Tesisat Firmaları

Aksu Tesisat Ve Dekorasyon
Adres: İzzet Beltan S. N:14/B Nurışıklar Apt. Göztepe M. Kadıköy
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Danışman Tesisat Makine ve İnşaat
Adres: İnönü Mah. Şehit Yılmaz Kaan Cad. No: 22/
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Akıllı Tesisat
Sektörler: Tesisat, Yapı
Adres: K.BAKKALKÖY MAH.DUDULLU CAD.NO:23-25A D:125 ATAŞEHİR
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Sema Sıhhi Tesisat
Sektörler: Tesisat
Yer: Adana, Seyhan
Adres: Karasoku Mh. Kızılay Caddesi, Uluscu Türk İş Merkezi, Kat: 1, No: 107,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Baş Ticaret
Sektörler: Tesisat, Kalorifer
Adres: Konak Mahallesi Azizduran Caddesi No :4 Kaynarca , Sakarya
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Bortes Boru Tesisatı
Adres: 311 Blok Daire: 119, Körfez Sanayi Sitesi, İzmit
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Tekno Modül
Adres: seyhan adana
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Teknoloji Tesisat
Sektörler: Tesisat, Yapı
Adres: Söğütlüçeşme mah. 2016 Sok. No: 3/A
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Plk Tesisat Ve Mekanik
Adres: 15 Temmuz Camili Mahallesi 113. Sokak 1566. Küme Evler Blok-8 Daire-1 54000 Adapazarı/Sakarya
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
İç Anadolu Tesisat
Sektörler: Tesisat
Adres: Yamanevler Mh. Küçüksu Caddesi, Zeytindalı Sokak, No: 6 / A,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Tesisat mi arıyorsunuz? | Tesisat firmaları. Toplam 160 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm listeyi görmek için tıklayınız..
Türkiye+Tesisat Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Tesisat Firmaları Firma Rehberi Sayfasını Ben Beğendim! Size de Tavsiye Ederim! #Tesisat #Firmaları #Firma #Rehberi #TesisatFirmaları #TesisatFirmaları #FirmaRehberi #FirmaRehberi
Tesisat Firmaları Firma RehberiTesisat Firmaları Firma Rehberi51 0.0 | 0 Oy
Tesisat Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Türkiye Tesisat Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Tesisat sektöründe 160 adet firma bulunmaktadır. Tesisat sektörü 31 Mart 2020 Salı günü tarihi itibari ile 25662 kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Tesisat sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz: İsim Sıralı Tesisat, En Popüler Tesisat, En Çok Aranan Tesisat, En Beğenilen Tesisat, En İyi Tesisat, En Yeni Tesisat, En Yakın Tesisat, En Güncel Tesisat, Tesisat Nerede?

Adana Tesisat, Adıyaman Tesisat, Afyonkarahisar Tesisat, Ağrı Tesisat, Aksaray Tesisat, Amasya Tesisat, Ankara Tesisat, Antalya Tesisat, Ardahan Tesisat, Artvin Tesisat, Aydın Tesisat, Balıkesir Tesisat, Bartın Tesisat, Batman Tesisat, Bayburt Tesisat, Bilecik Tesisat, Bingöl Tesisat, Bitlis Tesisat, Bolu Tesisat, Burdur Tesisat, Bursa Tesisat, Çanakkale Tesisat, Çankırı Tesisat, Çorum Tesisat, Denizli Tesisat, Diyarbakır Tesisat, Düzce Tesisat, Edirne Tesisat, Elazığ Tesisat, Erzincan Tesisat, Erzurum Tesisat, Eskişehir Tesisat, Gaziantep Tesisat, Giresun Tesisat, Gümüşhane Tesisat, Hakkari Tesisat, Hatay Tesisat, Iğdır Tesisat, Isparta Tesisat, İstanbul Tesisat, İzmir Tesisat, Kahramanmaraş Tesisat, Karabük Tesisat, Karaman Tesisat, Kars Tesisat, Kastamonu Tesisat, Kayseri Tesisat, Kıbrıs Tesisat, Kilis Tesisat, Kırıkkale Tesisat, Kırklareli Tesisat, Kırşehir Tesisat, Kocaeli Tesisat, Konya Tesisat, Kütahya Tesisat, Malatya Tesisat, Manisa Tesisat, Mardin Tesisat, Mersin Tesisat, Muğla Tesisat, Muş Tesisat, Nevşehir Tesisat, Niğde Tesisat, Ordu Tesisat, Osmaniye Tesisat, Rize Tesisat, Sakarya Tesisat, Samsun Tesisat, Şanlıurfa Tesisat, Siirt Tesisat, Sinop Tesisat, Şırnak Tesisat, Sivas Tesisat, Tekirdağ Tesisat, Tokat Tesisat, Trabzon Tesisat, Tunceli Tesisat, Türkiye Tesisat, Uşak Tesisat, Van Tesisat, Yalova Tesisat, Yozgat Tesisat, Zonguldak Tesisat illerindeki Tesisat sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Türkiye Tesisat Hakkında Detaylı Açıklama

Tesisat, belli bir işin sağlanmasına yardım eden araçların uygun yerlere döşenmesi veya döşenen bu araçların tümü, döşem, donanım demektir. Genel anlamda ise inşaat işlerinde makine ve elektrik mühendisliğinin alanlarına giren tesisat işleri olarak adlandırılır.
Tesisat çeşitleri ise birbiriyle birçok konuda bağıntılı olarak mekanik tesisat ve elektrik tesisatı olarak ikiye ayırılır.

Mekanik Tesisat Alanları

1- Isıtma Tesisatı
Isıtma sistemleri, kullanım mekanlarının istenen sıcaklıkta tutulabilmesi için iç ortamdan dış ortama (çevreye) olan ısı kaybının karşılanması prensibi ile çalışan sistemlerdir.
2- Sıhhi Tesisat
Sıhhi tesisat, yapı için gerekli olan suyun temini, depolanması, ısıtılması, yumuşatılması, basınçlandırılması ve dağıtımı, pis suyun atılması, atık suyun arıtılması, yağmur suyu tahliyesi ve yangın söndürme konularını içerir.
3- Yangın Tesisatı
Yangından korunma sistemleri; olası yangın anında insan sağlığına ve eşyalara zarar gelmeden yangını söndürmek amacıyla yapılan tesisat ve sistemlerdir. 
4- Klima Tesisatı
Soğutma, bir maddenin veya ortamın sıcaklığını, onu çevreleyen ortamın sıcaklığının altına indirmek ve orada muhafaza etmek üzere ısısının alınması işlemine denir. 
5- Havalandırma Tesisatı
Havalandırma, kapalı bir alana doğal ya da mekanik yolla temiz hava akımı sağlanmasıdır. İçeri temiz hava girerken, buna eşdeğer hacimde, zararlı gazlarla, kokularla, tozlar­la kirlenmiş ve ısınmış hava dışarı atılır.
6- Güneş Enerjisi Tesisatı
7- Doğalgaz Tesisatı
Evlerimizde, sanayi tesislerinde ve iş yerlerinde kullanılan doğalgaz zehirli olmayan, renksiz, kokusuz ve havadan daha hafif bir gazdır. 
8- Asansör Tesisatı
Asansör, dikey olarak yük ve insan taşımada kullanılan bir araçtır. Daha yüksek ve derin yapıların yapılmasıyla, insanların ve yüklerin üst ve alt katlara ulaşabilmesi ihtiyacı asansörleri zorunlu kılmıştır. 
9- Basınçlı Hava Tesisatı
Basınçlı hava tesisatı, endüstriyel tesislerde kullanılır. Makineler için gerekli hava, basınçlı olarak tesisata verilir ve borular ile kullanım alanındaki makinelere götürülür. 
10- Medikal Gaz Tesisatı
Sağlık tesislerinde ameliyathane, doğumhane, müdahale odaları gibi cerrahi operasyon yapılan bölümler ile yoğun bakım, reanimasyon servisi, hasta odaları gibi bakım, tedavi alanlarında ve cerrahi aletleri çalıştırmak için medikal gazlar kullanılmaktadır. 
11- Çamaşırhane ve Mutfak Tesisatı
Mutfak ve çamaşırhanelerde kullanılan davlumbaz, eksoz sistemleri, makine montaj ve demontajlarının yapılması, kullanım suyu ve pissu hatlarını çekilmesi ve hijyen kurallarının belirlenmesi işlemidir.
12- Buhar, Kondends, Kızgın Su ve Kızgın Yağ Tesisatı
Isıtma, soğutma ve su temini işlemi için yüksek sıcaklıklarda kullanılan farklı akışkanlar ile ilgili tesisat şekilleridir.
13- Havuz Tesisatı
Yüzme havuzları ve süs havuzlarında filitreleme, dezenfeksiyon, su ısıtma sistemleri gibi konuları içerir.
14- Mekanik Otomasyon
Modern yapılarda çalışmakta olan elektrikli sistemlerin otomatikleştirilmesi için yapılan yazılımsal ve donanımsal işleri kapsayan bir kavram olarak görülebilir.
15- Fenni Muayene
Tesisat imalatlarının proje, ilgili standart ve yönetmeliklere uygun bir şekilde yapılmasını takip eden, maliyet konuları ile ilgili teknik verileri koordine eden ve yapının kullanıma uygunluğunu belirleyen tesisat alanıdır.