BAŞKAN SAVAŞ CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kırıkhan’da Vardılar Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Vardı’nın canlı yayın konuğu oldu.

BAŞKAN SAVAŞ CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

İzleyenler ve dinleyiciler “Gündem Özel” programını www.hatayvatan.com web tv adresinden de canlı izleme, Krt Hatay Fm 100.6 ve www.krthatayfm.com adresinden dinleme imkanı buldu.

Antakya Belediyesi projeleri, Büyükşehir belediyesinin imkânları ve gündeme dair konuların konuşulduğu “Gündem Özel” programı ilgiyle takip edildi.Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, programda Vardılar Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Vardı’nın hizmetler, projeler, yatırımlar ve gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.   Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, programda yaptığı açıklamalarda Antakya ve Hatay’ın bütünüyle önemli bir şehir, önemli bir yaşam alanı olduğunu ifade ederek, “Biz bu şehrin hakkını vermeye çalışıyoruz. Gerek hükümetimiz, gerekse yerel yönetimler olarak bizler, sürekli çalışma azmi ile insanlarımıza modern ortamlar sunmak adına var gücümüzle çalışıyoruz. Sayın Başbakanımızdan itibaren Sayın Bakanımız, Sayın Milletvekillerimiz Hatay’a bugüne kadar alamadıkları çok büyük imkânları sundular ve yatırımlar yaptılar. Ve bu anlamda bizler Antakya Belediyesi olarak, Antakya halkına yıllardır özlemlerini çektikleri altyapısıyla, üst yapısıyla, tarihi dokusuyla şehrimizi gelecek adına hazırlamak için dört yıldır hummalı çalışmalar ve hizmetler gerçekleştirdik.
 
 Hükümetimizin de, bizlerinde yaptıkları ortada. 4 yıllık hizmet dönemimizde Antakya’nın adeta altını üstüne getirirken bizlere tebessümü eksik etmeyen hemşehrilerimize teşekkür ederim. Meşakkatli zor bir sürecin ardından bugün şehrimiz geçmişe oranla gönüllerde arzu edilen görüntüler sergilemektedir. Sadece alt yapıda belediye olarak 250 Km alt yapı çalışması yaptık. Tedaş, Doğalgaz ve Telekomla birlikte bu rakam 400 Km’yi buldu. Yine bu süre zarfında 250 bin ton asfalt, 1 milyon 400 bin m2 parke taşı döşedik. Tarihi mekânlarımızı restore ettik, ediyoruz. Caddelerimizi, Asi Nehrimizi, kaldırımlarımızı, sokaklarımızı güzel görünümlere kavuşturduk.28 yeni park yaptık. 48 olan park sayısını 76’ya çıkarmış olduk. Biz Antakya’nın kültürünün, tarihinin, medeniyet birikiminin farkındayız. Şu anda Antakya eksiklerine rağmen kendine gelmiş durumda. Bu yılda kalan bu eksiklikleri gidererek gelecek adına hizmetlerimizi artırarak sürdüreceğiz. Yatırım ve projelerimizi hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.Antakya Semt Pazarı Kompleksini 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Sayın Adalet Bakanımızın katılımıyla hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Antakya Mahfeli ve Teleferik projemizi bu yılın ortalarında hizmete sunacağız. Şu anda artık hemşehrilerimiz geleceğe daha huzurlu, daha güvenle ve daha sağduyuyla bakmaktadır.Eskiden geçmiş tarihi ve kültürüyle, medeniyet birikimi ile övünen hemşehrilerimiz bugün geçmişle birlikte geleceğe de umutla bakabilmektedir.” dedi.