HASSA DAKİ ÇATIŞMA

Hatay'ın Hassa ilçesinde, çatışmanın ardından etkisiz hale getirilen 7 terör örgütü mensubunun üzerinde 7 tüfek, 14 el bombası, 4 kilo plastik patlayıcı ve roketatar mühimmatı ele geçirildiği bildirildi.
HASSA DAKİ ÇATIŞMA
Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, şunlara yer verildi:
     ''01.04.2011 Cuma günü saat 01.30 sıralarında, Hassa ilçesi ile Akbez beldesi arasındaki kırsal alanda, eylem hazırlığı içerisinde olduğu değerlendirilen bir grup bölücü terör örgütü mensubu görülmüştür.
     Güvenlik güçlerinin 'dur' ihtarına ateşle karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada, 7 erkek bölücü terör örgütü mensubu, 7 adet M-16 piyade tüfeği, 14 el bombası, 4 kilogram A-4 plastik patlayıcı, roketatar mühimmatı, sırt çantaları ve diğer teçhizatları ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir. Olayla ilgili soruşturma, yetkili merciler tarafından yürütülmektedir.''
 
 
 
     Bu arada, olay yerine giden Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Lapanta, İl Jandarma Alay Komutanı Vedat Çolak ile İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç'ın yetkililerden bilgi aldıkları öğrenildi.
     Bölgede araştırma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.
HASSA DAKİ ÇATIŞMA haberi 02 Nisan 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Asayiş kategorisine Hatay tarafından  31185 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle