ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI KENT ICIN SIVIL TOPLUM ORGUTLERININ COK ONEMLI OLDUGUNU SOYLEDI

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, sivil toplum örgütleriyle istişare etmeden ilgili konularda karar vermediğini belirtti.
ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI KENT ICIN SIVIL TOPLUM ORGUTLERININ COK ONEMLI OLDUGUNU SOYLEDI
 Savaş, Hatay Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Fehim Dede ve yönetim kurulu üyelerini kabulünde yaptığı konuşmada, kent için sivil toplum örgütlerinin çok önemli olduğunu söyledi.
     Sivil toplum örgütleriyle yaptığı görüşmelerle toplumsal mutabakatın sağlandığını, yanlış işlerin azaldığını ifade eden Savaş, bunun daha fazla hizmeti beraberinde getirdiğini kaydetti.
     Savaş, sivil toplum örgütleriyle istişare etmeden ilgili konularda karar vermediğini söyledi.
     Dede de, kentte yapılan hizmetler nedeniyle Savaş'a teşekkür etti.
     Ziyarette, eski AKİŞ Fabrikası'nın bulunduğu alana yapılacak alışveriş merkeziyle ilgili değerlendirme de yapan Savaş, bunun küçük esnafa zarar vereceğini, bu konuda esnafın tepkisinin haklı olduğunu belirtti.
     Hatayspor teknik direktörü Ramazan Silin'in görevine son verilmesiyle ilgili Savaş, ''Hatayspor Kulübü Başkanı Hikmet Çinçin, konuyu benimle paylaştı. Ramazan Silin'in görevine son verilmesiyle ilgili karara saygı duydum. Çinçin'in Silin ile ilgili haklı tespitleri vardı. Karara saygı duyuyorum'' diye konuştu.
     Ziyarette Emlak Müşavirleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Emeç, Hatayspor Kulübüne kişisel olarak miktarı açıklanmayan bir destekte bulunacağını kaydetti.