BAŞKAN SAVAŞ ÇOCUKLARIMIZA HER ZAMAN GÜVENİYORUZ

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin(TBMM) açılışının 95.yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
BAŞKAN SAVAŞ ÇOCUKLARIMIZA HER ZAMAN GÜVENİYORUZ
Yayımladığı mesajda Başkan Savaş, Milli mücadelenin kazanılmasıyla Türk milletinin başının bükülmeyeceğini bütün dünyaya gösterildiği bu günün yapılan fedakarlıklarla birlikte çocuklarımıza iyi anlatılması gerektiğini vurguladı.
 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bu anlamlı günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak tanımladığını ve çocuklara armağan ettiğini belirten Başkan Savaş, dünyada böyle milli bir günü çocuk bayramı olarak kutlayan başka bir ülke olmadığını ifade ederek "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin içtenlikle paylaşılmasına, dünyaya yayılmasına, farklı kültürlerin ortak düzlemde buluşmasına ve kaynaşmasına aracılık eden bir bayramdır. Türkiye Cumhuriyeti'ni kuranların, milli iradenin doğduğu bugünü sevgili çocuklara armağan ederek onlara olan güvenlerini göstermişlerdir. Bizler de sevgili çocuklarımıza güveniyoruz" dedi.
 
Çocukları ve gençleri toplumunun ve dünyanın doğrularından haberdar olan, hayatın zorlukları ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli bireyler olarak yetiştirme amacında olduklarını belirten Başkan Savaş, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün silah arkadaşlarını ve bizlere bugünleri hazırlayan şehitlerimizi, gazilerimizi ve milli mücadelede emeği geçmiş olan tüm ecdadımızı en derin saygı ve rahmetle anıyorum. Tarihin akışını değiştiren yüce Türk ulusunun mensubu olmanın verdiği gurur ve güvenle, milletimizin hürriyet ve egemenliğini sembolleştiren 23 Nisan’ın tüm çocuklarımıza ve ülkemize huzur, mutluluk ve esenlik getirmesini diliyorum." ifadelerine yer verdi.