BAŞKAN SAVAŞ ENGELLİLER HAFTASI'NI KUTLADI

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, toplumda duyarlılık oluşturmak amacıyla her yıl 10- 16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan 'Engelliler Haftası' münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
BAŞKAN SAVAŞ ENGELLİLER HAFTASI'NI KUTLADI
Başkan Savaş yayımladığı mesajda; "Birleşmiş Milletler(BM) üyesi olan tüm ülkelerde her yıl kutlanan ve bilinç oluşturan bu önemli hafta içerisinde 10 Mayıs tarihi, “Engelliler Günü” olarak kabul edilmektedir. 
Toplumun önemli bir parçasını oluşturan engellilere her kesiminin sahip çıkması, toplum içerisinde pozitif ayrımcılığa tabi tutulmaları, topluma kazandırılmaları ve kimseye muhtaç olmadan üretken duruma gelmeleri için gereken desteğin verilmesi ile istihdam imkânlarının da yaratılması gerektiğine dikkat çeken bu hafta, misyonu itibariyle büyük önem taşımaktadır"Engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmaya ve toplum içerisinde mutlu olacakları alanlar oluşturmaya her zaman öncelik verdiklerini belirten Başkan Savaş mesajının devamında, "Bir devletin en önemli görevlerinden biri, toplumda yaşayan tüm insanlara fırsat eşitliğini öz itibariyle yaratmak,Çağdaş bir toplumun en önemli özelliği ise engelli vatandaşların günlük hayatta aktif olarak var oluşlarına destek vermektir. Toplumun aktif bireyleri olarak gördüğümüz engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Engelli olmak, sadece kişinin ya da mensubu olduğu toplumun değil, tüm insanlığın ortak sorunu olduğu gibi, kişinin kendi tercihi de değildir. Bunun bilincinde olarak, öncelikle kişiyi engelli konumuna düşürecek nedenlerin önlenmesi için gereken tedbirlerin alınması en önemli görevlerimizden biridir. Diğer önemli görevimiz ise, engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak ve onları üretime dâhil ederek toplumda aktif rol üstlendirecek çalışmalar yapmaktır"Başkan Savaş ayrıca, "10- 16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan 'Engelliler Haftası' münasebetiyle ülkemiz genelinde olduğu gibi, Hatay genelinde de engelli vatandaşlarımızın sorunlarının fark edilmesinde ve bu sorunların çözümüne yönelik çeşitli faaliyetlere yer vermekteyiz.Bizler; Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak engelli yurttaşlarımızın karşılaştıkları sorunları çözen ve yaşamlarını kolaylaştıran çalışmalar yapmaktayız. Engelli olmak doğuştan gelen bir durum olabileceği gibi sonradan yaşanılabilecek kaza ya da hastalıklar sonucu da meydana gelebilir. Bu nedenle herkes birer engelli adayı olduğunu unutmadan, engelli vatandaşlarımıza daha duyarlı davranmalıdır. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılmasıyla birlikte kendilerini daha iyi hissedeceklerine ve toplumun daha da güzelleşeceğine yürekten inanıyorum. Bu anlamlı haftanın engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne her vatandaşımızın katkıda bulunmasını temenni ediyor ve engelli hemşerilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum” ifadeleriyle mesajını noktaladı.
BAŞKAN SAVAŞ ENGELLİLER HAFTASI'NI KUTLADI haberi 10 Mayıs 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  980 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle