BAŞKAN SAVAŞ BASIN MENSUPLARIYLA BİRARAYA GELDİ

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen kahvaltılı toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. 
BAŞKAN SAVAŞ BASIN MENSUPLARIYLA BİRARAYA GELDİ
Kahvaltıya Başkan Savaş yanı sıra, CHP Hatay il Başkanı Ertuğrul Gün, ulusal ve yerel basında görevli gazeteciler katıldı.Gazetecilerin gündeme dair sorularını cevaplayan Başkan Savaş, Hatay'da bugüne kadar hayata geçirilen ve geçirilecek projeler hakkında gazetecilere bilgi verdi.İki dönemden beri görevde olmalarını Hatay’lı hemşehrilerinin desteğine bağladığını belirten Başkan Savaş, "Hatay’ın bütününde alt yapısında sorunlar var, özellikle içme suyu, kanalizasyon ve arıtma tesislerinde sıkıntı var. İlimizin genelinde içme suyunu taşıyan ve yüzde 80’inde kanserolojin madde taşıyan asbestli borular bulunuyor. Sağlık Bakanlığı'na bağlı sağlık kuruluşları tarafında beş çeşmenin birisinde kirli su aktığını tespit ettiler." dedi.Hatay Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı HATSU’nun altyapı sorunun kısa zaman içerisinde çözüme kavuşturulması için yaptığı çalışmalar sonucunda, Hatay’ın 50 yıllık su ve alt yapı ihtiyacının 2019 yılına kadar çözüleceğini belirten Başkan Savaş, "Su konusunda Hatay’ın Avrupa Standartları seviyesine ulaşacağız. Kısa zaman sonra Hatay’ın içme suyu kirliğini sıfırlayacağız. Bütün çeşmelerimizde temiz su akacak bunun yanı sıra ise bütün kanserolojin madde taşıyan asbestli borularda tümüyle kurtulacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak İlçelerimizde parti gözetmeksizin çeşitli yatırımlar yaparak, orada yaşayan vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz. Hizmet edilirken yalan dolan olmaz ve spekülasyonla hizmet olmaz, hizmet bilinçle, mantıkla, sağduyulu düşünerek olur." dedi.
 
BAŞKAN SAVAŞ BASIN MENSUPLARIYLA BİRARAYA GELDİ haberi 14 Mayıs 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1840 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle