Antakya Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Döndü..

Bosta-Hersek'te yapılan ''Ritam Evrope Festivali''nde Türkiye'yi temsil eden Antakya Belediyesi halk oyunları topluluğu kente döndü.
Antakya Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Döndü..
Antakya Belediyesi Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, halkoyunları ekibinin hem Türkiye'yi hem de Hatay'ı iyi temsil ettiği bildirildi.
     Festivale 7 ülkenin halkoyunları ekiplerinin katıldığı belirtilen açıklamada, şunlara yer verildi:
     ''Antakya Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Bosna-Hersek?te yapılan festivale katılarak ülkemizi, şehrimizi en iyi şekilde temsil ederek bayrağımızı Balkan ülkesinde dalgalandırma imkanı buldular. Türkiye, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Slovakya, Hırvatistan, Sırbistan, İspanya olmak üzere toplam 7 ülkeden katılımcıların olduğu Ritam Evrope Festivaline bu yıl ülkemiz ve şehrimiz adına Antakya Belediyesi halk oyunları topluluğu katılarak Balkan ülkeleri içinde farklı bir kültürümüzün var olduğunu gösterme fırsatı yakaladılar. 30 kişilik bir kafile ile ülkemizi ve Antakyamızı temsil eden Antakya Belediyesi halk oyunları ekibi, 4-9 Ağustos tarihleri arasında Hatay, Artvin, Karadeniz Zeybek ve Diyarbakır gibi ülkemizin farklı bölgelerinden halk oyunlarımızı sergilediler. Milli yapı taşlarından olan halk oyunlarımızın çeşitliliği, diğer ülkeler tarafından beğeniyle karşılandı.