Aykut Erzinlilere seslendi

Yatırımlardan yeterince pay alamamaları yüzünden Hatay'dan Ayrılıp Osmaniye'ye Bağlanmak İçin İmza Kampanyası Başlatan Erzin ilçemizdeki vatandaşlara seslenen sonay aykut; 
Aykut Erzinlilere seslendi
Hatayın bütünlüğünün bozulmaması gerektiğini bunların tamamen akp hükümeti yandaşlarının birer oyunu olduğunu belirterek, bu oyuna gelmeyin dedi.Yatırımlardan pay alamama konusunun yalnızca Erzin için olmadığını bu konunun il bazında irdelenmesi gereken bir konu olduğunu vurgulayan Aykut; kurulduğu günden bu günlere kadar, dünya gelişmişlik hayatında her zaman üst seviyelerde olan Hatay'ın, maalesef son 15 senedir; modernleşme, gelişme ve büyüme açısından gerekli performans göstermesi engellenerek, halkının hak ettiği yaşam standardının sağlanamadığını belirtti. Cumhuriyet Halk Partisi Hatay milletvekili aday adayı Sonay Aykut, "İlimiz Türkiye Cumhuriyeti illeri arasında vergi payında 7. sırada bulunmaktadır. Ama devlet yatırımları açısından en fakir illerden biridir. Bu negatif ayrımcılık, şehrin gerekli atılımı yaparak gelişme hamlesini yapmasını engellemektedir." dedi.Ziraat mühendisi Sonay Aykut; Erzin için öncelikli olarak ilçenin sahip olduğu tarım alanları ile Türkiye'nin en verimli iklim ve sahasına sahip bölgeler arasında yer aldığının unutulmaması gerektiğini, Erzin'le birlikte Kırıkhan, Reyhanlı, Arsuz, Dörtyol ve Samandağ ilçelerimizinde modern tarıma geçilerek, gerek ürün kalitelerini yükseltmek gerekse de dünya standartlarında  verim oranı artırılmasının, kolay, ucuz ve gerekli olduğunu söyledi.CHP Hatay milletvekili aday adayı Sonay Aykut sözlerine şöyle devam etti:"Türkiye narenciye ticaretinin merkezi olan Payas-Dörtyol-Erzin bölgesi, gerek üretim kalitesi gerekse uluslararası normlarda hijyen ve güvenilir olarak paketlenmesi, ihracatı gerçekleştirilecek ülkeler ile devlet bazında bağlantılar sağlanması hayati önem taşımaktadır. Atadan babadan kalma usulleri bir an önce modern tarım gerekliliği ile donatılmalıdır.Elbetteki tüm bunlar için Hatay'ın bütünlüğünün korunması gerekmektedir. Hatay Cumhuriyet Halk Partisi'nin en müstesna taraftarıdır. Bunu tekrar kazanmak için bir adım atmak yeterli olacaktır.Devletin özellikle Hatay'da gerçek görevi olan güvenlik, sağlık, eğitim, hukuk gibi olgulara dönerek; yandaş politikaları bırakarak çalışan, emek eden, ezilen yurttaşına sahip çıkarak, vatandaşın yanında savaşarak önünü açmak, geçici çözümler yerine kalıcı, eşitlikçi ve modern milletler seviyesinde bir yaşama kavuşmasını sağlamalıdır. Bu konu hayati olduğu kadar, uygulaması da çok kolay olan sorunlardır. CHP iktidarı ile bunlar çözmek gülen, mutlu olan, gerginlikten uzak bir yaşam sunmaken başlıca amacımızdır.Biz Hatayız! Biz Cumhuriyetiz! Biz Kardeşiz! Biz Birlikte Yaşamak Taraftarıyız!"
Aykut Erzinlilere seslendi haberi 28 Mart 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay tarafından  2195 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle