Atabey Liseler Firmaları

Adres: Atabey Lisesi, Pazar Mah. Yeni Sok.
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Isparta Atabey Liseler - Liseler Isparta Atabey firmaları 2980 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş!
Atabey Liseler Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Isparta Atabey Liseler Alternatif Arama Seçenekleri
Atabey Liseler sektöründe 2980 adet firma bulunmaktadır, Liseler sektörü 22 Kasım 2019 Cuma günü tarihi itibari ile 43265 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Atabey Liseler sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Atabey Liseler, En Popüler Atabey Liseler, En Çok Aranan Atabey Liseler, En Beğenilen Atabey Liseler, En İyi Atabey Liseler, En Yeni Atabey Liseler, En Yakın Atabey Liseler, En Güncel Atabey Liseler, Atabey Liseler Nerede?
Isparta İli Atabey İlçesindeki Altunba Liseler, Bayat Köyü Liseler, Çeşme Liseler, Gezirler Liseler, Harmanören Köyü Liseler, Hidir (İslamköy Köyü) Liseler, Kapicak Köyü Liseler, Müftü Liseler, Müftü (İslamköy Köyü) Liseler, Onaç Liseler, Orta (İslamköy Köyü) Liseler, Pazar Liseler, Pembeli Köyü Liseler, Sinan Liseler, Sökmen Liseler, Yeni Liseler, Yeni (İslamköy Köyü) Liseler mahallerindeki Liseler sektöründeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Isparta Atabey Liseler Hakkında Detaylı Açıklama

Ortaokula dayalı,üç yıllık eğitim-öğretim hizmeti veren ,öğrencileri orta öğretim seviyesinde genel kültüre sahip, kişi ve toplum problemlerini tanıyan ,ülkenin iktisadi,sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunan insanlar olarak yetiştirmek ve yüksek öğretime hazırlamaktır. Bu faaliyetler,öğrenim çağında olanlara örgün eğitimle,bu çağın dışında olanlara da okul dışından lise bitirme imkanı sağlayarak yerine getirilmektedir. Ortaokulu bitiren her öğrenci istediği takdirde kendisine en yakın genel liseye kaydını yaptırabilir.

Anadolu Liseleri,bazı derslerini yabancı dille öğretim yapan kurumlardır. Öğrenim süresi bir yıl hazırlık olmak üzere dört yıldır. Ancak ,İstanbul Lisesi,İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi ile İstanbul Galatasaray Lisesi’nin öğretim süresi iki yılı hazırlık olmak üzere beş yıldır. Sınavla öğrenci alır. Anadolu Liselerine başvuru şartları: İlköğretim okullarının 8. sınıfında veya ortaöğretim kurumları bünyesindeki 8. sınıfta öğrenim görüyor olmaları gerekmektedir. Ancak halen Anadolu Liselerinin 8. sınıflarında okuyan öğrenciler,kazanılmış hakları devam ettiğinden bu okulları tercih edemezler.
Bu okulların amacı, öğrencilere bir yabancı dili öğretmek,yurt içinde ve dışında bu yabancı dilden en verimli bir şekilde yararlanarak ileri kültür ve uygar bir görüşe sahip kişileri yetiştirmektir.

Sınavla öğrenci alan Fen Liseleri,matematik ve fen bilimleri alanında yetenekli öğrencilerin eğitimlerini sağlar. Fen ve bilim adamlarının yetişmesine kaynaklık eder. Araştırmaya meraklı öğrencilere çalışma ortamını ve şartlarını hazırlar. Öğretim süreleri,bir yılı ingilizce hazırlık olmak üzere dört yıldır.