BAŞKAN SAVAŞ:BAYRAM İÇİN GEREKLİ TEDBİRLER ALINDI

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş yaptığı açıklamada, yaklaşan Ramazan Bayramı’nı vatandaşların rahat ve huzurlu geçirebilmesi için gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirtti.
BAŞKAN SAVAŞ:BAYRAM İÇİN GEREKLİ TEDBİRLER ALINDI
Başkan Doç.Dr.Lütfü Savaş, gerekli birimlerin 24 saat süreyle hizmet vereceğini belirterek bayram süresince vatandaşlarımızdan gelebilecek istek, şikâyet ve taleplerin görevlilerce yerine getirileceğini kaydetti. Açıklamada, bayram süresince vatandaşların her türlü istek, şikâyet ve taleplerini Alo Belediye (Halkla İlişkiler) 444 12 06, Alo İtfaiye- Yangın 110 nolu telefonlara yapabilecekleri belirtildi.

Başkan Savaş, ayrıca Ramazan Bayramı`nın 1. günü mezarlık ziyaretlerinin herhangi bir tıkanma ve sıkışmaya neden olmadan rahatlıkla yapılabilmesi amacıyla bir dizi tedbirler alındığını açıkladı. Buna göre; bayramın ilk günü 06.00-10.00 saatleri arasında belediye otobüsleri ve halk otobüsleri mezarlığa ücretsiz taşıma yapacak. 06.00-11.00 saatleri arasında Rüstem Tümer Paşa Caddesini(mezarlığın arkasında kalan yol) Cumhuriyet caddesine bağlayan Şehit Polis Mehmet Aruz Caddesi araç trafiğine kapatılacak, sadece yayaların geçmesine izin verilecek. Bu amaçla Rüstem Tümer Paşa Caddesi`nden mezarlık istikametine gelen araç, oduncular civarında belediyece düzenlemesi yapılan yerlere araçlarını park edecek. Aksaray Mahallesi’nden gelen araçlara ise Nami Veysoğlu İlköğretim Okulu önünden yol verilecek. Ayrıca Kurtuluş caddesi, Habib-i Neccar ve Affan Camisi istikametinden Armutlu Mezarlığına gidecek vatandaşlar için Halk otobüsleri ücretsiz taşıma yapacak.