraşütler, yelkenler, halılar ve havlular gibi hayatımızın her alanında birçok öğenin oluşturulmasında kullanılır. En son bulunan veya icat edilen yapay elyaf ise 1993 yılında ağaç hamurundan üretilen ıyocell olmuştur.