SAMANDAĞ'DAKİ SİLAHLI SALDIRIDA İLGİNÇ DETAY

Hatay'ın Samandağ ilçesinin Tekebaşı beldesinde seçim çalışmaları kapsamında esnafı ziyaret ederken pompalı av tüfeğiyle bir kişinin saldırısı sonucu 26 kişiyle birlikte yaralanan CHP Hatay milletvekili adayı Refik Eryılmaz, bir davada zanlının avukatlığını yaptığını açıkladı.
SAMANDAĞ'DAKİ SİLAHLI SALDIRIDA İLGİNÇ DETAY
 Eryılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saldırı sonucu sol parmağı, kolu, boynu ve bacağından yaralandığını, Samandağ Devlet Hastanesindeki tedavinin ardından taburcu edildiğini söyledi.
     Zanlı E.A'yı tanıdığını ve daha önce yargılandığı bir davada avukatlığını yaptığını belirterek, ''Saldırının ise bu olayla direkt bağlantısının olduğunu düşünmüyorum'' dedi.
     Refik Eryılmaz, kendisi dışında 26 kişinin hafif yaralandığı olayda ölen olmamasının sevindirici olduğunu ifade ederek, saldırının gerçek nedeninin daha sonra ortaya çıkacağını bildirdi.
     Eryılmaz, ''Siyasi veya kişisel olmasıyla ilgili şu an bir şey söyleyemeyeceğim. Öldürme kastıyla, hedef gözetmeksizin bütün kitleyi hedef alan bir saldırıydı. Hepimize geçmiş olsun. Bundan sonra memlekette huzur içerisinde, hiç kimsenin burnu kanamadan, kardeşçe siyasi çalışmalarımı yapmaya devam edeceğim'' diye konuştu.