PAZARCILAR İKİ ZABITAYI BIÇAKLADI

Hatay'ın İskenderun ilçesinde iki zabıta memuru, pazarcı esnafı tarafından bıçaklandı.
PAZARCILAR İKİ ZABITAYI BIÇAKLADI
 Alınan bilgiye göre, Modern Evler Mahallesi'nde kurulan Salı Pazarı'nda bir grup pazarcı esnafı, yer dağılımı yüzünden kendilerini uyaran İskenderun Belediyesi Zabıta görevlileri ile tartışmaya başladı.
     Tartışma sonucunda pazarcılar İskenderun Belediyesinde zabıta memuru olarak çalışan Halil Şimşek ve Veli Yıldırım'ı bıçakla yaraladı.
     Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla İskenderun Devlet Hastanesine kaldırıldı. Şimşek ve Yıldırım'ın tedavilerinin sürdüğü, hayati tehlikelerinin olmadığı öğrenildi.
     Polis 4 pazarcıyı gözaltına aldı. 
 
     
 

     -BAŞKANDAN AÇIKLAMA-
    
     İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek ise Şimşek ile Yıldırım'ı hastanede ziyaretinin ardından yaptığı yazılı açıklamada, saldırının çirkin olduğunu ve şiddetle kınadığını belirtti.
     Semt pazarlarının vatandaşların önemli bir ihtiyacını karşıladığını belirten Civelek, şöyle devam etti:
     ''Semt pazarlarında rahat ve güvenli bir alışveriş ortamının sağlanması, temizlik ve hijyen şartlarına uyulması pazar yerleri için kuraldır. Pazar yerlerini denetlemek ise belediye zabıtasının görevidir. Salı Pazarı'nda ve önceki günlerde Perşembe Pazarı'nda yaşanan şiddet olayları, alışveriş yapan hemşehrilerimizin güvenliğini de tehdit etmektedir. Semt pazarlarında güvenlik, düzen ve temizlik gibi şartların yerine getirilmesi, pazar esnafının belirlenen kurallara uyması zorunludur. Bu şartlar yerine getirilmeden hemşehrilerimizin güven ortamında ve rahatlıkla alışveriş yapması mümkün değildir. Olay güvenlik makamlarına intikal etmiştir. Yasal işlemler sonuna kadar takip edilecektir.''