Başkan Savaş Aksaray Mahallesi Sakinlerini Ziyaret Etti

Antakya’da yapılan hizmetleri ve önümüzdeki süreç için planlanan projeleri hergün yaptığı ziyaretlerle hemşehrileriyle paylaşan, vatandaşlarla sohbet ederek fikir alışverişinde bulunan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın dünkü durağı Aksaray Mahallesi idi.

Başkan Savaş Aksaray Mahallesi Sakinlerini Ziyaret Etti

Aksaray Mahalle Muhtarı Burhan Çetin’in ev sahipliğinde gerçekleşene buluşmaya, 40. sokak sakinleri ve mahalle yaşayanları katılım gösterdi.

            Aksaray Mahalle Muhtarı Burhan Çetin mahalle sakinleri adına yaptığı konuşmada; “Mahallemizin altyapısı, parke, asfalt, kaldırım, park ve yeşil alan ihtiyacı, imar kanunu kapsamında yapılan 18.madde uygulaması gibi birçok hizmeti görev süresi boyunca gerçekleştiren, yakın ilgi ve desteklerini yanımızda hissettiğimiz, her fırsatta istek ve taleplerimizi kolaylıkla anlatma, bildirme imkanını bizlere sağlayan Antakya Belediye Başkanımız Sayın Lütfü Savaş’a Aksaray Mahallesi adına teşekkür ediyoruz. Hem Sayın Başkanımıza mahallemize yaptığı güzel hizmetlerden dolayı teşekkür etmek hem de bu vesileyle önümüzdeki süreç için mahalle yaşayanlarımızın isteklerini, dilek ve temennilerini Sayın Başkanımıza iletmek üzere bugün biraraya geldik. Bizlere yaptığı ziyaretten dolayı kendisine şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

            Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, ziyarette Aksaray Mahalle Muhtarı Burhan Çetin’e ve mahalle sakinlerine güzel duygu ve temennilerinden ötürü teşekkür ederken, “Bizler bu hizmetleri sizler teşekkür edesiniz diye yapmıyoruz. Sizden aldığımız vekâleti sizlere hizmet ederek en güzel şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Asıl ben sizlere ev sahipliğinizden, samimiyetinizden, yakın ilgi ve desteğinizden ötürü teşekkür ediyorum. Aksaray Mahallemize altyapı, parke, asfalt, kaldırım, park, imar uygulaması gibi birçok hizmet yaptık. Yeterlimi hayır. Eksiklerimiz var. Elbirliğiyle bunları da yapacağız. Geçmişe göre gözle görülür şekilde mahallemizde güzellikler var. Seçim dönemimizde buraya geldiğimizde birçok sokağımız çamurdan, çukurdan geçilmiyordu. 42 aylık görev süremizde 45 mahallemize 1 milyon 250 bin m² parke taşı döşedik. 250 km. altyapı hizmeti gerçekleştirdik. Farklı ortamlarda söylüyorum. Bu rakamlar rekor düzeydedir. Örneğin bu kadar kısa bir zamanda 250 km. altyapı yapmak kolay değil. Buradan Mersin mesafesi kadar altyapı hizmeti yaptık. Aksaray Mahallemizde imar kanunu kapsamında daha önce bazı sokaklarımız için 18.madde uygulaması gerçekleştirmiştik. Mahalle sakinlerimizin, sokak sakinlerimizin aralarında yapacağı istişare ve antlaşmalar sonucu, belediye olarak bizlerde bu taleplere öncülük etmeye, kanunlar kapsamında yardımcı olmaya devam edeceğiz. Bugün burada bizlere göstermiş olduğunuz misafirperverlikten ve teveccühünüzden ötürü teşekkür ediyorum.”dedi.