ANTAKYA SEMT PAZARI KOMPLEKSİNİN TEMELİ ATILDI

 Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 17 bin 214 metrekare alan üzerine yapılacak semt pazarının içerisinde otoparkların yanı sıra konferans salonunun yer alacağını belirtti.
     Savaş, Kanatlı Mahallesi'nde yapılacak kompleksin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, kentin altyapı ve üstyapı sorunlarını çözüme kavuşturmaya, vatandaşlara en iyi hizmeti sunmaya gayret gösterdiklerini söyledi.
ANTAKYA SEMT PAZARI KOMPLEKSİNİN TEMELİ ATILDI
 Tarihi ve doğal güzelliklere sahip kenti hak ettiği noktaya taşımak için çalıştıklarını ifade eden Savaş, bu kapsamda Antakya'ya modern tesisleri inşa ettiklerini kaydetti.
     İki yıllık görev süreleri içerisinde kenttin 50 yıllık alt yapı sorununu çözdüklerini vurgulayan Savaş, şöyle devam etti:
     ''Antakya'da 170 kilometrelik alt yapı çalışması yaptık. Asi Nehri üzerinde iki köprü yaptık. Sümerler Mahallesini Akdeniz'e bağlayan köprümüz bitti. Gündüz Caddesini İnönü Caddesine bağlayacak olan köprümüzde ise sona gelindi ve nisan ayında buranın açılışını gerçekleştireceğiz. Habib-i Neccar Dağı eteklerinde 17 tane seyir terası ve kent ormanı oluşturduk. Amacımız, Antakya'yı güzel bir görünüme kavuşturmak.''
 

 
     Semt pazarlarına önem verdiklerini ifade eden Savaş, ''17 bin 214 metre kare alan üzerine yapılacak semt pazarı içerisinde otoparkın yanı sıra konferans salonu da yer alacak. Ayrıca esnafımız için 400 metrelik stant, 590 metre karelik de açık teras, 300 metre kare de eşya deposu oluşturulacak. 6 milyon 998 TL'ye yapılacak kompleksi önümüzdeki yılın mayıs ayında bitirmeyi hedefliyoruz.''
     Kanatlı Mahallesi Muhtarı Oğuz Kandemir de yapılan semt pazarı nedeniyle Savaş'a teşekkür ettiğini belirtti.
     Konuşmaların ardından Savaş, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, AK Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci, CHP İl Başkanı Murat Hayzaran, kurum müdürleri ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımıyla semt pazarı kompleksinin ilk harcı için butona basıldı.