100 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından, ‘Yeşilin Gölgesinde Daha Yeşil Hatay İçin Sizin de Bir Fidanınız Olsun’ projesi kapsamında Özel Ata Koleji öğrencilerine fidan dikme etkinliği düzenledi.
100 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Fidan dikimi öncesinde öğrenci, öğretmen ve veliler ile sabah kahvaltısında biraraya gelen HBB Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ahmet Dolgun, öğrencilere ağaç sevgisini ve fidan dikim alışkanlığını kazandırma adına güzel bir etkinlik yaptıklarını ifade ederek, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Lütfü Savaş'ın öncülüğünde ve talimatları doğrultusunda iki ay önce fidan dağıtımı kampanyası başlattık. Bu kampanya çerçevesinde biz bugüne kadar  elli bin fidanı 15 ilçede dağıtımını yaptık ve toprakla buluşturduk." dedi.
Öğrencilere ağaç sevgisini ve fidan dikim alışkanlığını kazdırma amacında olduklarını belirten Dolgun, "Toplumun her kesimiyle bu etkinliği yapıyoruz. Ata Koleji öğrencilerine, velilerine ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Bu kampanyalarımızın devam edeceğini herkesin bilmesini istiyorum.  Bu fidanlarımızın memleketimize hayırlı uğurlu ve verimli olmasını diliyorum." ifadelerine yer verdi.Yoğun katılımın olduğu kahvaltılı toplantının ardından öğrenciler, öğretmenler ve veliler 100 adet Selvi fidanını toprakla buluşturdu.Fidan dikimi sırasında kısa bir konuşma yapan Özel Ata Koleji öğretmenlerinden Jale Özkan, çocukların bu fidanlar gibi sevgi içinde büyüyeceklerini ifade ederek,"Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin hazırlamış olduğu bu yerde fidan dikmeyi gerçekleştirdik.  Çevre Koruma Müdürümüz  Ahmet  Bey’in desteğiyle Ata Koleji öğretmen ve öğrencileri olarak fidan dikmeyi  gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz." dedi.
 
 
            
100 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU haberi 22 Nisan 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  2195 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle