SOBA GAZINDAN ZEHİRLENEN ANNE VE 2 OĞLUNUN KÖYÜNDE YAS VAR

SAMANDAĞ'DAKİ KARBONMONOKSİT ZEHİRLENMESİ -HAYATLARINI KAYBEDEN ANNE VE 2 OĞLUNUN AKRABASI OLAN KÖY MUHTARI DOĞRU: ''KAPIYI KIRARAK İÇERİ GİREN KAYINVALİDESİ VE KOMŞULARI ANNE İLE 2 OĞLUNU YATAK ODASINDA SARILI HALDE BULMUŞLAR''
SOBA GAZINDAN ZEHİRLENEN ANNE VE 2 OĞLUNUN KÖYÜNDE YAS VAR
Hatay'ın Samandağ ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybeden anne ve 2 oğlunun köyünde yas var.
     Merkeze Bağlı Çöğürlü köyü muhtarı ve hayatlarını kaybedenlerin akrabası olan Mehmet Doğru, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayda, hayatını kaybeden Yeter Doğru'nun kocası Özkan Doğru'nun (34) amcasının oğlu olduğunu söyledi.
     Özkan'ın yaklaşık 7 yıldır Suudi Arabistan'da işçi olarak çalıştığını ve zaman zaman ailesini ziyaret ettiğini ifade eden Mehmet Doğru, şöyle konuştu:
     ''Yeter ve çocukları ile en son dün akşam görüşmüştük. Soba yakarak uyuduklarını biliyoruz. Bundan dolayı her zaman dikkatli olmalarını söylüyorduk her zaman. Sabah kalkmayınca kayınvalidesi Neval önce kapıyı çalmış, daha sonra cep telefonundan aramış cevap alamayınca levye ile kapıyı kırmak zorunda kalmışlar. Kapıyı kırarak içeri giren kayınvalidesi ve komşuları anne ile 2 oğlunu yatak odasında birbirlerine sarıl halde bulmuşlar. Ailece perişan olduk.''
     Hatay'ın Samandağ ilçesine bağlı Çöğürlü Köyü'nde sobadan sızan karbonmonoksit gazından anne Yeter Doğru (20) ile oğulları Mehmet Ali (4) ve Baran Doğru (2) hayatını kaybetmişti.