Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Semir Eraslan
Brf Treyler
Ekrem Tır
İlhan Mobilya
Olsan Ambalaj
Başak Sürücü Kursu

MHP GRUP TOPLANTISI -GENEL BAŞKAN BAHÇELİ:

''KIBRISLI KARDEŞLERİMİZE 'BESLEME' DİYEREK HAKARET EDEN BAŞBAKAN'IN SÖZLERİNİ ŞİDDETLE TELİN EDİYORUZ'' -''BAŞBAKAN ERDOĞAN, İLLE DE BİR BESLEME ÖRNEĞİ VE SİMASI ARIYORSA ÇEVRESİNE BAKMASI YETERLİDİR'' -''MISIR'DAKİ TOPLUMSAL YANGINI 'TRİBÜNDEN SEYRETMEYECEĞİZ' DİYEREK POZİSYON ALMAYA ÇALIŞAN BAŞBAKAN ERDOĞAN, BU ZAMANA KADAR ABD'NİN BEKLENTİLERİNİ, İSTEKLERİNİ YANSITMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY YAPMAMIŞTIR'' (FOTOĞRAFLI - GÖRÜNTÜLÜ)

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Kıbrıslı kardeşlerimize 'besleme' diyerek hakaret eden ve yönetimi küçültücü beyanlarda bulunan Başbakan'ın sözlerini şiddetle telin ediyoruz. Başbakan Erdoğan, ille de bir besleme örneği ve siması arıyorsa çevresine bakması yeterlidir'' dedi.
     Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Ankara'da sanayi bölgelerinde meydana gelen patlamalara değinerek, ''Anlaşıldığı kadarıyla işçi sağlığı ve iş yeri güvenliği konularında alınması gereken daha çok tedbirler, yapılması lazım gelen daha çok hususlar bulunmaktadır'' ifadesini kullandı.
     Bahçeli, acı olaya sebebiyet veren kusur, ihmal, yanlışın ortaya çıkarılması ve bir daha benzeri faciaların yaşanmaması için acilen önlemler alınması gerektiğini söyledi.
     Yakın coğrafyalardaki halkların, otoriter yönetimlerden kurtulayım derken yeni vesayetlere ve baskılara maruz kalma riskinin gün geçtikçe belirginlik kazandığını ifade eden Bahçeli, ''Dileğim, yakın coğrafyalardaki demokrasi, özgürlük ve değişim arayışlarının bir sonuca ulaşması ve toplumsal taleplerin kendi mecrasında bir neticeye gitmesidir'' diye konuştu.
     Küresel güç merkezlerinin stratejik planlarının deney sahası haline gelen Ortadoğu'nun, istikrarsızlaştırılarak kontrol edilmek istendiğini ve yabancı taleplerin karşılanacağı yönetimlerin oluşması için iktidar mücadeleleri tahrik ve teşvik edildiğini belirten Bahçeli, ''Özellikle Mısır'daki gelişmeleri AKP iktidarının yanlış değerlendirdiğini ve teşhisini başkalarının yönlendirmesi altında koyduğunu son vakalara bakarak söylememiz mümkündür. İki haftayı bulan Mısır'daki toplumsal yangını 'tribünden seyretmeyeceğiz' diyerek pozisyon almaya çalışan Başbakan Erdoğan, bu zamana kadar, ABD'nin beklentilerini, isteklerini yansıtmaktan başka bir şey yapmamıştır'' dedi.
     Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:
     ''Başbakan'ın, ABD Başkanıyla telefon görüşmesine kadar geçen bir hafta süresince sessizliğini koruması manidardır. Özellikle Mısır Devlet Başkanı'na yönelik 'halkın sesine kulak ver' çağrısı ve görevinden ayrılmasına dönük imalar, Recep Tayyip Erdoğan vasıtasıyla Ortadoğu bölgesine indirilmiştir. Bu gelişmeyle birlikte bir kez daha taşeronluk görevi yerine getirilmiş ve AKP, ABD politikalarının hayata geçmesi için üzerine düşen sorumluluğu eksiksiz uygulamıştır.
     Türkiye'nin, Mısır konusunda, ABD'den hiç mi ayrı ve farklı politikası yoktur? Tamamen küresel alana havale edilen dış politikada; proaktif davranmak, oyun kurmak veya ön almak iddialarının inandırıcılığı bundan sonra nasıl ileri sürülecektir?
     ABD'nin görüş ve yaklaşımlarının aynısının, Başbakan Erdoğan tarafından tekrar edilmesi bir bakıma bölgenin ve AKP'nin hangi ülke tarafından yönlendirildiğini bir kez daha göstermiştir. Bize göre, Başbakan Erdoğan bu süreçte BOP Eşbaşkanlığının hakkını vermekte ve küresel kanlı projelerin servisini yapmaktadır. Ortadoğu'nun kaypak ve kaygan zeminine basarak sultanlık hevesini tatmin etmeye çalışan Başbakan'ın, Müslüman ülkeleri hedefine alan küresel projelere yardım etmesinin nedeni en başta sorunlu ve işbirlikçi siyasi duruşudur.
     Başbakan Erdoğan, yabancı ülkelerin eline tutuşturduğu pusulayla yol almakta ve kendisine tanınan imkanlar çerçevesinde Müslüman coğrafyasında şöhret olmaya çalışmaktadır.
     Başbakan Erdoğan, şahsına gösterilen ve aslında cesameti tam belli olmayan ilgiyi istismar etmekte ve Müslüman coğrafyasını Batılı güçler lehine dönüştürmek amacıyla ön almaya çalışmaktadır.''
    
     -''MISIR'DAKİNE BENZER EYLEMLER...''-
    
     İktidarın, ''Ortadoğu ateşinin alevlerinin Türkiye'ye geçmesine neden olacak eğilim ve politikalardan bir an önce uzaklaşması'' gerektiğini dile getiren Bahçeli, ''İmralı canisi bir yanda AKP ile yaptığı pazarlıklara devam ederken, diğer tarafta da Diyarbakır merkezli olmak üzere, Mısır örneğini göstererek ayaklanma ve isyan teşvikinde bulunmaktadır. Bölücülüğün, 15 Şubattan itibaren Mısır'dakine benzer kitlesel eylemlerle, hain planlarına ivme vereceği bir aşamaya geçmek için hazırlık yaptığı anlaşılmaktadır'' dedi.
     Başbakan Erdoğan'ın ''başka ülkelerin nasıl ve ne şekilde bir yönetime sahip olmasıyla ilgili değerlendirmelerine bir an önce son vererek'' Türkiye'nin karşı karşıya olduğu tehdidi bertaraf edecek tedbirleri hemen almaya başlaması gerektiğini kaydeden Bahçeli, ''Hükümetin müzakerelerle İmralı canisinin dayatmalarına boyun eğer bir hale gelmesi ve Türk milletine cezaevinden gözdağı vermesine sessiz kalması bir rezalettir ve tükenmişliğinin acı da olsa ispatıdır. İmralı'yla görüşmelerin açığa çıkmasıyla şeref ve haysiyet konusunda yerin dibine batan iktidar zihniyetinin, Hüsnü Mübarek'le iktidar oyunu oynarken, kendi vatanımızda ayaklanma hazırlıkları yapanları görmezden gelmesi, küresel senaryolara figüran olmak için sıraya girmesi ihanetle eşdeğer bir kendini bilmezliktir'' diye konuştu.
     Bahçeli, bugün sokağa haklı veya haksız dökülmüş eylemciler için düne kadar destekçisi olduğu Mısır hükümetine ''sokağa kulak ver'' çağrısı yapan küresel gücün, yarın hükümete de isyancı PKK ile bir şiddet eylemi sonrasında fütursuzca ''el sıkışma çağrısı'' yapmayacağının bir garantisi olmadığını savunarak, ''Ateşle oynadığını idrak etmesi gereken Başbakan'ın, ABD'den aferin almak adına ve bu ülkenin politikalarını sahiplenerek güç elde etmek uğruna bekamızı tehlikeye atacak her adımdan kaçınması gerekmektedir. Aksi takdirde 'tribünden izlemeyiz' derken, girdiği sahadan mağlup, yılgın ve her tarafı yara bere içinde çıkan bir takımın kaptanı olmaktan kurtulamayacağını unutmaması hayrına olacaktır'' dedi.
    
     -KIBRIS-
    
     Kuzey Kıbrıs'ta yapılan bir protestoya haddinden fazla öfkelenen Başbakan Erdoğan'ın ''hakaretamiz sözlerle ve hoşgörüsüz kaba üslubuyla Kıbrıslı soydaşları rencide ettiğini ve töhmet altında bıraktığını'' öne süren Bahçeli, ''Düne kadar Başbakan'ın koruyucu kanatları altında beslenen ve başı okşanarak cesaretlendirilen Kıbrıs'taki bazı mahfiller, ne gariptir ki bugün Türkiye'ye 'çek git' demektedir'' ifadesini kullandı.
     Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:
     ''Bunlar 2004 yılında da 'Yes Be Annem' diyerek Annan Planına destek vermişlerdir ve AKP ile aynı safta buluşmuşlardır. Buna rağmen, Başbakan Erdoğan'ın soğukkanlılığını ve basiretini kaybedercesine hiddetlenmesi ve tüm Kıbrıslı soydaşlarımızı suçlayıcı ifadeler kullanması, asıl niyetini deşifre etmesi bakımından kayda değerdir. Kıbrıslı kardeşlerimize 'besleme' diyerek hakaret eden ve orada seçimle işbaşına gelen yönetimi küçültücü beyanlarda bulunan Başbakan'ın sözlerini şiddetle telin ettiğimizi buradan duyuruyorum. Ülkemizde herkesle kavga eden, üniversite öğrencisini mahkemeye veren, çiftçimize 'ananı da al git' diyen, sinirli, gergin, kızgın ve tahammülsüz Başbakan'ın Kıbrıslı kardeşlerimize 'besleme' demeye asla hakkı yoktur. Başbakan Erdoğan, ille de bir besleme örneği ve siması arıyorsa çevresine bakması yeterlidir ve devletin kaynaklarını hortumlayan yandaşlarının tam da bu sıfata layık olduğunu açıklıkla görebilecektir.
     Sevsin ya da sevmesin, beğensin ya da beğenmesin, katılsın ya da katılmasın Kıbrıslı soydaşlarımızın her biri bizim için önemlidir ve onlara yönelik kötü söz misliyle sahibine ait olacaktır.
     Herkes bilmelidir ki; AKP'ye rağmen Kıbrıs Türk'tür ve inşallah sonsuza kadar Türk kalacaktır.
     Kuzey Kıbrıs, Türk vatanının ayrılmaz bir parçası olarak varlığını sürdürecektir ve oradaki soydaşlarımızın aldıkları her yardım analarının ak sütü gibi helalleridir ve bunu da sorgulamaya siyasi taşeronların hiçbir şekilde gücü yetmeyecektir.
     Yunanistan'a gelince 'dostum, kardeşim' diye hitap eden; ancak sıra Kıbrıslı kardeşlerimize gelince 'besleme' diyerek hakları olan yardımı çok gören AKP zihniyetinin Türklüğün alevinde yanıp kül olması inşallah yakındır.
     Rumlara şirin görünmeye çabalayan, Ermenilere el açan ve Brüksel kapılarında aman dileyen, Washington'dan kumanda edilen AKP zihniyetinin sonu artık gelmiştir.''

MHP GRUP TOPLANTISI -GENEL BAŞKAN BAHÇELİ: haberi 08.02.2011 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Siyaset kategorisine Hatay  14430  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 14430
Kategori Siyaset
ŞehirHatay
  MOTOSİKLET KAZASI YİNE CAN ALDI
   İbrahim Karpuz yönetimindeki motosiklet, henüz bilinmeyen bir nedenle direksiyon hâkimiyetini kaybedince önce kaldırıma çarptı, ardından da önündeki minibüse arkadan vurdu. Kazada motosiklet minibüsün altına girdi, sürücüsü ağır yaralandı.       112 Acil sağlık ekipleri tarafından İskenderun Devlet Hastanesine kaldırılarak ilk müdahalesi yapılan genç motosiklet... 24.10.2016 00:00
  Hatay Asayiş 1880Devamını oku
  SAMANDAĞ BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERE ÇEVRE BİLiNCİ AŞILIYOR
  Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, 2016-2017 eğitim-öğretim yılındaki "Geri Dönüşüm, Çocuklarımızın geleceğidir" projesi kapsamındaki eğitimlerini Atatürk ortaokulu (1368 öğrenciye),Namık Kemal İlkokulu’nda (189 öğrenciye) başlattı. Öğrencilere yönelik yapılan sunumda kağıt, karton, cam, metal, plastik gibi ambalaj atığı, bitkisel atık yağlar ve atık piller, elektronik atık... 24.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 320Devamını oku
  SAMANDAĞ BELEDİYESİ KENT MÜZESİ KURUYOR
  Samandağ Belediyesi bünyesinde kurulacak Kent müzesi ile ilgili Samandağ’da bulunan tüm mahalleler ziyaret ediliyor. Müzenin önemi konusunda mahalle sakinlerinin katkı sunması için Mahalle Muhtarları bilgilendiriliyor. Arkeolog Miray Mimaroğlu ile İpek Köyü Koordinatörü Berna İleri gerçekleştirdikleri Mahalle ziyaretinde Gözene Mahalle Muhtarı Yusuf Dadük ile Sutaşı Mahalle Muhtarı Mehmet Cemali’yi Kent M&u... 24.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 635Devamını oku
  DÖRTYOL BUSE NUR İÇİN SEFERBER OLDU
  Dörtyol Kaymakamlığı, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Dörtyol Belediyesi, Türkiye Kızılay Derneği, Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu ve Eğitim Kurumlarının yanı sıra vatandaşlarında kampanyaya destek verdiği kan bağışı kampanyasına yaşlı genç vatandaşlar yoğun katılım gösterdi. Atatürk anıtı alanı önünde Türk Kızılay’ı kan alma birimi tarafından kurulan stantlara kök hücre ve kan bağışı yapmak ve Buse Nur Kaba’ya... 24.10.2016 00:00
  Hatay Politika 565Devamını oku
  BASKETBOLCULARDAN SEZONA YORGUN BAŞLANGIÇ
  22 Ekim Cumartesi günü Adana Menderes Spor Salonu'nda oynanan mücadelede Sertan Kırklar, Uygar Kurt ve Fatih Evli hakem üçlüsü düdük çaldı.  BOTAŞ-HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: 76-57 Maça Bahar, Paris, Hurst, Marina ve Snytsina ilk beşiyle başlayan Hatay temsilcisi, karşılaşmanın ilk çeyreğini 23-14 geride tamamladı. İkinci periyoda savunmadaki sertliğini arttırarak başlamak isteyen mav... 24.10.2016 00:00
  Hatay Genel 630Devamını oku
  Hatay’da yapışık ikizler dünyaya geldi
  Defne ilçesinde yaşayan ve 5 yıl önce evlenen Fuat-Miyese Çakırkaya çiftinin çocuk hayalleri, ailenin normal yollarla çocuk sahibi olamayacağı haberiyle yıkıldı. Aradan geçen 4 buçuk yılda çeşitli sorunlar yaşayan ve çocuk hayali için birçok yola başvuran Çakırkaya çifti, son olarak Ankara’daki bir tüp bebek merkezinde tüp bebek yoluyla bebek sahibi olmayı amaçladı ve b... 07.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 6565Devamını oku
  Silahlı Saldırıya Uğrayan İki ortak Hayatını Kaybetti
  Cumhuriyet mahallesi Çevre yolu caddesi Damla Apartmanının beşinci katında Uluslararası Nakliye işi ile uğraştıkları belirlenen Ali Gövler (45) ile ortağı Beyazıt Kamçılar (43) işyerlerinde yanlarında çalıştığı iddia edilen İ. K. tarafından silahlı saldırıya uğradı.  Silah sesleri üzerine güvenlik güçlerine ve acil servis ekiplerine haber verilirken, her iki şahsında olay yerinde hayatlarını kaybettiği, silahlı saldırı olayını ger&cce... 11.10.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 3920Devamını oku
  GENÇ SERGEN EVİNDE ÖLÜ BULUNDU
  Sergen Kuş’un intihar etmiş olabileceği üzerinde duruluyor . Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Sergen Kuş’un cenazesi Antakya Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma hastanesine götürüldüğü daha sonra Sutaşı Mahallesi Asri mezarlığında toprağa verildiği belirtildi.... 28.09.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 3645Devamını oku
  DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ TAMAMLANDI
  HBB Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş’ın kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda çalışmalarına yön veren ekipler, kentin ulaşım ağını rahatlatacak projenin yapımında sona yaklaşıyor. DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ  TAMAMLANDI Kent merkezinin girişi olması dolayısıyla önem arz eden Antakya Kavaslı Mahallesi’nde ulaşımın rahatlaması için dev bir projeyi daha hayata geçiren HBB, kente modern bir görünüm kazandır... 11.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 3165Devamını oku
  CHP DEN MAHALLE ZİYERETLERİ
  EĞİTİM SEN ZİYARETİ CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur:”Partimizin   en alt üyesinden genel başkanımıza kadar 29 günden beri en önemli gündemimiz eğitim sen mağdurlarıdır. Genel Başkanımız  il başkanları toplantısında haksız olarak açığa alınan öğretmenlerin bir an önce görevlerine dönmesi gerektiğini  belirtti.  Süreç kolay bir süreç değil.Genel Başkanımızdan milletvekilimize kada... 11.10.2016 00:00
  Hatay Siyaset 2770Devamını oku
(Özel haber) Hırsızın hızı görenleri hayrete düşürdü
(Özel haber) Hırsızın hızı görenleri hayrete düşürdü
Asayiş
İzmir’de yakalanan Fethullah Gülen’in iki yeğeni Erzurum’a getirildi
İzmir’de yakalanan Fethullah Gülen’in iki yeğeni Erzurum’a getirildi
Asayiş
Türk Hacker Grubu Anonymous’u hedef aldı
Türk Hacker Grubu Anonymous’u hedef aldı
Genel
Erzurum’da teröristlerle çatışma: 1 uzman çavuş yaralı
Erzurum’da teröristlerle çatışma: 1 uzman çavuş yaralı
Asayiş
Gözaltına alınan İlyas Salman serbest bırakıldı
Gözaltına alınan İlyas Salman serbest bırakıldı
Asayiş
Çatalağzı ve Muslu’daki termik santral başvurusu ile ÇED süreci durduruldu
Çatalağzı ve Muslu’daki termik santral başvurusu ile ÇED süreci durduruldu
Çevre
Adana’da alkol komasına giren bir kişi hayatını kaybetti
Adana’da alkol komasına giren bir kişi hayatını kaybetti
Asayiş
Konyaspor, sahasında Fenerbahçe’ye boyun eğdi
Konyaspor, sahasında Fenerbahçe’ye boyun eğdi
Spor
Fenerbahçe’den Konya’da kritik galibiyet
Fenerbahçe’den Konya’da kritik galibiyet
Spor
Başına 1 milyon TL ödül konulan terörist Bitlis’te öldürüldü
Başına 1 milyon TL ödül konulan terörist Bitlis’te öldürüldü
Asayiş
Bitlis’te 4 PKK’lı etkisiz hale getirildi
Bitlis’te 4 PKK’lı etkisiz hale getirildi
Asayiş
AK Partili gençlerden BM mesajı:
AK Partili gençlerden BM mesajı:
Yerel
Sinema sanatçısı İlyas Salman Aydın’da gözaltına alındı
Sinema sanatçısı İlyas Salman Aydın’da gözaltına alındı
Asayiş
Konyaspor-Fenerbahçe maçında tribün karıştı
Konyaspor-Fenerbahçe maçında tribün karıştı
Spor
DBP Tunceli İl Başkanlığında arama
DBP Tunceli İl Başkanlığında arama
Asayiş
Spor Toto Süper Lig
Spor Toto Süper Lig
Spor
Bafra’da ’Pazarlama ve Üretim Yönetimi Eğitimi’
Bafra’da ’Pazarlama ve Üretim Yönetimi Eğitimi’
Yerel
Kanadı kırık Baykuş tedavi altına alındı
Kanadı kırık Baykuş tedavi altına alındı
Yerel
Bozbağ:
Bozbağ: "Büyük camia dediğin takımından puan sildirmez"
Spor
Spor Toto Süper Lig
Spor Toto Süper Lig
Spor

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR