Tavukçuluk Firmaları

Adres: KANATLI MAH. CEMALİ CAD. HATMEK CUMARTESİ SEMT PAZARI YANI
Beğeni: 11 kişi beğendi Firma Türü: normal
11 kişi beğendi.
Firma Türü: normal
Adres: FATİH CD. GÜLÜM APT. ALTI NO:8
Beğeni: 1 kişi beğendi Firma Türü: normal
1 kişi beğendi.
Firma Türü: normal
Adres: YAVUZ SELİM CD.BALIKÇILAR ÇARŞISI NO:21
Beğeni: 13 kişi beğendi Firma Türü: normal
13 kişi beğendi.
Firma Türü: normal
Adres: SÜMER MAH.HARBIYE CAD.NO:99/E Antakya
Beğeni: 6 kişi beğendi Firma Türü: normal
6 kişi beğendi.
Firma Türü: normal
Yer: Hatay, Antakya
Adres: SELÇUK CAD.NO:1
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Yer: Hatay, Antakya
Adres: GAZİ İÖO.CİVARI AY SOK.
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Adres: Tomruksuyu Mah. Yaylıca Yolu Üzeri
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Yer: Adana, Seyhan
Adres: Yenibey Mh. Eminağa Cd. No: 205/A, Hükümet,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Adres: Aksaray Mh. Çukur Pazar Çarşısı No: 83, Aksaray,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Adres: BEŞYOL BİRLİK CAD. NO:30 SEFAKÖY / İSTANBUL
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Tavukçuluk - Tavukçuluk firmaları 721 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş!
Tavukçuluk Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Türkiye Tavukçuluk Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Tavukçuluk sektöründe 721 adet firma bulunmaktadır, Tavukçuluk sektörü 05 Aralık 2019 Perşembe günü tarihi itibari ile 36898 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Tavukçuluk sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Tavukçuluk, En Popüler Tavukçuluk, En Çok Aranan Tavukçuluk, En Beğenilen Tavukçuluk, En İyi Tavukçuluk, En Yeni Tavukçuluk, En Yakın Tavukçuluk, En Güncel Tavukçuluk, Tavukçuluk Nerede?
Adana Tavukçuluk, Adıyaman Tavukçuluk, Afyonkarahisar Tavukçuluk, Ağrı Tavukçuluk, Aksaray Tavukçuluk, Amasya Tavukçuluk, Ankara Tavukçuluk, Antalya Tavukçuluk, Ardahan Tavukçuluk, Artvin Tavukçuluk, Aydın Tavukçuluk, Balıkesir Tavukçuluk, Bartın Tavukçuluk, Batman Tavukçuluk, Bayburt Tavukçuluk, Bilecik Tavukçuluk, Bingöl Tavukçuluk, Bitlis Tavukçuluk, Bolu Tavukçuluk, Burdur Tavukçuluk, Bursa Tavukçuluk, Çanakkale Tavukçuluk, Çankırı Tavukçuluk, Çorum Tavukçuluk, Denizli Tavukçuluk, Diyarbakır Tavukçuluk, Düzce Tavukçuluk, Edirne Tavukçuluk, Elazığ Tavukçuluk, Erzincan Tavukçuluk, Erzurum Tavukçuluk, Eskişehir Tavukçuluk, Gaziantep Tavukçuluk, Giresun Tavukçuluk, Gümüşhane Tavukçuluk, Hakkari Tavukçuluk, Hatay Tavukçuluk, Iğdır Tavukçuluk, Isparta Tavukçuluk, İstanbul Tavukçuluk, İzmir Tavukçuluk, Kahramanmaraş Tavukçuluk, Karabük Tavukçuluk, Karaman Tavukçuluk, Kars Tavukçuluk, Kastamonu Tavukçuluk, Kayseri Tavukçuluk, Kıbrıs Tavukçuluk, Kilis Tavukçuluk, Kırıkkale Tavukçuluk, Kırklareli Tavukçuluk, Kırşehir Tavukçuluk, Kocaeli Tavukçuluk, Konya Tavukçuluk, Kütahya Tavukçuluk, Malatya Tavukçuluk, Manisa Tavukçuluk, Mardin Tavukçuluk, Mersin Tavukçuluk, Muğla Tavukçuluk, Muş Tavukçuluk, Nevşehir Tavukçuluk, Niğde Tavukçuluk, Ordu Tavukçuluk, Osmaniye Tavukçuluk, Rize Tavukçuluk, Sakarya Tavukçuluk, Samsun Tavukçuluk, Şanlıurfa Tavukçuluk, Siirt Tavukçuluk, Sinop Tavukçuluk, Şırnak Tavukçuluk, Sivas Tavukçuluk, Tekirdağ Tavukçuluk, Tokat Tavukçuluk, Trabzon Tavukçuluk, Tunceli Tavukçuluk, Türkiye Tavukçuluk, Uşak Tavukçuluk, Van Tavukçuluk, Yalova Tavukçuluk, Yozgat Tavukçuluk, Zonguldak Tavukçuluk illerindeki Tavukçuluk sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Türkiye Tavukçuluk Hakkında Detaylı Açıklama

Yeryüzünde 600 000 civarında hayvan türü bulunmakta olup, bunların yaklaşık 10 000'i kuşlara (aves) aittir. Tavuklar kuşlar içerisinde, sayısal olarak, belki de en kalabalık gurubu oluştururlar. Kesin bir sayı verilmemekle beraber, Dünyada yıllık tavuk üretiminin 8-9 milyardan az olmadığı bilinmektedir. Zooolojik sınıflamada tavuklar “phasianidae” (sülünler) familyasının gallus cinsine dahildirler ve evcil tavuklar “gallus domesticus” olarak adlandırırlar.

Tavukların evcilleştirilmesi, insanlığın göçebelikten yerleşik hayata geçtikleri ilk zamanlara kadar uzanır. Bunun kesin olarak ne zaman gerçekleştiği bilinmemekle beraber koyunların evcileştirildiği ve toprağın işlenmeye başlandığı tarihlere rastladığı sanılmaktadır ki, bu da en azından M.Ö. 2000 yıllarına kadar gitmektedir. Tavuklar eski Mısırda da bilinmekte olup, bu devirde tavukçulukta önemli ilerlemeler kaydedilmiştir. Örneğin, Firavunlar zamanında fırına benzer yerlerde yapay olarak civciv çıkartılmaktaydı. Çok eskiden kullanılan bu fırınların bazı benzerlerinden Mısır'da halen yaralanılmaktadır