BAŞKAN KİMYECİ, "KUTLU YÜRÜYÜŞE DEVAM EDİYORUZ"

AK Parti’nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi’ne katılan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, AK Parti’deki Genel Başkanlık değişimini bayrak yarışı olarak değerlendirerek, "Yeni Türkiye’nin hedefleri doğrultusunda kutlu yürüyüşe devam ediyoruz" dedi.
BAŞKAN KİMYECİ, "KUTLU YÜRÜYÜŞE DEVAM EDİYORUZ"
 Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Ankara Arena Spor Salonu’nda tek listeyle Binali Yıldırım’ın Genel Başkanlığa seçildiği AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi’ne katıldı.
AK Parti’deki değişimi değerlendiren Başkan Kimyeci, "AK Parti kongresi her zaman demokrasi şöleni havasında geçmiştir ve yine bütün AK Parti teşkilatları ile birlikte kongremiz demokrasi şöleni havasında tamamlanmıştır. Bu bir bayrak yarışıdır. Hedefimiz, kurucu liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği Yeni Türkiye hedefidir. Yeni Türkiye’nin hedefleri doğrultusunda kutlu yürüyüşe devam ediyoruz" diye konuştu.            "Bu Bir Bayrak Yarışıdır"            Bayrak değişiminin sadece millet yolunda yapılacak yeni hizmetlerin kapısını aralamak için bir araç olduğunu ifade eden Kimyeci, "Sayın Ahmet Davutoğlu, Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığı bayrağı, kendi kararıyla olağanüstü kongrede yeni Genel Başkanımız Sayın Binali Yıldırım’a devretmiştir. Bu bayrak yarışının içerisinde Sayın Davutoğlu, Genel Başkan ve Başbakan olarak önemli hizmetlere imza atmıştır. Bundan sonra da Yeni Genel Başkanımız ve yeni Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım da aynı kararlılıkla Yeni Türkiye’nin hedefleri için çalışacaktır. Yeni ve daha güçlü Türkiye, Milli Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi ile hayata geçecektir" şeklinde konuştu.   Hedef Aynı: Yeni Türkiye"  Genel Başkan ve Başbakan kim olursa olsun hedefin aynı olacağına işaret eden Başkan Kimyeci, "Yeni Genel Başkanımızın, Yeni Türkiye Yolunda bilgisiyle, birikimiyle ve tecrübesiyle ülkemize ve milletimize faydalı işler yapacağına inancımız tamdır. Bizler de yerelde elimizden ne geliyorsa katkıda bulunacağız. Kurucu liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği Yeni Türkiye yolunda, yeni Genel Başkanımız Sayın Binali Yıldırım ile birlikte bu kutlu yürüyüşe devam edeceğiz. Genel Başkanımız olan Sayın Binali Yıldırım Bey’e yeni görevinin ve devralacağı Başbakanlık görevinin ülkemize, milletimize ve partimize hayırlı olmasını dilerim" dedi.Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, AK Parti MKYK’na seçilen AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi’yi tebrik etti.Başkan Kimyeci “Sayın Şanverdi bilgisi, birikimi ve tecrübesiyle Hatay’a önemli hizmetler gerçekleştirmiş, değerli bir Milletvekilimizdir. Hatay Milletvekilimiz Sayın Fevzi Şanverdi’yi AK Parti’nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde Merkez Karar Yönetim Kurulu’na seçilmesinden ötürü tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum." dedi.