HASSA'YA YENİ İLÇE EMNİYET AMİRİ ATANDI

HATAY - Hassa ilçesine yeni atanan İlçe Emniyet Amiri İbrahim Hatipoğlu, toplumun desteğini alarak vatandaşın huzuru ve güveni için hizmet vereceklerini söyledi.
HASSA'YA YENİ İLÇE EMNİYET AMİRİ ATANDI
  Hatipoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, suç ve suçlularla mücadelede vatandaşlar alacakları desteğin önemine değindi.
     Polislik anlayışının değiştiğini, polisin eğitim düzeyin yükseldiğini ve son teknolojiyi kullandığına dikkat çeken Hatipoğlu, şöyle devam etti:
     ''Küreselleşen dünyada günümüz şartlarında suç ve suçlularla mücadelede güce ve yetkiye dayalı polislik anlayışının yerini toplumun desteğini arkasına alarak, modern teknik ve teknolojileri kullanan, toplum için topluma hizmet eden bir polislik anlayışı almıştır. Çalışmalarımızı vatandaşlarla karşılıklı güven anlayışı içerisinde sürdürerek, uzlaştırıcı, bilgilendirici, kanunların tanımış olduğu yetkiler çerçevesinde adli görevimizi kusursuz yerine getirerek, toplum destekli polislik anlayışı içerisinde önleyici polislik hizmetlerini gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz.''
     Hatipoğlu, herkese eşit uzaklıkta olacaklarını, ilçede yerel yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarıyla koordineli çalışacaklarını da sözlerine ekledi.