Telefonla dolandırıcılık yapanlara baskın

İskenderun'da düzenlenen operasyonda, telefonla aradıkları kişileri kendilerini, cumhuriyet savcısı, başkomiser ve emniyet müdürü olarak tanıtıp dolandırdığı iddiasıyla 4 kişi gözaltına alındı.
Telefonla dolandırıcılık yapanlara baskın
 Alınan bilgiye göre, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan şikayet üzerine soruşturma başlatan Asayiş Büro Amirliği ekipleri, telefonla aradıkları kişilere kendilerini cumhuriyet savcısı, başkomiser ve emniyet müdürü olarak tanıttığı belirlenen R.K, F.Ö, D.F, B.K, M.K.C. ve H.A'yı izlemeye başladı.
     Ekiplerin uzun süren takibi sonucu, zanlıların, telefonla aradıkları kişilere, ''hesaplarının terör örgütü tarafından kullanıldığı ve adlarına sim kart çıkarılarak terör örgütüyle bağlantı kurulduğu'' yönünde söylemlerde bulunarak, bu kişilerin yakalanması için de ''hesaplarındaki paranın verecekleri hesap numaralarına aktarılmasını'' sağladığı tespit edildi.
     Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri R.K, F.Ö, D.F. ve B.K'yı gözaltına aldı, M.K.C. ve H.A'nın ise arandığı belirtildi.
     Zanlıların, Edirne, Çanakkale ve İstanbul'daki bazı kişilerle iletişime geçerek, İskenderun'da bulunan 6 değişik banka şubesindeki hesaplarına 97 bin lira göndermesini sağladıkları belirlenirken, söz konusu paraya el konuldu.
     Zanlılar, sorgulamalarının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecek.