BAŞKAN KİMYECİ 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI’NI KUTLADI

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
BAŞKAN KİMYECİ 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI’NI KUTLADI
Başkan Kimyeci mesajında şunlara yer verdi; “1 Mayıs hepimizin bayramıdır. Bu ülkenin daha bayındır, daha kalkınmış, daha üretken hale gelmesinde emekçilerin alın teri ve emeği bulunmaktadır. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Türkiye’nin emek ve sendikacılık tarihi açısından önemli bir adım olarak kayda geçmiştir.
       İnanıyorum ki 1 Mayıs, emek bayramı adına yaraşır bir şekilde dostluk ve dayanışma günü olarak kutlanacak, tüm emekçilerin hak ve taleplerinin ele alındığı, gündeme taşındığı bir gün olacaktır. 1 Mayıs herkesin bayramıdır ayrıca 1 Mayıs tarihini kavga ve çatışma için uygun bir zaman aralığı olarak gören kesimlere aradıkları imkân ve fırsatı vermemek herkesin sorumlulukları arasındadır. İşçilerimizi hain amaçlarına alet ederek, kışkırtmaya niyetlenenlere karşı dikkat edilmesi gerekir. Hala sınıf ve çatışma kültürü beklentisi içerisinde olanlar var.       Hükümetimiz her zaman emekçilerimizin yanında olmuş ve 1 Mayıs’ı resmi tatil yapmıştır. İşçi güvenliği ve sağlığı ile birçok yasal düzenlemeler yapılmıştır. Ülkelerin gelişmesinde, ekonomilerinin yapılanmasında büyük emeği bulunan işçi kardeşlerimizin, hak arayışlarının mücadelesini simgeleyen bu özel günde, geçmişte yaşananların hatırlandığı değil, emeğin hakkının, emeğe saygının hatırlatılması çok önemlidir. 1 Mayıs’ın emeğin ne kadar kutsal olduğunu en iyi şekilde sembolize edecek bir kutlama olmasını diliyorum.       Bu güzel ve anlamlı günün ülkemizin ve halkımızın barış ve huzuruna, kardeşliğine yeni fırsatlar oluşturması temennisi ile bütün işçi kardeşlerimi sevgiyle selamlıyorum.” 
BAŞKAN KİMYECİ 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI’NI KUTLADI haberi 30 Nisan 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine tarafından  870 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.